Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Drukuj
Szczegóły: | Utworzono: 16 maj 2021 | Odsłony: 5877

 

 1. Kościół trwa na modlitwie przed Uroczystością Zesłania Ducha Św. Modlitwy nowennowe odmawiamy: dzisiaj po Mszy św. o 7.30 w dni powszednie po Mszy św. o 8.00 oraz w czasie nabożeństwa majowego.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 17.30 i w niedzielę o godz. 18.30. Jeśli w naszej parafii odprawiamy majówki przy krzyżach, czy figurach przydrożnych bardzo prosimy aby zgłosić w kancelarii lub w zakrystii, chcemy w ostaniem dniu majówki podejść z błogosławieństwem kapłańskim.
 3. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na cele inwestycyjne w parafii, dziękujemy także tym wszystkim którzy indywidualnie oraz przez wpłatę na konto parafii wspierają wszystkie działa parafialne.
 4. W dalszym ciągu, odpowiadając na prośbę papieża Franciszka trwamy codziennie w miesiącu maju na modlitwie różańcowej w „Maratonie Modlitewnym” o ustanie epidemii w łączności duchowej z sanktuariami maryjnymi całego świata. Modlitwa ta prowadzone jest codziennie po Mszy św. o godz. 8.00. Dzisiaj o 17.00 różaniec poprowadzi Straż Honorowa NSPJ, w poniedziałek - Róża św. Jadwigi Królowej, wtorek – Róża św. Moniki, środa – Róża bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, czwartek – Róża św. Kingi, piątek – Rycerstwo Niepokalanej, sobota – Róża św. Faustyny. Jest jeszcze wolny termin w przyszłą niedzielę oraz od 25 do 31 maja, można się zapisać w zakrystii.
 5. We wtorek Różaniec Sanktuaryjny od godz. 16.00.
 6. W środę Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem majowym o godz. 17.30 po niej Msza św. w intencjach nowennowych.
 7. W czwartek comiesięczne nabożeństwo Modlitewnej Grupy św. O. Pio. Rozpoczęcie nabożeństwem majowym o 17.30, po nabożeństwie majowym odmówimy różaniec o godz. 17.45 i po różańcu Msza św. zakończona nabożeństwem Eucharystycznym i błogosławieństwem lourdskim. Także w czwartek tradycyjnie Godzina Święta w sanktuarium św. Jakuba, od godz. 23.00 do 24.00.
 8. Tradycyjnie, w sobotę 22 maja, w Wigilię Zesłania Ducha Świętego odprawimy DROGĘ ŚWIATŁA. Rozpocznie się ona w kościele po Mszy św. wieczornej i rozważając czternaście spotkań z Chrystusem Zmartwychwstałym, przejdziemy do kościoła Ducha Św. i tam będzie modlitwa o wylanie Darów Ducha Św. zakończona błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
 9. W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ UROCZYSTOŚĆ ZESDŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO. UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA W KOŚCIELE DUCHA ŚW. BĘDZIE W NAJBLIŻSZĄ NIEDZIELĘ NA MSZY ŚW. O GODZ. 10.00, sumie odpustowej będzie przewodniczył ks. Krzysztof Misiaszek, obchodzący 10. lecie święceń kapłańskich.
  W przyszłą niedzielę będzie miała miejsce w kościele parafialnym I Komunia święta:
  o godz. 10:15 klasa 3d ze SP nr 3, o godz. 12:00 klasa 3a ze SP nr 3. Spowiedź dla dzieci i ich rodziców, rodzeństwa w sobotę 22.05 o godz. 9:00 klasa 3d, a o godz. 9:30 klasa 3a.
 10. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu: Dzisiaj – św. Andrzeja Boboli kapł. i męcz. Wtorek – św. Stanisława Papczyńskiego, kapł. Sobota – św. Rity. Wszystkim Solenizantom, a szczególnie naszemu ordynariuszowi biskupowi Andrzejowi, składamy serdeczne życzenia imieninowe.
 11. Spotkania: Uczniowie klas VII-ch z rodzicami przychodzą na majówkę i Mszę św. w piątek o godz. 17.30; Duszpasterstwo Młodych w piątek o 19.30.
 12. W ramach DNI KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ w tym tygodniu zapraszamy na:
 1. Przypominamy , że do dziś można zagłosować na projekt naszej parafii polegający na zakupieniu tablic informacyjnych na Drodze św. Jakuba i zatytułowany „Zwiedzaj ze św. Jakubem”. Żeby zagłosować należy wpisać swój adres e-mailowy na stronie inicjatywy.com.pl. Wygrywa projekt z największym poparciem. Liczymy na Wasze wsparcie. Szczegóły na FB parafialnym oraz na plakacie.
 2. Klub HDK MOTOJADOWNIKI, serdecznie zaprasza na kolejną akcję krwiodawstwa organizowaną w mobilnym punkcie poboru krwi w Jadownikach przy ul. Krakowskiej (przed budynkiem domu strażaka) w dniu 16 maja 2021 r. w godzinach od 9:00 – 13:00.
 3. Zachęcamy do zakupu u ministrantów najnowszej prasy katolickiej, jest ona także wyłożona w kościele św. Jakuba oraz w przedsionku kościoła od strony ul. Chopina.
 4. Jak zapewne słyszeliśmy, dzięki mediom społecznościowym, dwa tygodnie temu, spłonęła plebania w Jakubowie, gdzie znajduje się pierwsze w Polsce sanktuarium św. Jakuba. Chcemy wyrazić naszą solidarność i wsparcie w tej tragicznej sytuacji, w jakiej znalazła się parafia oraz proboszcz i kustosz sanktuarium ks. Stanisław Czerwiński. Z racji więzi duchowych, jakie łączą sanktuaria jakubowe, w przyszłą niedzielę, ofiarą do puszek, będzie można wesprzeć odbudowę plebanii w Jakubowie w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.
 5. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: +Józef Radecki z ul. Kościuszki
  i + Jan Świerczek z ul. Głowackiego. Zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu,
  a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie
  .