Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

 1. Od piątej niedzieli Wielkiego Postu, liturgia będzie naszą uwagę skupiać na rozważaniu Męki Pańskiej. W kościele na czas ostatnich dwóch tygodni Wielkiego Postu krzyże zostają zasłonięte fioletowym materiałem i tak pozostanie aż do liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek.
 2. Trwa Tydzień Modlitw o Ochronę Życia, za przyczyną św. Józefa, modlitwy nowennowe odmawiane są po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.oo. Dzisiaj modlimy się w tej intencji po Mszy św. o 7.30.
 3. Przypominamy i zapraszamy na nabożeństwa pasyjne, dzisiaj Gorzkie Żale o 15.00, składka z Gorzkich Żali przeznaczona na budowę Groby Pańskiego oraz na całoroczny wystrój kościoła, Drogi Krzyżowe w piątek o godz. 8.30 i 17.30 dla wszystkich a 16.30 dla dzieci.
 4. W piątek, ostatni miesiąca, Msza św. z modlitwa o uzdrowienie duchowe i cielesne o 18.00. W tym dniu nie będzie Drogi Krzyżowej dla młodzieży
 5. W środę o 17.30 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy. Po niej Msza św. w intencjach nowennowych.
 6. W tym tygodniu w liturgii: W poniedziałek, 22 marca, Brzeska Rodzina Kolpinga zaprasza do Sanktuarium św. Jakuba na wielkopostne nabożeństwo z modlitwą Różańcową za Ojczyznę oraz za tych wszystkich z naszych rodzin, którzy przebywają na emigracji zarobkowej. Początek nabożeństwa o 17.15., w czasie Mszy św. będzie procesja ofiarna na którą będzie można złożyć dla naszych rodaków za Wschodnią granicą lekarstwa, okulary oraz upominki dla dzieci. We wtorek Różaniec Sanktuaryjny początek o 16.30. W środę: Dzień Modlitw za Misjonarzy Męczenników, w Czwartek – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia i Adopcji Duchowej Dziecka Poczętego. Z ławek można pobrać deklaracje do adopcji, tak jak było w poprzednich latach na deklaracji zapisujemy swoje dane lub tylko imię, osoby podejmujące Adopcje wpisywane są do specjalnej Księgi Adopcji Duchowej. Deklaracje będzie można złożyć w czwartek na każdej Mszy św. W czwartek, o 7:30 różaniec za powołanych i o nowe powołania do służby Bożej, a także tradycyjna Godzina Święta w sanktuarium od 23.00 do północy. W piątek – dzień Modlitw za Więźniów.
  W przyszłą niedzielę, Niedziela Palmowa. Jeśli nie będzie innych przeciwskazań, to z palmami zbierzemy się przed kościołem obok pomnik św. Jakuba o godz. 10.15 i po poświęceniu wyruszymy do kościoła. Po Mszy św. będzie konkurs palm. W Niedzielę Palmową zbierana jest ofiara na tacę na Wyższe Seminarium Duchowne w Tanowie jako jałmużna postna.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia, a szczególnie Siostrze Organistce, składamy serdeczne życzenia imieninowe.

 1. Spotkania formacyjne: w poniedziałek – ministranci o 16.30, we wtorek – kandydaci na ministrantów o 16.45, w czwartek o 18.00 Młodzieżowy Wolontariat Misyjny. W piątek od 14.30 do 16.30 Parafialna Świetlica zaprasza na warsztaty plastyczne, tym razem będzie to przygotowanie pisanki wielkanocnej.
 2. W czwartek, 25 marca, zapraszamy Modlitewną Grupę św. O. Pio, na kolejne comiesięczne spotkanie modlitewne, rozpoczęcie różańcem o 17.30.
 3. W ostatni czwartek przedstawiciele naszego parafialnego Klubu Sportowego „Jakub” wzięli udział w amatorskich zawodach narciarskich „O Pucha Bł. Piotra Jerzego Frassatiego”, organizowanego przez Katolickie Schronisko Młodzieżowe w Krynicy- Zdroju, Słowinach. W kategorii szkól podstawowych I miejsce zdobył Jakub Okas, w kategorii szkół średnich, I miejsce zdobył Bartłomiej Okas, drugie: Bartłomiej Woda i trzecie Ignacy Bujak. W kategorii „Księża”, pierwsze miejsce zajął ks. Marcin Gazda. Zwycięstwom gratulujemy, przynieśli chlubę parafii i Miastu. W zawodach wzięło udział 50 uczestników z Polski.
 4. Wczoraj odbył się pierwszy Etap Rodzinnego Pielgrzymowania Drogami św. Jakuba w diecezji tarnowskiej na odcinku Zawada – Gumniska. Dziękujemy wszystkim pielgrzymom za piękną odpowiedź na zaproszenie naszego Bractwa do pielgrzymowania. Szczególne podziękowania dzieciom i młodzieży za liczny udział. Następny etap planowany jest na 17 kwietnia. Zapraszamy także do indywidualnego pielgrzymowania, z naszej kancelarii można pobrać paszport pielgrzyma.
 5. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na cele inwestycyjne, dziękujemy także pewnej osobie za ofiarę na 20 nowych krzeseł do Auli oraz tym wszystkim, którzy ofiarą na tace w piątek, pomogli pokryć koszt kolejnych 47 krzeseł.
 6. Cały czas przypominamy o obowiązujących obostrzeniach, dezynfekcji rąk, maseczkach oraz zachowaniu dystansu.
 7. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły: + Dorota Bieda z ul. Browarnej i + Zofia Kucia z ul. Browarnej, której pogrzeb będzie w poniedziałek o 11.00 w naszym kościele. Zmarłe polecamy w modlitwie Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu…
Sunday the 19th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews