Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

 1. Dzisiaj Kościół obchodzi Dzień Solidarności z misjonarzami, przychodząc im z pomocą przez modlitwę, post i jałmużnę. Po Mszy św. możemy wesprzeć dzieło „Ad Gentes” ofiarą do puszek.
 2. W obchodzoną w tym roku setną rocznicę poświęcenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, wpisujemy rozpoczęte Rekolekcje Wielkopostne pod hasłem „Zapisani w Sercu Pana Jezusa”. Witamy bardzo serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej księdza rekolekcjonistę, ks. dra Damiana Płatka – Dyrektora Domu Rekolekcyjnego Księży Sercanów w Koszycach Małych. Dzisiaj na każdej Mszy św. i na Gorzkich Żalach, będą głoszone nauki rekolekcyjne dla wszystkich. W poniedziałek, wtorek i  środę nauki rekolekcyjne na Mszach św. o godz. 6.00, 8.00 i 18.00. W poniedziałek nauki ogólne z nabożeństwem odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych i o godz. 19.00 nauka dla rodziców. We wtorek dzień pojednania. Na Mszach św. z nauką ogólną będzie też nabożeństwo przebłagalne za grzechy oraz możliwość spowiedzi  od 6.00 do 9.00 oraz od 17.00 do 19.00. We wtorek o 19.00 zapraszamy na naukę rekolekcyjną czcicieli św. Józefa i św. Jakuba
  z racji Roku św. Józefa i Świętego Roku Jakubowego. W środę zakończenie rekolekcji. Nauki ogólne na Mszach św. o godz. 6.00. 8.00 i 18.00. O godz. 11.00 zapraszamy chorych oraz osoby w podeszłym wieku na Mszę św. z udzielaniem sakramentu namaszczenia chorych, a godzinę wcześniej tj. od 10:00 możliwość spowiedzi dla tych osób. Także w środę, ze względu na to, że nie ma w tym roku rekolekcji szkolnych zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania oraz młodzież szkół średnich na Mszę świętą ze specjalną nauką rekolekcyjną. W środę na zakończenie rekolekcji będzie zbierana ofiara na mszach św., którą przeznaczymy na wszystkie dzieła jakie prowadzą Księża Sercanie w Polsce i na misjach. Program rekolekcji znajduje się na tablicach ogłoszeń, Facebooku i stronie internetowej Parafii.
 3. W poniedziałek, wtorek i środę, 15 min. przed każdą Mszą św. będzie odmawiana Koronka do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji trwających rekolekcji w poniedziałek, wtorek i środę nie będzie Mszy św. o godz. 6:30. Intencje mszalne przyjęte na godz. 6:30 będą wtedy odprawiane na Mszy św. o godz. 6:00
 4. W czwartek święto św. Kazimierza królewicza, wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia imieninowe. W czwartek po Mszy św. wieczornej, ks. Marcin Gazda zaprasza wszystkich chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami na spotkanie organizacyjne.
 5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek będziemy modlić się o powołania kapłańskie i zakonne oraz za powołanych, różańcem o 7.30 oraz po Mszy św. o godz. 8.00 oraz o godz. 17.00 w nabożeństwie prowadzonym przez Towarzystwo Przyjaciół WSD. W piątek wotywy o NSPJ o godz. 8.00 i 18.00 z kazaniem katechizmowym oraz o 19:30 dla młodzieży. W sobotę wotywa o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 8.00, pół godz. wcześniej różaniec prowadzony przez Rycerstwo Niepokalanej. Możliwość spowiedzi przed I piątkiem będzie w czwartek od godz. 17.00 oraz w piątek na Mszach św. porannych oraz od godz. 16.00.
 6. Przypominamy, że Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym są w każdą niedzielę o godz. 15.00. Droga Krzyżowa w piątek: dla wszystkich rano o godz. 8.30 i wieczorem o godz. 17.30; dla dzieci o godz. 16.30 a dla młodzieży o 19.00.
 7. We wtorek różaniec sanktuaryjny o godz. 16.00. Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.30, po niej Msza św. w intencjach nowennowych. W czwartek Godzina Święta od 23.00 do północy w kościele św. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o 9.00.
 8. Można nabyć baranki wielkanocne i paschaliki, są one wystawione w kościele św. Jakuba przy skarbonie Caritas i do tej skarbony można wrzucić ofiarę za baranki i paschaliki.
 9. W zakrystii i u ministrantów jest do nabycia prasa katolicka.
 10. Z okazji przypadającego 1 marca Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, zwracamy się do mieszkańców Brzeska o wywieszenie polskich flag i zapalenie wieczorem w oknach mieszkań – Świateł Pamięci. Zapraszamy w tym dni na Mszę św. o godz. 18.00 gdzie będziemy modlić się za Bohaterów Podziemia Niepodległościowego
  i Antykomunistycznego.
 11. Z naszej wspólnoty parafialnej w ub. tygodniu odeszła do wieczności jedna z najstarszych mieszkanek naszego miasta, 104 letnia, śp. Halina Biernat z ul. Okocimskiej oraz śp. Henryk Łach z ul. Ogrodowej, którego pogrzeb będzie we wtorek o 13.00 w kościele parafialnym Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie…
Wednesday the 28th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews