Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

 1. Dzisiaj w naszej parafii gościmy o. Roberta Pyłypczuka z klerykami z Żytomierza, na Ukrainie, który głosi do nas kazania. Po Mszy świętej ofiarą do puszek możemy wesprzeć działalność duszpasterska na Ukrainie. Bóg zapłać za okazaną pomoc.
 2. W przyszłą niedzielę Dzień Skupienia dla Narzeczonych w Auli Chrystusa Króla o godz. 11:30.
 3. W czwartek Światowy Dzień Chorego. Msza św. dla chorych będzie w naszym kościele podczas rekolekcji wielkopostnych.
 4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
 • Środa – św. Scholastyki, dziew.
 • Czwartek - NMP z Lourdes

Solenizantom tego tygodnia składamy  serdeczne życzenia imieninowe.

 1. We wtorek, zapraszamy do sanktuarium św. Jakuba na różaniec sanktuaryjnych o godz. 16.15, a w czwartek różaniec o 7:30 prowadzony przez Rycerstwo Niepokalanej o nowe powołania do służby Bożej i w int. powołanych.
 2. W sobotę, z racji 13 dnia miesiąca, różaniec fatimski o godz. 17.15 poprowadzi Roża św. Zofii z Trzema Córkami.
 3. W naszym kościele w przyszłą sobotę 13. 02. po Mszy świętej wieczornej odbędzie się online koncert charytatywny organizowany dla Marcela Kubali – chorego chłopca z Jadownik. Podczas koncertu wystąpi znany zespół katolicki „Mała Armia Janosika” z Raby Wyżnej. Link do koncertu będzie można odnaleźć na Facebooku i stronie naszej parafii. Zapraszamy do udziału w tym koncercie online.  
 4. Gratulujemy zajęcia pierwszego miejsca Julce Zelek oraz drugiego miejsca duetowi Julka Chrabąszcz i Julka Zelek, oraz trzeciego miejsca Marcelowi Jakubasowi, których wystawiła do konkursu nasza parafia. Gratulujemy także II miejsca debiutującemu zespołowi „Gwiazdeczki” z naszego przedszkola Sióstr Służebniczek. Raz jeszcze serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które pomogły w organizacji XVI Brzeskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek „O Muszle świętego Jakuba”, ks. dyrektorowi konkursu Marcinowi Gaździe, i p. mgr Barbarze Zelek a także wszystkim sponsorom tegorocznej edycji, dzięki którym udało się pokryć koszty nagród oraz organizację konkursu. Relacja i skrót z Brzeskiego Wieczoru Kolędowego dostępne są na stronie internetowej naszej parafii.
 5. Przypominamy, że do końca kwietnia jest możliwość deklarowania 1% podatku na organizacje pozarządowe. Zachęcamy i prosimy o przekazanie 1% na nasz parafialny Klub Sportowy „Jakub”, lub Caritas diecezjalną. Ulotki podanym numerem KRSu są wyłożone na ławkach w kościele.
 6. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć u ministrantów i w zakrystii.
 7. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Tadeusz Kubala z ul. Browarnej, + Zofia Bober z ul. Asnyka, której pogrzeb będzie w poniedziałek o g. 14:00 w kościele parafialnym, oraz + Andrzej Dudek, którego pogrzeb będzie we wtorek o g. 12:00
  w kościele parafialnym. Zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie…
Thursday the 17th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews