Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

 1. W Kościele rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu oraz czas czterdziestogodzinnego nabożeństwa przed Wielkim Postem.
 2. Dziś w Auli Chrystusa Króla dzień skupienia dla narzeczonych o godz. 11:30.
 3. Na nabożeństwo czterdziestogodzinne zapraszamy w poniedziałek osoby starsze po Mszy św. o godz. 8.00 oraz o godz. 18.00, we wtorek też po Mszy św. o godz. 8.00 i o godz. 18.00 rodziców, dzieci i młodzież.
 4. W tym tygodniu w liturgii:
 • Dzisiaj – św. Cyryla i Metodego, patronów Europy.
 • Wtorek – 13. rocznica święceń biskupich bp. Wiesława Lechowicza
 • ŚRODA POPIELCOWA. Msze św. w tym dniu o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 15.30, 17.00 i 19.00. Na każdej Mszy św. obrzęd posypania głów popiołem. W tym dniu osoby od 18 d0 60 roku życia obowiązuje post ścisły – trzy posiłki w tym jeden do syta, a osoby od 14 roku życia obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych. Składka z tego dnia przeznaczona jest na dzieła miłosierdzia  realizowanie przez Caritas diecezjalną i Caritas parafialną.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia, a wśród nich naszemu wikariuszowi ks. Danielowi składamy serdeczne życzenia imieninowe.

 1. We wtorek Różaniec sanktuaryjny przed ołtarzem wieczystej adoracji w sanktuarium św. Jakuba we od godz. 16.30
 2. W środę Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy o godz. 18.30 po niej Msza św. w intencjach nowennowych.
 3. W czwartek comiesięczne spotkanie modlitewne Grupy św. O. Pio. Rozpocznie się różańcem o godz. 17.30, także w czwartek cotygodniowe czuwanie modlitewne – Godzina św. w kościele św. Jakuba od 23.00 do północy.
 4. W piątek DROGA KRZYŻOWA po Mszy św. o godz. 8.00 o 16.30 dla dzieci, o 17.30 dla wszystkich i o godz. 19.00 dla młodzieży.
 5. W sobotę po Mszy o godz. 8:00 zapraszamy czcicieli Czerwonego Różańca na modlitwę różańcową do Kościoła św. Jakuba.
 6. W przyszłą niedzielę Gorzkie Żale o godz. 15.00. Z racji trzeciej niedzieli miesiąca
  w przyszłą niedzielę ofiary na tacę będą przeznczone na cele inwestycyjne w parafii. Na Gorzkich Żalach, tradycyjnie, zbierane są ofiary na przygotowanie Grobu Pańskiego oraz całoroczny wystrój kościoła.
 7. Przypominamy, że do końca kwietnia jest możliwość deklarowania 1% podatku na organizacje pozarządowe. Zachęcamy i prosimy o przekazanie 1% na nasz parafialny Klub Sportowy „JAKUB” lub Caritas Diecezjalną.
 8. Zapraszamy wszystkich chętnych chłopców zwłaszcza z klas II, którzy chcieliby zostać ministrantami. Wszystkich chętnych chłopców zapraszamy z rodzicami na krótkie spotkanie organizacyjne do kościoła we wtorek po Mszy świętej wieczornej.
 9. Świetlica Profilaktyczno-Wychowawcza działająca przy naszej parafii zaprasza uczniów szkół podstawowych do skorzystania z bogatej oferty. W obecnej sytuacji świetlica do odwołania pracuje w formie zdalnej. Szczegółowe informacje oraz karty zgłoszeń uczestników można znaleźć na Facebooku Świetlica św. Jakuba oraz stronie parafialnej. Opiekunem świetlicy jest ks. Marcin Gazda.
 10. Kino „Planeta” w Brzesku, po długiej przerwie spowodowanej epidemią, na przerwaną emisję filmu „Czyściec”. Dzisiaj film będzie wyświetlany o godz. 11.30 oraz od poniedziałku do czwartku włącznie o godz. 18.00. Zachęcamy do obejrzenia tego wartościowego filmu.
 11. Przy skrzynce synodalnej znajdują się przygotowane przez Parafialny Zespół Synodalny pytania do kolejnego tematu synodalnego „Instytucje diecezjalne w służbie realizacji misji Kościoła”. Bardzo prosimy aby się zainteresować i pobrać te pytania
  a swoje przemyślenia i propozycje, zapisane wrzucić do skrzynki synodalnej lub przesłać emailem na adres parafii.
 12. W sobotę 20 II o godz. 19:00 w naszym kościele rozpocznie się KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI pt. „Narzeczeni u świętego Jakuba”. Kurs będzie miał miejsce w soboty. Zakończenie 6 III z otrzymaniem świadectwa ukończenia katechizacji. Wszelkie szczegóły na plakatach oraz stronie internetowej parafii i Facebooku parafialnym.
 13. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej, do nabycia u ministrantów i w zakrystii.
 14. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli +Kazimierz Szczupak z ul. Browarnej, + Janina Barbara Batko z ul. Ogrodowej, + Maria Pyzik z ul. Chrobrego i + Wanda Machowska z ul. Browarnej, której pogrzeb będzie w poniedziałek o 14.00 w kościele parafialnym. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu…
Sunday the 20th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews