Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

Temat synodalny na maj 2021 r.: Rozwijanie pobożności indywidualnej i wspólnotowej

Pobożność jest nieodłącznie związana z modlitwą. Ona kształtuje duchowość parafii, wspólnoty, rodziny i każdej osoby indywidualnie. Szczególnie ważne jest znaczenie liturgii (to jest Eucharystia, sakramenty, udział w pogrzebach, egzorcyzmach, błogosławieństwach osób i rzeczy).Udział w niedzielnej liturgii ma być inspiracją do codziennej modlitwy w tygodniu. Te dwie rzeczywistości powinny się przenikać. Wtedy następuje autentyczny rozwój pobożności. Jan Paweł II napisał: „Zasadniczym i niezastąpionym elementem wychowania do modlitwy jest konkretny przykład, żywe świadectwo rodziców: tylko modląc się wspólnie z dziećmi, wypełniając swoje królewskie kapłaństwo, ojciec  i matka zstępują w głąb serc dzieci, pozostawiając ślady, których nie zdołają zetrzeć późniejsze wydarzenia życiowe.”

Prosimy o odpowiedź na pytania:

1.Jaki rodzaj pobożności cechuje naszą parafię?  W jakich nabożeństwach uczestniczy najwięcej osób?

  1. Jakie są formy modlitwy wspólnotowej ( nawet bez obecności kapłana)?
  2. Czy są takie osoby świeckie w parafii, które propagują różne rodzaje pobożności? Jak wpływają na propagowanie modlitwy indywidualnej?
  3. Czy macie jakieś indywidualne nabożeństwa lub modlitwy odprawiane samemu czy z rodziną, kiedy  z różnych powodów nie możecie pójść do kościoła?
Thursday the 23rd - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews