Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

W Kościele w Polsce, a zatem również i w naszej diecezji istnieje nadal przekonanie, że dzieło ewangelizacji jest obowiązkiem osób duchownych, ewentualnie osób życia konsekrowanego. Powoli zaczyna jednak dojrzewać świadomość, że wszyscy ludzie ochrzczeni są nie tylko wezwani, ale zobowiązani do ewangelizowania innych swoim życiem i słowem. Pierwszym miejscem ewangelizacji poprzez miłosierdzie powinna być oczywiście rodzina. To w niej od najmłodszych lat dzieci powinny uczyć się owej „wyobraźni miłosierdzia” najpierw wobec swoich bliskich, a następnie wobec wszystkich innych ludzi. Drugim etapem powinna być szkoła. Trzecim - szeroko rozumiany wolontariat składający się z młodzieży i ludzi dorosłych, którzy w sposób systematyczny włączają się w akcje pomocowe organizowane w parafii lub w miejscowej społeczności.

Prosimy o odpowiedź na pytania:

1.Jaka jest rola i jakie główne zadania należy przypisać szkolnym kołom Caritas? W jakich obszarach działalności charytatywnej prowadzonej przez parafię można wykorzystać potencjał dzieci i młodzieży?

2.Jakie formy wolontariatu istnieją w parafii i w lokalnej społeczności? Jak układa się współpraca Caritas z wolontariuszami? Co zrobić, aby młodzieńczy zapał przemienić w trwałą i systematyczną posługę w ramach parafialnego zespołu Caritas?

 

Sunday the 13th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews