Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

Podstawowym wyznacznikiem mówiącym o żywotności Kościoła jest jego zapał ewangelizacyjny, pragnienie docierania z orędziem Dobrej Nowiny zwłaszcza do tych, którzy pozostają w pewnym oddaleniu, czują się duchowo zagubieni, lub w wierze nieugruntowani. Bez wątpienia takim pokoleniem poszukującym swojego miejsca, także w wymiarze religijnym, jest młodzież.

W świetle przeprowadzonej ankiety w naszej diecezji, można zaryzykować tezę, że młodzi chcieliby lepszej relacji z Bogiem, chcieliby więcej o wierze wiedzieć, w dużej mierze nie widzą też trudności, by o Bogu rozmawiać, tylko że na pragnieniach się kończy. Sporej części młodych brakuje jakiegoś impulsu, który zmobilizowałby ich do podjęcia wysiłku, bez którego nie da się w żadnej dziedzinie życia, także w sferze religijności, osiągnąć upragnionych owoców”. Takim impulsem dla młodych ludzi może być informacja z Internetu.

Prosimy więc o odpowiedzi na takie pytania? 
1. Czy prowadzone aktualnie działania przygotowujące młodzież do bierzmowania są, według Waszej opinii, wystarczające? Co można było jeszcze zrobić?  
2. Jak można zaangażować młodzież w dzieło ewangelizacji w naszej parafii  (w jakie akcje i stałe działania)? 
3. Co zrobić, aby młodzi lajkowali posty o przesłaniu religijnym? Aby oglądali filmiki na YouTubie o treści religijnej?

Sunday the 19th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews