Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

 1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 15:00. Ofiary zbierane na Gorzkich Żalach są przeznaczone na budowę Grobu Pańskiego, kwiaty i całoroczny wystrój kościoła. Drogi Krzyżowe w piątki: o godz. 8:30 i 17:30, dla dzieci o 16:30.
 2. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na tacę na cele inwestycyjne w parafii. Na stronie internetowej parafii będzie można zapoznać się z podsumowaniem duszpastersko – materialnym naszej parafii za rok 2020.
 3. Różaniec sanktuaryjny we wtorek o godz. 16:30. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17:30. W czwartek o 7:30 różaniec w intencji powołań i powołanych do służby Bożej prowadzony przez Rycerstwo Niepokalanej oraz cotygodniowe czuwanie modlitewne – Godzina Święta w sanktuarium św. Jakuba od 23.00 do północy. W piątek Msza św. o uzdrowienie duchowe i cielesne o godz. 18.00. W najbliższy piątek ze względu na czuwanie po Mszy św. wieczornej nie będzie Drogi Krzyżowej dla młodzieży.
 4. W naszej wspólnocie parafialnej witamy diakona Łukasza Kozneckiego, pochodzącego z parafii i sanktuarium Dzieciątka Jezus w Jodłowej, który w naszej parafii rozpoczął praktykę duszpasterską przed święceniami kapłańskimi.
 5. Spotkania dzieci pierwszokomunijnych: klasy 3a i 3b ze Szk. Podst. nr 3 w środę o godz. 18.00, klasy 3c i 3d ze Szk. Podst. nr 3 w czwartek o godz. 18.00 i klasa 3 ze Szk. Podst. nr 1 w piątek
  o 16.30.
 6. Zapraszamy na spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VII wraz z rodzicami według porządku: poniedziałek 18.00 kl. VIIa, VIIb i VIIc z SP 3; wtorek godz. 18.00 kl. VIId, VIIe
  z SP3 i uczniowie z innych szkół pragnących mieć bierzmowanie w naszej parafii. Uczniowie przynoszą wypełnione deklaracje oraz indeksy bierzmowanych, a na Mszy świętej zajmują miejsca przy rodzicach.
 7. Baranki wielkanocne i paschaliki, podobnie jak to było ze świecami wigilijnymi, będzie można pobrać sobie wystawione w kościele św. Jakuba obok skarbony św. Antoniego i składając do tej skarbony Caritas ofiarę, która wynosi za małego baranka i mały paschalik 6 zł, a za większe baranki i paschaliki 12 zł.
 8. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy w naszej parafii REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE w 100. rocznicę poświęcenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w obecności relikwii św. Małgorzaty Marii Alacoque. Rekolekcje poprowadzi dr Damian Płatek ze Zgromadzenia Księzy Sercanów. Program rekolekcji jest na stronie internetowej parafii oraz na plakatach.
 9. W przyszłą niedzielę jest dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Zbiórka do puszek po Mszach św. na Ogólnopolski Fundusz Misyjny – Ad Gentes.
 10. Z przyczyn od nas nie zależnych nastąpiła problemy z przekazywaniem 1% na nasz Klub Sportowy „Jakub”. Istnieje jednak możliwość przekazania go na Caritas Diecezji Tarnowskiej dopisując w celach szczegółowych: „Brzesko Jakub.” Bardzo przepraszamy za utrudnienia  i liczymy, że mimo wszystko będzie od Was wsparcie naszego Klubu.
 11. Informujemy, że Świetlica Parafialna od poniedziałku będzie pracować w formie stacjonarnej, w dni powszednie od godz. 14.00 do 18.00 w Domu Katechetycznym.
 12. Do czwartku w kinie Planeta będzie jeszcze wyświetlany film p.t. „Czyściec”, seanse o godz. 12.00.
 13. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł śp. + Mieczysław Rojek z ul. Ogrodowej, którego pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 14:00 w kościele parafialnym. Zmarłego polecamy Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu…
Thursday the 17th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews