Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

 

 1. Dzisiaj w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - Zielone Święta, kończy się Okres Wielkanocny. Czas Komunii św. wielkanocnej będzie trwał jeszcze do następnej niedzieli.
 2. Dzisiaj po każdej Mszy św. zatrzymajmy się na chwilę na spotkanie z p. Joanną Jurkiewicz, która z okazji 101 urodzin Jana Pawła II przybyła do nas ze swoją książką i wspomnieniami spotkań ze Świętym. Po Mszy św. będzie można nabyć książkę „Zwiastunowi z Gór” z autografem autorki.
 3. Także dzisiaj w kościele Ducha Św. uroczystość odpustowa, Mszy św. o godz. 10.00 będzie przewodniczył nasz wikariusz ks. Krzysztof Misiaszek, obchodzący 10. rocznicę święceń kapłańskich.
 4. Także dzisiaj na Mszach św. o godz. 10.30 i 12.00, ostatnie dwie grupy będą miały I Komunię św.
 5. Dziękujemy serdecznie Odnowie w Duchu Świętym „Emmanuel” za przygotowanie wczorajszej „Drogi Światła” i modlitwy czuwania o wylanie darów Ducha Św.
 6. Dziękujemy wszystkim pielgrzymom, wczorajszego Rodzinnego Pielgrzymowania Drogami św. Jakuba, którzy pokonali III etap z Pilzna do Zalasowej.
 7. W poniedziałek, 24. maja, nasza parafia będzie przeżywała UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWĄ KU CZCI NMP MATKI KOŚCIOŁA. Msze św. w tym dniu będą o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 15.30. Suma odpustowa rozpocznie się o godz. 18.00. Kazania na wszystkich Mszach św. wygłosi i będzie przewodniczył sumie odpustowej sekretarz Synodu ks. dr Piotr Cebula – Dyrektor Wydziału Małżeństw i Rodzin Diecezji Tarnowskiej.  W tym dniu wyjątkowo nabożeństwo majowe będzie po Mszy św. wieczornej połączone z procesją Eucharystyczną.

 PROGRAM DNI KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ

 1. We wtorek będziemy gościć w naszej parafii diecezjalne radio RDN Małopolska, które od godz. 15.00 do 19.30 będzie słuchaczom przybliżać nasze sanktuarium oraz charyzmat tego sanktuarium jakim jest pielgrzymowanie Drogami św. Jakuba. W programie o 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, którą poprowadzą dzieci i młodzież - caminowicze dróg jakubowych, od 15.20 do 18.00 wejścia na antenę z wywiadami naszych przedstawicieli, o godz. 18.00 będzie Msza św.  i zaraz po Mszy św. Bractwo Jakubowe poprowadzi modlitwę różańcową. Zachęcamy wszystkich by w tym dniu nastawić swoje radia na RDN Małopolska 103,6 FM.
 2. W środę pragniemy serdecznie zaprosić na wydarzenie kulturalne Naszego Miasta i parafii. Ksiądz prałat Franciszek Kostrzewa zaprezentuje swoją kolejną książkę jakubową p.t. „Opowieści i zwierzenia Jakubowe”, tym razem skierowaną do dorosłych. Promocja książki będzie w Auli Chrystusa Króla, po Mszy św. wieczornej – wszyscy są zaproszenie, będzie można oczywiście kupić najnowszą pozycje ks. prałata po promocyjnej cenie i otrzymać autograf autora.  
 3. W sobotę 29 maja planowany jest XVI etap I Edycji Rodzinnego Pielgrzymowania z Piekar Śląskich. Do pokonania będzie odcinek ok. 30 km. Zapisy do środy włącznie w kancelarii.
  W zależności od liczby zainteresowanych pielgrzymowaniem zostanie podjęta decyzja, czy ten odcinek pielgrzymowania się odbędzie.
 4. W przyszłą niedzielę obok kościoła, w namiocie – stoisku, będzie miał miejsce Kiermasz Jakubowy, już teraz zapraszamy, przygotowaliśmy dla wszystkich bardzo wiele niespodzianek związanych z naszym sanktuarium oraz Jubileuszowym Rokiem św. Jakuba.
 5. W KALENDARZU LITURGICZNYM W TYM TYGODNIU:
 • Poniedziałek – NMP Matki Kościoła. Na godzinę o 18.00 zapraszamy młodzież z klas 8 na Mszę świętą w ich intencji prosząc o światło Ducha Świętego i pomyślne zdanie egzaminów.
 • Wtorek – Godz. 7.30 - Różaniec Rodziców za dzieci i młodzież, którzy odeszli od Pana Boga i Kościoła o nawrócenie i powrót do Kościoła oraz Różaniec sanktuaryjny o godz. 16.00.
 • Środa – św. Filipa Nereusza, kapł.
 • Czwartek – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana- w tym dniu odbędzie się tradycyjna pielgrzymka duchowieństwa naszej diecezji do Sanktuarium Matki Boskiej Tuchowskiej. O godz. 18.00 będzie Msza święta dziękczynna za sakrament bierzmowania młodzieży z klas 8.   Godzina Święta w sanktuarium od 23.00 do 24.00.
 • Piątek - Msza św. z modlitwa o uzdrowienie duchowe i cielesne o 18.00, także w piątek, natomiast o godz. 19.15  na Osiedlu Ogrodowa – Kościuszki z racji 20. lecia istnienia tej kapliczki będzie Msza św.  po niej będzie tam też majówka.
 • Sobota – św. Urszuli Ledóchowskiej
 • W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Świętej.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne  życzenia imieninowe.

 SPOTKANIA:

 • Wtorek – Aspiranci o 16.45
 • Czwartek – Dziewczęca Służba Maryjna o 16.30
 • Piątek - Duszpasterstwo Młodych o godz. 19.30
 • Sobota – Modlitewne spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w Łagiewnikach, wyjazd spod Domu Katechetycznego o 8.30. Zapraszamy Rycerstwo i sympatyków, zapisy do środy
  w zakrystii.
 1. BIAŁY TYDZIEŃ, dla wszystkich dzieci komunijnych będzie: jutro (24.05.) z racji uroczystości odpustowej na Mszy św. o 15.30, a od wtorku do piątku o godz. 16.30.
 2. W sobotę (29.05.)o godz. 9.30 rozpocznie się w naszej parafii Kurs Lektorski. Zapraszamy chłopców z klas siódmych i starszych, którzy chcieliby zostać lektorami. Zaproszeni są także i ci, którzy nie byli ministrantami, a chcieliby w liturgii pełnić tę zaszczytną służbę lektorską. Odpowiedzialnym za prowadzenie kursu jest ks. Marcin Byś.
 3. Już teraz informujemy, że tegoroczna procesja Bożego Ciała będzie przebiegała ulicami naszego Miasta: Uczestników Ruchu Oporu, Ogrodową, Jagiełły, Kościuszki i zakończenie na Rynku. Msza św. polowa będzie przy pomniku św. Jakuba i tu będzie pierwszy ołtarz, drugi będzie na budynku Cechu, trzeci na kościele Ducha Św. i czwarty na Rynku. Bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzy: pierwszy – Bractwo Jakubowe, drugi Rzemieślników Brzeskiego Cechu, trzeci – Odnowa w Duchu Św. i czwarty – Parafialny Zespół Caritas.
 4. Jak było zapowiadane tydzień temu, dzisiaj możemy ofiarą do puszek pospieszyć z pomocą materialną sanktuarium św. Jakuba w Jakubowie, gdzie spłonęła plebania. W imieniu kustosza tego sanktuarium, ks. Stanisława Czerwińskiego, ofiarodawcom składamy serdeczny Bóg zapłać.

 

INNE OGŁOSZENIA

 • Centrum Wsparcia „Kolping” w Brzesku pragnie poinformować o realizowanych szkoleniach
  w ramach projektu aktywizującego osoby bezrobotne po 30-tym roku życia. Wszystkie szczegóły są na plakatach w gablotach.
 • Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinnie poszukuje kandydatów na rodziny zastępcze, wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z Centrum przy ul. Piastowskiej 2B w Brzesku.
 • Centrum Analiz Medycznych „DIAGMEDICA” zaprasza na bezpłatne badanie tarczycy, które będzie od 24 do 28 maja w godzinach od 7.00 do 11.00 przy ul. Głowackiego 18. 
 1. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła: + Irena Bukowicz z ul. Boh. Westerplatte. Natomiast w tym tygodniu poza parafią odprawiane są Msze św. za śp. + Krystynę Bołdę, + Piotra Koczaskiego, + Ireneusza Zamętę, + Zofie Ciastoń oraz Msza św. gregoriańska za śp. + Mateusza Żaka. Zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu…
Friday the 30th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews