Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

Tekst: Maria Dziwiszewska

Doświadczenie przemijania towarzyszy nam każdego dnia i to niezależnie od wieku. Czy jesteśmy jeszcze dziećmi, czy dźwigamy na swoich barkach  brzemię lat – mamy świadomość, że „nic dwa razy się nie zdarza”. Żegnamy miejsca bliskie naszemu sercu, odchodzą przyjaciele, tracimy rzeczy, do których się przyzwyczailiśmy. Wszystko przemija, zmienia się na naszych oczach. I my też. I tylko fotografie w starych albumach są przypomnieniem utraconego czasu… i wspomnienia, zacierające się w pamięci coraz bardziej…Taką głęboką świadomość przemijania odczuwała zawsze Halina Biernat, brzeska poetka, którą pożegnaliśmy na brzeskim cmentarzu parafialnym 24 lutego b.r. Umarła mając 104 lata.           

Najkrócej o swoim życiu napisała prezentując się w „Antologii Poetów Ziemi Brzeskiej”   wydanej przez Parafialny Klub Seniora  z 2016 roku: Urodziłam się w Żywcu. Do wybuchu wojny mieszkałam w Bielsku – Białej. Po maturze studiowałam polonistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Wojna przywiała mnie wraz z rodziną do Brzeska i tu pozostałam. Pracowałam wiele lat w Browarze Okocimskim. Jestem wdową, emerytką. Dzieci, wnuki  i prawnuki mieszkają w Krakowie. Od dzieciństwa piszę wiersze – to moje hobby. Wydałam 7 tomików: Malowanki, Moje hobby, Nastrój, Gdzie jesteś? Patrząc w gwiazdy, Kwiat paproci, Gdzieś na ziemi. Marzę o wydaniu wierszy dla dzieci. Napisałam setki wierszy na różne tematy, okolicznościowe, „na zamówienie”, dla dzieci, teksty piosenek, również opowiadania.

Zakończyła prezentację wierszem:

A jeśli wiersz mój radość komuś sprawi
jeśli wzruszeniem zalśni oko czyjeś,
to wiem, dlaczego w poetkę się bawię,
wiem po co piszę i wiem, po co żyję.

Aby przeczytać całość, kliknij TUTAJ.

 

Monday the 14th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews