Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Drukuj
Szczegóły: | Utworzono: 14 marzec 2021 | Odsłony: 8167
 1. Przeżywamy czwartą niedzielę Wielkiego Postu, nazywaną w tradycji kościelnej niedzielą „Laetare” – Raduj się Jerozolimo. O godz. 15.00 Gorzkie Żale. Dzisiaj także Dzień Skupinie dla Narzeczonych o 11.30 w Auli Chrystusa Króla.
 2. W piątek UROCZYSTOŚĆ ŚW. JÓZEFA, OBLUBIEŃCA NMP. Z racji, że ta uroczystość przypada na ogłoszony przez papieża Franciszka ROK ŚW. JÓZEFA, by jak najliczniej można było wziąć udział w Mszy św. w tym dniu, będzie zmieniony porządek Mszy św. na półświąteczny. Msze św. w tym dniu będą o godz. 6:00, 7:30, 9:00, 15:30 i 18:00. Intencje Mszy św. zamówione na 6:30 będą odprawione o godz. 7:30, a intencje z godz. 7:00 i 8:00 będą odprawione na Mszy św. o godz. 9:00. W tym dniu zapraszamy o godz. 17.30, na premierę AKATYSTU o św. Józefie w wykonaniu chóru parafialnego. Św. Józef jest też patronem naszej kapłańskiej kaplicy na plebanii.
 3. 19 marca przypada w piątek, więc Drogi Krzyżowe będą o 8:30, o 16:30 dla dzieci i o 19:00 dla młodzieży. Z racji, że jest to uroczystość w tym dniu nie obowiązuje post piątkowy. W tym dniu ofiary składane na tace będą przeznaczone na pokrycie kosztu zakupu nowych krzeseł do Auli Chrystusa Króla. Dziękujemy trzem osobom, które w ostatnim czasie złożyły ofiarę na 10 krzeseł.
 4. W uroczystość św. Józefa, rozpocznie się w Kościele Tydzień Modlitw o Ochronę Życia.
  W tych intencjach będziemy modlić się na Nowennie, 19 marca przed Mszą św. o 15:30 w dni powszednie po Mszy św. o godz. 8:00 i o godz. 18:00, a w niedzielę po Mszy św. o 7:30. Nowenna ta zakończy się w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, które jest Dniem Świętości Życia.
 5. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu: w środęśw. Patryka, bp. w czwartek - św. Cyryla Jerozolimskiego, bpa i dokt. Kośc., w piątekśw. Józefa. Wszystkim solenizantom tego tygodnia, a szczególnie Księdzu Proboszczowi i Księdzu Kapelanowi, składamy serdeczne życzenia imieninowe.
 6. W czwartek ze względu na kapłański dzień skupienia kapłanów z naszego dekanatu, nie będzie nabożeństwa Modlitewnej Grupy św. O. Pio, comiesięczne spotkanie modlitewne będzie wyjątkowo w tym miesiącu w czwarty czwartek miesiąca, 25 marca o 18.00.
 7. We wtorek Różaniec Sanktuaryjny, początek o godz. 16.30. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.30 po niej Msza św. w intencjach nowennowych. W czwartek
  o 7:30 różaniec o powołania i za powołanych, a od 23:00 do 24:00 Godzina Święta. W sobotę po Mszy św. o godz. 8.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką do Krwi Chrystusa /”Czerwony Różaniec”/ w kościele św. Jakuba. W przyszłą niedzielę, z racji trzeciej miesiąca, ofiary na tacę będą przeznaczone na cele inwestycyjne w parafii.
 8. Spotkania: w poniedziałek o 16.30 ministranci, Akcja Katolicka na plebanii po Mszy św. wieczornej, we wtorek kandydaci na ministrantów o godz. 16.45, w środę po Mszy św. wieczornej spotkanie Towarzystwa Przyjaciół WSD w Tarnowie w auli, we czwartek Młodzieżowy Wolontariat Misyjny o godz. 17.00. W naszej Świetlicy Parafialnej w piątek od godz. 14.30 do 16.30 odbędą się warsztaty plastyczne o tematyce świątecznej, zapraszamy wszystkie chętne dzieci do Świetlicy, która znajduje się w naszym Domu Katechetycznym.
 9. Obok skrzynki synodalnej pojawiły się kolejne pytania synodalne dotyczące Mediów społecznościowych jako narzędzi ewangelizacji i komunikacji w kościele tarnowskim. Bardzo prosimy o zainteresowanie się tym tematem, zabranie kartki, a zapisane swoje przemyślenia
  i propozycje prosimy aby wrzucić do skrzynki synodalnej lub przesłać na adres emailowy parafii.
 10. Pragniemy przypomnieć, że caritasowskie baranki wielkanocne i paschaliki, jako dzieło wielkanocnej pomocy biednym, są wyłożone w kościele św. Jakuba przy skarbonie Caritas, tam można je nabyć, a ofiarę za baranka i paschalik wrzucić do skarbony Caritas.
 11. Przypominamy o możliwości przekazania 1% na nasz Klub Sportowy „Jakub”. W tym roku możemy to zrobić za pomocą Caritas Diecezji Tarnowskiej dopisując w celach szczegółowych: „Brzesko Jakub.” Bardzo przepraszamy za utrudnienia i liczymy, że mimo wszystko będzie od Was wsparcie naszego Klubu.
 12. Przypominamy, że w najbliższą sobotę 20 marca odbędzie się pierwszy etap nowej edycji Rodzinnego Pielgrzymowania Drogami św. Jakuba, na odcinku z Sanktuarium Matki Bożej  Nadziei Zrozpaczonych Jedynej w Zawadzie k/Dębicy do Dobrkowa – 16 km. Zapisy w kancelarii do najbliższego czwartku. Rozpoczęcie pielgrzymki Mszą św. w sanktuarium zawadzkim o godz. 9.30.
 13. Parafia Jasień zaprasza do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Rozpoczęcie Mszą świętą 26 marca br. o godz. 20:30 w kościele parafialnym w Jasieniu. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej parafii.
 14. Chcemy teraz podać bardzo ważną informację dotyczącą zamawianych Mszy św. z racji pogrzebu. Ponieważ jest coraz więcej zamawianych Mszy Świętych w różnych intencjach, za co jesteśmy bardzo wdzięczni, spowodowało to jednak brak wolnych miejsc na Msze Święte zamawiane
  z racji odprawianego pogrzebu. Prawo Kanoniczne nakazuje kapłanowi odprawienie w ciągu dnia tylko jednej Mszy św. Z bardzo ważnych racji kapłan może odprawić drugą Mszę św. lecz otrzymaną wtedy ofiarę za drugą Mszę św. jest zobowiązany oddać do Kurii Diecezjalnej do dyspozycji księdza biskupa. Dlatego, żeby nie zablokować innym możliwości zamówienia Mszy św., Msze zamawiane przy okazji pogrzebu będą odprawione w parafii maksymalnie w liczbie 15 intencji od najbliższej rodziny. Pozostałe zamówione Msze św. będą odprawione poza parafią przez kapłanów i misjonarzy, którzy nie mają intencji. W naszej parafii intencje Mszy św. odesłanych wraz z podaniem terminu ich odprawienia będą wywieszone na tablicy ogłoszeń oraz podane na stronie internetowej. Imiona tych zmarłych będą włączone w modlitwę wiernych podczas każdej wieczornej Mszy św. Informacja dotycząca Mszy św. pogrzebowych z możliwością odbioru kartek z intencjami zamówionymi za daną osobę zmarłą będzie udzielana przez Księdza Łukasza rodzinie zmarłego w Kancelarii parafialnej w  piątek od 17.00 do 18.00.
 15. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła + Maria Noga z ul. Legionów Piłsudskiego, jej pogrzeb będzie w czwartek o 12.00 w kościele parafialnym, zmarła będzie pochowana w Krakowie. Zmarłą polecamy Bożemu miłosierdzi: Dobry Jezu…