Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

Znaczek turystyczny to okrągły, drewniany krążek o średnicy 60 mm i grubości 8-10 mm, posiada metalowe oczko do zawieszenia. Awers i rewers przeważnie jest taki sam. Znaczek Turystyczny jest pamiątką z naturalnego materiału – drewna, bez użycia barwników, farb, lakierów, jest w 100% ekologiczny.

Znaczek składa się z trzech elementów: samego znaczka, karteczki i naklejki. Stanowi wyjątkową propozycję dla kolekcjonerów. Produkowany jest ręcznie, każda sztuka jest wyjątkowa. Grafika jest swego rodzaju dziełem sztuki, wypalana jest w wysokiej temperaturze, przy pomocy metalowej, grawerowanej matrycy. Poprzez silny nacisk matryca wypala w drewnie plastyczny wizerunek, który jest bardzo trwały i odczuwalny także przy dotyku. Znaczek przedstawia miejsce do którego dotarł turysta. Jest pamiątką i potwierdzeniem pobytu. W żadnym innym  miejscu nie można kupić takiego znaczka.

Znaczek jest turystyczną zachętą do zwiedzania tych miejsca zarazem wyjątkową pamiątką. Zbieranie znaczków to ogólnoświatowa inicjatywa, która ma promować turystykę.  Przez znaczek zostaliśmy włączeni do ogólnoeuropejskiego systemu kolekcjonerskiego, który istnieje w 20 krajach i zrzesza ponad 4000 miejsc. W Polsce jest już ponad 300 miejsc oznaczonych Znaczkiem Turystycznym. Nazwa Znaczek Turystyczny jest prawnie chroniona. Znaczek ten można nabyć już od 5.10.2014 r. w naszej parafii. Cena Znaczka w całej Polsce jest jednakowa i wynosi 7 zł. Z obiektów sakralnych w naszej tarnowskiej diecezji, jesteśmy drugim miejscem oznaczonym Znaczkiem Turystycznym po sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie /No.200/. Każdy znaczek ma indywidualny numer, nasz ma No. 198.

Więcej o Znaczku Turystycznym na www.znaczki-turystyczne.pl

Thursday the 17th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews