Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

Orszak Trzech Króli w zmienionej i okrojonej formie ze względu na obostrzenia sanitarne odbył się także w parafii św. Jakuba.

Tradycyjnie po każdej Mszy św. w sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Brzesku odbyło się poświęcenie złota, kadzidła i kredy. Pakiety z poświęconą kredą i kadzidłem można było również zabrać z kościoła, dobrowolnymi ofiarami wspierając misje i misjonarzy.

Uroczystość Objawienia Pańskiego jest dniem Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej, dlatego też tego dnia w brzeskiej parafii po każdej Mszy św. dzieci z Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci oraz Wolontariatu Misyjnego przedstawiły krótką scenkę bożonarodzeniowo-misyjną.

Nie zabrakło również Orszaku Trzech Króli, choć w zmienionej i okrojonej formie ze względu na obostrzenia sanitarne. Symboliczny orszak wyruszył zatem sprzed pomnika św. Jakuba. Stamtąd Trzej Królowie z dziećmi w królewskich koronach uroczyście weszli do kościoła, a po Mszy św. udali się z pokłonem do szopki w kościele.

Aby przeczytać całość i oglądnąć film i zdjęcia, kliknij TUTAJ.

Sunday the 20th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews