Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

Tekst i zdjęcia ks. Łukasz Polniaszek. Fotogaleria - kliknij obrazek.
 
W naszej parafii odbyły się rekolekcje wielkopostne w 100 rocznicę poświęcenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w obecności relikwii św. Małgorzaty Marii Alacoque zatytułowane "Zapisani w Sercu Pana Jezusa".
 
Rekolekcje poprowadził ks. dr Damian Płatek sercanin, Dyrektor Domu Rekolekcyjnego Księży Sercanów w Koszycach Małych. Ojciec Rekolekcjonista przez święty czas nauk rekolekcyjnych ukazywał nam rolę Boskiego Serca Jezusa w naszym osobistym życiu i życiu Kościoła. Poprzez odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych następnie nabożeństwo przebłagalne za grzechy nasze, naszej parafii, Ojczyzny i całego świata przygotowaliśmy się do najważniejszego momentu rekolekcji, jakim było osobiste poświęcenie się Sercu Pana Jezusa. Mszy św. na zakończenie rekolekcji przewodniczył ks. prałat Józef Drabik - proboszcz naszej wspólnoty parafialnej, który dziękując za słowo Ojcu Rekolekcjoniście powiedział, że był to czas ożywienia i pogłębienia Kultu Najświętszego Serca Jezusowego w naszej parafialnej wspólnocie. Przedstawiciele Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ przekazali o. Damianowi pamiątkowy upominek, a Ksiądz Proboszcz wręczył Jubileuszowy Medal Roku Jakubowego 2021, by przypominał o. Rekolekcjoniście o tym czasie przeżytym w naszej parafii.
Ks. Damianowi życzymy Buen Camino!
 
Sunday the 13th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews