Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

 1. Dzisiaj w liturgii kończy się Okres Narodzenia Pańskiego i rozpoczyna okres zwykły w ciągu roku. W naszej polskiej tradycji, śpiew kolęd będzie nam towarzyszył aż do 2 lutego.
 2. Dzisiaj Dzień Skupienia dla Narzeczonych o 11.30 w Auli Chrystusa Króla.
 3. We wtorek różaniec sanktuaryjny przed ołtarzem wieczystej adoracji o 16.30.
 4. W środę z racji 13 dnia miesiąca, prosimy o poprowadzenie różańca fatimskiego Różę św. Joanny Beretty Molla, początek o godz. 17. 15, zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5. W czwartek czuwanie modlitewne od 23.00 do północy w kościele św. Jakuba.
 6. W sobotę, 16 stycznia po Mszy św. o godz. 8.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej do Najdroższej Krwi Pana Jezusa przed Najświętszym Sakramentem.
 7. W przyszłą niedzielę z racji trzeciej miesiąca składka inwestycyjna. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę, indywidualne oraz te które wpływają na konto parafii.
 8. Zakończył się etap zgłoszeń na XVI Brzeski Konkurs Kolęd i Pastorałek o „Muszlę św. Jakuba”. Lista zakwalifikowanych ukaże się w piątek, 15 stycznia, na stronie internetowej parafii. Już teraz dziękujemy wszystkim tym, którzy dotychczas finansowo wsparli ten Konkurs.
 9. Zakończyliśmy parafialną zbiórkę znaczków na misje. Serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy włączyli się w tą akcję. Dziękujemy ks. Marcinowi Gaździe i Papieskiemu Dziełu Misyjnemu Dzieci oraz Młodzieżowemu Wolontariatowi Misyjnemu, s. Iwonie i Dziewczęcej Służbie Maryjnej, za przeprowadzenie Kolędy Misyjnej, która w tym roku przebiegała w całkowicie odmiennych warunkach, dziękujemy tym wszystkim, którzy wsparli finansowo to dzieło misyjne. Zebrano w naszej parafii 6300 zł. Bóg zapłać.
 10. Ponawiamy prośbę, aby włączyć się w prace V Synodu naszej diecezji. Na końcu ławek jest skrzynka synodalna i przygotowywane co miesiąc pytania do tematu synodalnego, który to temat przygotowuje Sekretariat Synodu w Tarnowie. Parafialny Zespół Synodalny pracuje zdalnie, przyjmowane są też sugestie, które przesyłacie drogą internetową na adres mailowy parafii i te które zapisane wrzucacie do skrzynki synodalnej
 11. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie uroczystego otwarcia Świętego Roku Jakubowego, dziękujemy ks. seniorowi Łukaszowi i ks. vice seniorowi Marcinowi Gaździe, s. Organistce i s. Zakrystiance, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Chórowi, Bractwu Jakubowemu oraz panu Marcelowi i panu Piotrowi.
 12. Zachęcamy do nabywania prasy katolicka.
 13. Harmonogram Mszy św. kolędowych w tym tygodniu (odczytać), harmonogram ten jest także na tablicach ogłoszeń w przedsionkach kościoła i na stronie internetowej i Facebookowej parafii.
 14. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Adam Wiecha z ul. Browarnej, + Anna Wincenciak, której pogrzeb będzie we wtorek o 11.00 w kościele parafialnym. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.
Monday the 14th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews