Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

 

 1. Kościół trwa na modlitwie przed Uroczystością Zesłania Ducha Św. Modlitwy nowennowe odmawiamy: dzisiaj po Mszy św. o 7.30 w dni powszednie po Mszy św. o 8.00 oraz w czasie nabożeństwa majowego.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 17.30 i w niedzielę o godz. 18.30. Jeśli w naszej parafii odprawiamy majówki przy krzyżach, czy figurach przydrożnych bardzo prosimy aby zgłosić w kancelarii lub w zakrystii, chcemy w ostaniem dniu majówki podejść z błogosławieństwem kapłańskim.
 3. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na cele inwestycyjne w parafii, dziękujemy także tym wszystkim którzy indywidualnie oraz przez wpłatę na konto parafii wspierają wszystkie działa parafialne.
 4. W dalszym ciągu, odpowiadając na prośbę papieża Franciszka trwamy codziennie w miesiącu maju na modlitwie różańcowej w „Maratonie Modlitewnym” o ustanie epidemii w łączności duchowej z sanktuariami maryjnymi całego świata. Modlitwa ta prowadzone jest codziennie po Mszy św. o godz. 8.00. Dzisiaj o 17.00 różaniec poprowadzi Straż Honorowa NSPJ, w poniedziałek - Róża św. Jadwigi Królowej, wtorek – Róża św. Moniki, środa – Róża bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, czwartek – Róża św. Kingi, piątek – Rycerstwo Niepokalanej, sobota – Róża św. Faustyny. Jest jeszcze wolny termin w przyszłą niedzielę oraz od 25 do 31 maja, można się zapisać w zakrystii.
 5. We wtorek Różaniec Sanktuaryjny od godz. 16.00.
 6. W środę Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem majowym o godz. 17.30 po niej Msza św. w intencjach nowennowych.
 7. W czwartek comiesięczne nabożeństwo Modlitewnej Grupy św. O. Pio. Rozpoczęcie nabożeństwem majowym o 17.30, po nabożeństwie majowym odmówimy różaniec o godz. 17.45 i po różańcu Msza św. zakończona nabożeństwem Eucharystycznym i błogosławieństwem lourdskim. Także w czwartek tradycyjnie Godzina Święta w sanktuarium św. Jakuba, od godz. 23.00 do 24.00.
 8. Tradycyjnie, w sobotę 22 maja, w Wigilię Zesłania Ducha Świętego odprawimy DROGĘ ŚWIATŁA. Rozpocznie się ona w kościele po Mszy św. wieczornej i rozważając czternaście spotkań z Chrystusem Zmartwychwstałym, przejdziemy do kościoła Ducha Św. i tam będzie modlitwa o wylanie Darów Ducha Św. zakończona błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
 9. W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ UROCZYSTOŚĆ ZESDŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO. UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA W KOŚCIELE DUCHA ŚW. BĘDZIE W NAJBLIŻSZĄ NIEDZIELĘ NA MSZY ŚW. O GODZ. 10.00, sumie odpustowej będzie przewodniczył ks. Krzysztof Misiaszek, obchodzący 10. lecie święceń kapłańskich.
  W przyszłą niedzielę będzie miała miejsce w kościele parafialnym I Komunia święta:
  o godz. 10:15 klasa 3d ze SP nr 3, o godz. 12:00 klasa 3a ze SP nr 3. Spowiedź dla dzieci i ich rodziców, rodzeństwa w sobotę 22.05 o godz. 9:00 klasa 3d, a o godz. 9:30 klasa 3a.
 10. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu: Dzisiaj – św. Andrzeja Boboli kapł. i męcz. Wtorek – św. Stanisława Papczyńskiego, kapł. Sobota – św. Rity. Wszystkim Solenizantom, a szczególnie naszemu ordynariuszowi biskupowi Andrzejowi, składamy serdeczne życzenia imieninowe.
 11. Spotkania: Uczniowie klas VII-ch z rodzicami przychodzą na majówkę i Mszę św. w piątek o godz. 17.30; Duszpasterstwo Młodych w piątek o 19.30.
 12. W ramach DNI KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ w tym tygodniu zapraszamy na:
 • Dzisiaj po każdej Mszy św. będzie można podejść na „Kiermasz św. Józefa.” Na stoisku pod namiotem, który znajduje się na zewnątrz kościoła, znajdziemy bardzo wiele pozycji książkowych, albumów oraz pięknych obrazów św. Józefa w które będzie można się zaopatrzyć i mieć pamiątkę z racji trwającego Roku św. Józefa. Zapraszamy.
 • W środę (19.05.) zapraszamy na Mszę św. wotywną o św. Józefie o godz. 18.00, po Mszy św. zapraszamy serdecznie wszytkach do Auli Chrystusa Króla gdzie będzie wykład zatytułowany „Nadszedł czas św. Józefa – ikonografia józefowa na przykładzie wybranych obiektów. Wykład poprowadzi Dyrektor Muzeum Diecezjalnego w Tarnowie ks. dr Piotr Pasek.
 • W piątek na godz. 14.30 Świetlica św. Jakuba zaprasza wszystkie dzieci na warsztaty plastyczne Dla mojej kochanej mamy… w czasie których będzie można przygotować piękny prezent dla swoich mam.
 • W sobotę (22.05.) na kolejny etap Rodzinnego Pielgrzymowania Drogami św. Jakuba, 16-to kilometrowy odcinek z Pilzna – Zalasowej. Rozpoczynamy pielgrzymowanie od Mszy św. o godz. 8.00 w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pilźnie. Zapisy do czwartku w kancelarii. Zapewniamy transport i przy zapisie prosimy o dokonanie wpłaty za transport.
 • W przyszłą niedzielę z racji 101 rocznicy urodzin Jana Pawła II i 40. rocznicy ocalenia jego życia w zamachu 13 maja 1981r., będziemy gościć w naszej parafii panią Joannę Jurkiewicz autorkę książki wspomnieniowej o św. Janie Pawle II zatytułowanej „Zwiastunowi z Gór”, pod koniec każdej Mszy św. będzie krótkie świadectwo i możliwość zakupu z autografem tej książki.
 1. Przypominamy , że do dziś można zagłosować na projekt naszej parafii polegający na zakupieniu tablic informacyjnych na Drodze św. Jakuba i zatytułowany „Zwiedzaj ze św. Jakubem”. Żeby zagłosować należy wpisać swój adres e-mailowy na stronie inicjatywy.com.pl. Wygrywa projekt z największym poparciem. Liczymy na Wasze wsparcie. Szczegóły na FB parafialnym oraz na plakacie.
 2. Klub HDK MOTOJADOWNIKI, serdecznie zaprasza na kolejną akcję krwiodawstwa organizowaną w mobilnym punkcie poboru krwi w Jadownikach przy ul. Krakowskiej (przed budynkiem domu strażaka) w dniu 16 maja 2021 r. w godzinach od 9:00 – 13:00.
 3. Zachęcamy do zakupu u ministrantów najnowszej prasy katolickiej, jest ona także wyłożona w kościele św. Jakuba oraz w przedsionku kościoła od strony ul. Chopina.
 4. Jak zapewne słyszeliśmy, dzięki mediom społecznościowym, dwa tygodnie temu, spłonęła plebania w Jakubowie, gdzie znajduje się pierwsze w Polsce sanktuarium św. Jakuba. Chcemy wyrazić naszą solidarność i wsparcie w tej tragicznej sytuacji, w jakiej znalazła się parafia oraz proboszcz i kustosz sanktuarium ks. Stanisław Czerwiński. Z racji więzi duchowych, jakie łączą sanktuaria jakubowe, w przyszłą niedzielę, ofiarą do puszek, będzie można wesprzeć odbudowę plebanii w Jakubowie w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.
 5. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: +Józef Radecki z ul. Kościuszki
  i + Jan Świerczek z ul. Głowackiego. Zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu,
  a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie
  .
Thursday the 23rd - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews