Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

 1. Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia.
 2. Dzisiaj poświęcenie palm, początek o godz. 10.15 przy pomniku św. Jakuba. Po Mszy św. konkurs palm przy kościele od strony plebanii.
 3. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na tacę, które są przeznaczone na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie jako nasza jałmużna postna.
 4. Ze względu na obostrzenia sanitarne związane z epidemią nie będzie w naszej parafii dwudniowej spowiedzi wielkanocnej podczas której spowiadali wszyscy księża z dekanatu. Spowiedź, podczas której będzie spowiadało tylko kilku więcej księży będzie w środę od 8.30 do 12.00 oraz od 16.00 do 20.00. Korzystajmy z sakramentu pokuty w ciągu tygodnia
  i korzystajmy ze spowiedzi w swoich parafiach. Do chorych udamy się tylko do tych, którzy będą zgłoszeni w kancelarii lub telefonicznie do poniedziałku włącznie. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalna we wtorek od 14.00.
 5. Msze św. w dni powszednie do środy włącznie o zwykłej porze. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.30 po niej Msza św. w intencjach nowennowych.
 6. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w poniedziałek i wtorek.

P R O G R A M   T R I D U U M    S A C R U M:

 1. WIELKI CZWARTEKPamiątka Ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy do północy.
 2. WIELKI PIĄTEKPamiątka Męki i Śmierci Zbawiciela.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy od godz. 6.00. Droga Krzyżowa o godz. 9.00, natomiast o godz. 15.00 rozpoczęcie Nowenny do Miłosierdzia Bożego, po której będzie Droga Krzyżowa dla dzieci. Wtedy dzieci mogą przynieść do kościoła swoje skarbonki z dziecięcą jałmużną postną.
  • Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 19.00.
  • Pamiętajmy o przyozdobieniu w tym dniu krzyży w naszych domach i przydrożnych krzyżach kwiatami i zapalonymi zniczami. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych (od 14 roku życia do śmierci) oraz post ścisły, do którego zobowiązane są osoby pełnoletnie aż do rozpoczęcia 60 roku życia. Kościół zachęca, aby w miarę możliwości zachować post także w Wielką Sobotę aż do zakończenia Wigilii Paschalnej.
  • W Wielki Piątek, tradycyjnie w sanktuarium św. Jakuba, będzie odbywała się całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Tradycyjnie o 22.30 czuwanie połączone z adoracją Krzyża prowadzone przez młodzież i Zespół „Eleos”. Porządek adoracji, według ulic, będzie wywieszony na tablicach ogłoszeń oraz w Internecie.
 3. WIELKA SOBOTA – adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim od godz. 6.00. Poświęcenie pokarmów, co pół godziny od godz. 9.00 do 14.00. Święcenie pokarmów u Sióstr w Ochronce o godz. 12.00. Zachowując obostrzenia sanitarne poświęcenie będzie także na zewnątrz, wokół kościoła. Adoracja dzieci przy Grobie Pańskim będzie w sobotę o godz. 10.00.
 4. WIGILIA PASCHALNA rozpocznie się o godz. 20.00 i będzie zakończona procesją rezurekcyjną wokół kościoła.
 5. Stosując się do zarządzeń państwowych i oraz biskupa diecezjalnego, prosimy o zachowanie wszystkich przepisów a mianowicie: bezwzględne noszenie maseczki, dezynfekcja rąk oraz dystans. Jesteśmy systematycznie upominani przez SANEPID oraz policję, że niektórzy konsekwentnie nie noszą maseczek podczas Mszy świętych. Instytucje te, są systematycznie informowane, przez niektórych uczestników Mszy świętych, o nieprzestrzeganiu przez nielicznych obowiązujących przepisów. Osoby te czują się zagrożone, a my jako parafia możemy ponieść poważne konsekwencje.
 6. W Wielki Czwartek, Wielki Piątek i w Wielką Sobotę, o godz. 8.00, my kapłani odmówimy w kościele Ciemna Jutrznię, będzie ona także transmitowana przez Internet.
 7. W NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ, aby umożliwić wiernym udział w Eucharystii i zachowując przepisy sanitarne, Msze św. będą o godz. 00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 14:30, 16.00 i 19.00 oraz w kościele Ducha Św. o godz. 10.00.
 8. Parafialny Zespól Caritas informuje, że paczki świąteczne dla potrzebujących będą wydawane w poniedziałek i wtorek od godz. 00 do 14.30 po okazaniu dowodu osobistego. Dziękujemy także bardzo serdecznie tym wszystkim, którzy złożyli ofiarę na biednych i potrzebujących za pobrane baranki i paschaliki.
 9. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Teresa Krężołek z ul. Legionów Piłsudskiego, + Jerzy Woźniak z ul. Ogrodowej, + Maria Kosińska z ul. 19 Stycznia oraz + Józefa Cichostępska z ul. Ogrodowej, której pogrzeb będzie we wtorek o godz. 14:00 w kościele Miłosierdzia Bożego. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu…
Thursday the 17th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews