Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

Tekst: Ewa Biedroń / multimedia: ks. Marian Kostrzewa. Fotogaleria - KLIKNIJ TUTAJ.

Bp Wiesław Lechowicz uroczyście otworzył Drzwi Jakubowe w kościele pw. NMP Matki Kościoła i sanktuarium św. Jakuba Starszego  Apostoła w Brzesku. W ten sposób zainaugurowano Święty Rok Jakubowy.

„Dlaczego idziesz do grobu św. Jakuba? To najważniejsze pytanie na tej drodze”-  mówił w homilii bp Wiesław Lechowicz, którzy przewodniczył Mszy św. w sanktuarium św. Jakuba w Brzesku, a znajduje się ono przy Drodze Via Regia.

„ Pielgrzymowanie fizyczne jest m.in. po to, abyśmy uświadomili sobie, że życie ziemskie jest pielgrzymowaniem do domu Ojca, a w tej drodze towarzyszy nam  Jezus” - dodał.

Bp Wiesław Lechowicz życzył wiernym, aby wkroczyli na drogę św. Jakuba, wytrwale w życiu pokonywali etapy tej pielgrzymki i doświadczali oczyszczenia, oświecenia i zjednoczenia z Bogiem.

Omawiając etapy chrześcijańskiej drogi, bp Wiesław Lechowicz zachęcał do pracy nad sobą, usuwania ze swojego życia tego, co sprzeciwia się Jezusowi. Jak dodał, chrześcijanin, który idzie za Jezusem chce, by jego życie było wypełnione miłością do Boga i człowieka, nie wyobraża sobie życia bez modlitwy i sakramentów. Biskup zachęcał też do dawania świadectwa i patrzenia na siebie oczami Jezusa.

Aby przeczytać całość - KLIKNIJ TUTAJ.

 

Monday the 14th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews