Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

 1. Bardzo dziękujemy tym wszystkim, którzy wzięli udział w rekolekcjach wielkopostnych czy to osobiście w kościele czy korzystając z przekazu internetowego. Dziękujemy także tym, którzy w ostatnim dniu rekolekcji złożyli akt osobistego oddania się Boskiemu Sercu. Jest to bardzo ważne szczególnie w tym czasie kiedy wielu składa akt apostazji czyli całkowitego zerwania z Kościołem i sakramentami, które równoznaczne jest z odrzucenia i zaparcia się Chrystusa.
 2. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 9.00, a w następną niedzielę Dzień Skupienia dla narzeczonych w Auli Chrystusa Króla o godz. 11:30.
 3. Zapraszamy na Gorzkie Żale, które w naszym kościele są o godz. 15.00 oraz na Drogę Krzyżową w piątek; dla wszystkich o godz. 8.30 i 17.30, dla dzieci o 16.30 i dla młodzieży o 19.00. Na Gorzkich Żalach zbierana jest taca na Grób Pański oraz na całoroczny wystrój kościoła.
 4. We wtorek różaniec sanktuaryjny o 16.30, w środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30 po niej Msza św. w intencjach nowennowych, w czwartek o 7:30 różaniec w int. powołanych, a od godz. 23.00 do północy Godzina Święta w kościele św. Jakuba. W sobotę spotkanie modlitewne Bractwa Szkaplerznego, które o 7:30 poprowadzi różaniec, następnie Msza święta, a o godz. 17:15 różaniec fatimski prowadzony przez Różę św. Michała Archanioła.
 5. W środę rozpoczynamy Nowennę do św. Józefa, modlitwy nowennowe będą po Mszy św. o 8.00 oraz o 18.00. W Roku św. Józefa zapraszamy do licznego udziału w tym nabożeństwie.
 6. Zapraszamy kandydatów na ministrantów w czwartek na godz. 19.00.
 7. Spotkanie dzieci komunijnych: ze Szk. Podst. nr 3: we wtorek klasy 3a i 3b, w środę klasy 3c i 3d, w czwartek klasa 3 ze Szk. Podst. nr 1. Spotkania dla wszystkich grup o 18.00.
 8. W Jubileuszowym Roku św. Jakuba, Bractwo Jakubowe, na prośbę wielu parafian, wychodzi z propozycją nowej edycji pielgrzymowania Drogami św. Jakuba. Poszczególne, krótkie etapy, które będą przebiegać drogami jakubowymi naszej diecezji, dzięki którym będzie łatwo dostać się na miejsce rozpoczęcia pielgrzymki, łatwiej wrócić – wszystko po to by jak najwięcej osób, szczególnie rodzinami, mogło wspólnie pielgrzymować. Już dzisiaj informujemy, że pierwszy etap takiego pielgrzymowania zaplanowany jest na 20 marca, na odcinku z Zawady k/Dębicy do Dobrkowa – 16 km. Zapisy w kancelarii. Mamy także bardzo ważną informację dla pielgrzymów, nasza parafia wydała paszport pielgrzyma Dróg Jakubowych, dla caminowiczów zdążających Drogą Via Regia – od Korczowej do Zgorzelca. Paszport ten można pobrać i zarejestrować w kancelarii, tam będą podane szczegółowe informację i po przebyciu 100 km pieszo lub 200 km rowerem albo po przebyciu całej Drogi Via Regia będzie można otrzymać pięknie przygotowany certyfikat.
 9. Po 40 latach wymieniliśmy krzesła z naszej Auli Chrystusa Króla. Zostało zakupione 200 krzeseł, koszt tej inwestycji to 16 700 zł. Znalazł się sponsor, który pokrył koszt 100 krzeseł i za ten dar serdecznie dziękujemy. W naszej Auli odbywają się różnego rodzaju spotkania parafialne, które ze względu na udział większej ilości osób będą mieć zapewnione godne warunki.
 10. Gość Niedzielny z racji Roku św. Jakuba wydał specjalną edycję Gość Extra w całości poświęcony św. Józefowi: „Potężny patron- cichy i pokorny sercem”. Cena Gościa Extra wynosi 9 zł., będzie on do nabycia przez cały miesiąc marzec.
 11. Klub Honorowych Krwiodawców przy Komendzie Policji zaprasza 12 marca, wszystkich, którzy chcieliby oddać krew. Zbiórka krwi, będzie przeprowadzona w krwiobusie przed budynkiem strzelnicy policyjnej w godzinach od 8.00 do 13.00.
 12. Kino „Planeta” w Brzesku zaprasza na film p.t. „Efekt motylka”, jest to historia walki o zdrowie i życie Zuzi cierpiącej nieuleczalną chorobę. Opowieść o sile nadziei, poświęcenia i miłości całej rodziny. Film jest wyświetlany codziennie do czwartku włącznie o godz. 12.15 i 18.30.
 13. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Henryk Łach z ul. Ogrodowej i +Adam Wolny z ul. Kościuszki, oraz + Maria Pieprzyk z ul. Jagiełły, której pogrzeb będzie w poniedziałek w kościele parafialnym o godz. 15:00 i + Jan Tobiasz z ul. Kościuszki, którego pogrzeb będzie we wtorek o 14.00 w k-le Miłosierdzia B.. Zmarłych w minionym tygodniu, a także zmarłych + Adama Dudka, + Kazimierza Pieprzyka, + Marie Smuk, + Jana Serafina, i + Kazimierza Mleczko, za których w miesiącu marcu są sprawowane Msze św. poza parafią w parafii św. Jana z Dukli w Żytomierzu na Ukrainie polecamy Bożemu miłosierdziu Dobry Jezu…
Thursday the 17th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews