Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

1. II Niedziela Wielkanocna przeżywana jest jako Niedziela Bożego Miłosierdzia. Św. Jan Paweł II mówił: „Dzisiaj świat najbardziej potrzebuje Bożego Miłosierdzia”. Po każdej Mszy św., będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Także o godz. 15.00, w Godzinie Miłosierdzia, w naszym kościele wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego, którą zaśpiewa zespół „ELEOS”. Dzisiaj jest godzina szczególnej łaski dla wszystkich odmawiających tę modlitwę i możliwość uzyskania odpustu zupełnego.
2. Niedziela Miłosierdzia jest także świętem Caritas i rozpoczyna w Kościele Tydzień Miłosierdzia. Po Mszy św. będzie można ofiarą do puszek wesprzeć wszystkie dzieła charytatywne, które prowadzi Caritas Diecezji Tarnowskiej. Dzisiaj kończy się Oktawa Wielkanocy.
3. Wczoraj, podczas diecezjalnych uroczystości Caritas, która odbyły się w kościele Miłosierdzia Bożego w Starym Sączu, biskup diecezjalny Andrzej Jeż wyróżnił Medalem Caritas „MISERICORS” m.in., wolontariuszki naszej parafialnej Caritas: p. Marię Kucia i p. Danutę Wrona, restauratora p. Kazimierza Kurala oraz PSS Społem w Brzesku.
4. Dzisiaj Dzień Skupienia dla Narzeczonych o godz. 11.30 w kościele Ducha Św.
5. W poniedziałek, 12 kwietnia spotkanie Komitetu Odnowy i Troski o Zabytkowy Cmentarz Parafialny o godz. 11.00 na plebanii.
6. Spotkanie ministrantów – poniedziałek 16.30 a kandydatów na ministrantów – wtorek o 16.45.
7. We wtorek, 13 dzień miesiąca, różaniec fatimski prowadzony przez Różę bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, początek o godz. 17.15.
8. W środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o godz. 17.30, po niej Msza św. w intencjach nowennowych. Także w środę, 14 kwietnia, po raz trzeci, będziemy obchodzili w Polsce Święto Chrztu Polski. Niech wywieszenie flagi podkreśli wagę tego wydarzenia w naszej historii i będzie znakiem, że nie zapominamy o naszych chrześcijańskich korzeniach.
9. W czwartek, 15 kwietnia, comiesięczne spotkanie Modlitewnej Grupy św. o. Pio, rozpoczęcie różańcem o godz. 17.30.
10. W sobotę, 17 kwietnia, po Mszy św. o godz. 8.00 zapraszamy członków „Czerwonego Różańca” na Koronkę do Krwi Chrystusa.
11. Od września ub.r. po naszej diecezji, z inicjatywy Duszpasterstwa Ludzi Pracy Małopolski Wschodniej, peregrynuje obraz Matki Boskiej Częstochowskiej – patronki robotników, repliki krzyża nowohuckiego oraz relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki. W naszym dekanacie rozpocznie się ona w sobotę, 17 kwietnia, nabożeństwem w naszym kościele o godz. 18.00. Peregrynacja będzie okazją do wzmożonej modlitwy za ludzi pracy i ich rodziny, o zachowanie miejsc pracy, odbudowanie etosu pracy, sprawiedliwość społeczną i ustanie epidemii. Szczegóły będą podane na plakatach.
12. Trwają zapisy na II etap Rodzinnego Pielgrzymowania Drogami św. Jakuba. Odcinek szesnasto - kilometrowy z Gumnisk do Pilzna będzie w sobotę, 17 kwietnia. Zapisy w kancelarii do czwartku. Szczegóły na plakatach.
13. Przyszła niedziela będzie obchodzona jako Niedziela Biblijna, w którą już od lat wpisuje się Narodowe Czytanie Pisma Św. W tym roku będziemy czytać Ewangelię św. Marka. 15 minut, przed każdą Mszą św., przedstawiciele wspólnot parafialnych będą czytać fragmenty Ewangelii wg. św. Marka.
14. Pragniemy poinformować, że składana przez dzieci w naszym kościele dziecięca jałmużna postna wyniosła w tym roku 833 zł. i 43 gr. Zdecydowaliśmy, że te pieniądze, po połowie przekażemy
w ramach dziecięcej solidarność na leczenie Marcelka Kubali oraz Oliwki Dzień. Bóg zapłać za ten dziecięcy, wielkopostny dar serca.
15. SANEPID W BRZESKU, ZMUSZONY PRZEZ OSOBY, KTÓRE DZWONIĄC DO TEJ INSTYTUCJI INFORMUJĄ, ŻE W NASZYM KOŚCIELE NIE WSZYSCY PRZESTRZEGAJĄ OBOSTRZEŃ SANITARNYCH PROSI O PRZYPOMNIENIE OBOWIĄZUJĄCYCH OBOSTRZEŃ. TAK WIĘC JESZCZE RAZ PROSIMY ABY DOSTOSOWAĆ SIĘ DO ZARZĄDZEŃ: KORZYSTAĆ Z DEZYNFEKTORÓW, NOSIĆ MASECZKI, ZACHOWAĆ DYSTANS. ZE WZGLĘDU NA SYTUACJĘ EPIDEMICZNĄ, NA ZEWNĄTRZ KOŚCIOŁA ZWIĘKSZYLIŚMY LICZBĘ ŁAWEK, MOŻNA Z NICH KORZYSTAĆ, A JEŚLI KTOŚ WCHODZI DO KOŚCIOŁA I STWIERDZA ŻE JEGO ŻYCIE MOŻE BYĆ ZAGROŻONE, NIECH NIE WCHODZI I NIECH KORZYSTA Z DYSPENSY.
16. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła + Antonina Kłusek z ul. Czecha, której pogrzeb będzie w piątek o 12.00 w k-le Miłosierdzia Bożego. Zmarłą polecamy Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie….
Monday the 14th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews