Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

1. Od jutra rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W tych intencjach będziemy modlić się po Mszy św. o 8.00 oraz o 18.00. Tegoroczny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan przeżywamy pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”.

2. W środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o godz. 17.30, a po niej Msza św. w intencjach nowennowych.

3. Bóg zapłać za złożone dzisiaj na tacę ofiary na cele inwestycyjne w parafii oraz za ofiary składane indywidualnie, a także przesyłane na konto parafii. Niech dobry Bóg za Waszą życzliwość i zrozumienie wynagrodzi swym błogosławieństwem, a św. Jakub obdarza potrzebnymi łaskami.

4. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu: Wtorek – św. Józefa Sebastiana Pelczara bpa, Czwartek – św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. Przypominamy także, że w czwartek jest Dzień Babci a w piątek Dzień Dziadka. Wszystkim solenizantom tego tygodnia oraz czcigodnym Babciom i Dziadkom składamy serdeczne życzenia.

5. W czwartek spotkanie modlitewne Grupy św. Ojca Pio. Rozpoczęcie różańcem o godz. 17:30, następnie Msza święta z kazaniem i adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. Na stronie internetowej oraz Facebook parafii znajduje się lista osób, które zakwalifikowały się do XVI Koncertu Kolęd i Pastorałek o Muszlę św. Jakuba, natomiast koncert laureatów będzie miał miejsce w naszym kościele 31 stycznia br.

7. Odpowiadając na prośbę Caritas Chorwacji, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ogłosił niedzielę 24 stycznia „Dniem solidarności z Chorwacją”. Tego dnia we wszystkich polskich kościołach będą zbierane datki na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji. Również w naszej parafii po wszystkich Mszach św. będą zbierane ofiary pieniężne do puszek na ten cel.

8. W środę kończymy czas Mszy świętych kolędowych, podczas których modliliśmy się za rodziny i mieszkańców z danych rejonów naszej parafii. Dla tych osób i rodzin, które nie mogły uczestniczyć w takiej Mszy św. zostanie odprawiona dodatkowa Msza święta w niedzielę 24 stycznia o godz. 9:00. Zapraszamy, aby skorzystać z takiej formy kolędowego błogosławieństwa swojej rodziny, domu – mieszkania. 

9. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, szczególnie „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”, gdzie możemy zapoznać się z artykułami związanymi z uroczystym otwarciem Roku Jakubowego w naszym Sanktuarium, jakie miało miejsce 3 stycznia br.  Prasę można nabyć w zakrystii i u ministrantów oraz na końcu ławek w kościele św. Jakuba i w przedsionku od ul. Chopina.

10. W Sanktuarium św. Jakuba, na końcu ławek od piątku jest wyłożona Księga Próśb i podziękowań do św. Jakuba. Zachęcamy do wpisywania próśb, podziękowań, które będą odczytywane we wtorki podczas nowenny ku czci naszego świętego Patrona.

Monday the 14th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews