Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

 1. IV Niedziela Wielkanocna to Niedziela Dobrego Pasterza i Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Rozpoczyna ona tydzień modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele. Pamiętajmy w naszych modlitwach, zwłaszcza o naszych klerykach przygotowujących się do kapłaństwa o Bartku
  i Mikołaju. Szczególnie w tym miesiącu, naszą modlitwą otoczmy diakona Łukasza i wszystkich którzy rozpoczęli już bezpośrednie przygotowanie do przyjęcia sakramentu kapłaństwa. W ciągu tygodnia będziemy modlić się o rozeznanie powołania do kapłaństwa i zakonu spośród młodych
  z naszej parafii. Dzisiejsza niedziela, ostatnia miesiąca, jest też Niedzielą Synodalną.
 2. W imieniu Rektora, profesorów oraz kleryków składamy serdeczny Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę, które są przeznaczone na utrzymanie WSD w Tarnowie.
 3. We wtorek Różaniec Sanktuaryjny, początek o godz. 16:30
 4. W środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o g. 17:30, po niej Msza św. w int. nowennowych.
 5. W czwartek różaniec o powołania i za powołanych o 7:30, Godzina Święta w sanktuarium św. Jakuba od 23.00 do 24.00.
 6. W piątek Msza św. z modlitwą o uzdrowienie duchowe i cielesne o godz. 18.00. Także w piątek na Mszę św. o g. 8:00 zapraszamy Maturzystów z Brzeskiej „Zielonki” i Szkoły Katolickiej, w intencji, których będziemy się modlić prosząc dla nich o światło Ducha św. na czas egzaminów maturalnych.
 7. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca (01.05.) i w tym dniu rozpoczniemy NABOŻEŃSTWA MAJOWE, które w naszym kościele będą w dni powszednie o godz. 17.30 a w niedzielę o 18.30. Dla dzieci uczestniczących w majówkach przygotowana jest wyklejanka majowa. W sobotę z racji wspomnienia św. Józefa Rzemieślnika i Roku św. Józefa, Msze św. w tym dniu będą o św. Józefie, o godz. 7.30 różaniec prowadzony przez Rycerstwo, a po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo pierwszosobotnie.
 8. Spotkania:
 • Ministranci w poniedziałek o 16.30, gratulujemy siedmiu chłopcom z naszej parafii, którzy dzisiaj zostali włączeni do Liturgicznej Służby Ołtarza jako Aspiranci. Gdyby byli chętni chłopcy, którzy chcą się włączyć do Liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii mogą jeszcze dołączyć, informacja u opiekuna ministrantów ks. Marcina Gazdy.
 • Dzieci komunijne z rodzicami o godz. 18.00: wtorek - klasy 3b, 3c, ze Szk. Podst. nr 3
  i klasa 3 ze Szk. Podst. Nr 1. Środa - klasy 3a i 3d ze Szk. Podst. Nr 3.
 • Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego, po długiej przerwie spowodowanej epidemią, będzie w tym tygodniu w środę o godz. 19.00;
 • DSM – czwartek godz. 16:30; Duszpasterstwo Młodych – piątek godz. 19:30.
 1. W liturgii kościoła w tym tygodniu wspominamy:
 • Dzisiaj – św. Marka, Ewangelisty
 • Czwartek – św. Katarzyny Sieneńskiej, dziew. i dokt. Kośc., patronki Europy oraz Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny
 • Sobota – św. Józefa Rzemieślnika

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia imieninowe.

 1. Dziękujemy tym wszystkim dzieciom, które wykonały wszystkie zadania, proponowane przez Świetlicę św. Jakuba i otrzymały tytuł „Małego Biblisty Tygodnia”. W tym tygodniu Świetlica zaprasza wszystkie dzieci na Bajkowy Tydzień. Szczegóły na plakatach i na Facebooku świetlicy.
 2. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej u ministrantów jest także wyłożona na stoliku za ławkami w kościele św. Jakuba i w przedsionku od ul. Chopina.
 3. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 9.00.
 4. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: +Helena Jodłowska z ul. Browarnej, + Józef Cnota z ul. Ogrodowej, + Kazimiera Peca z ul. Kościuszki, pochowana w Zalasowej i + Stanisław Kucia z ul. Kościuszki, którego pogrzeb będzie we wtorek o 15.00 w k-le Miłosierdzia Bożego. Dobry Jezu a nasz Panie...
Sunday the 20th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews