Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

W czwartek 3 XI br. mieszkańcy naszej parafii będą mieli okazję, by pozbyć się zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego bez szkody dla środowiska, a zbiórce towarzyszyć będzie szczytny cel.

Zapraszamy do włączenia się w akcję ekologiczno-charytatywną organizowaną przez międzynarodową organizację pozarządową Pomoc Kościołowi w Potrzebie (Kirche in Not). 

Zbiórka elektrośmieci odbędzie się w godz. od 7.oo do 13.oo na parkingu przy plebanii. W tym roku organizacja ta, za uzyskane w ten sposób pieniądze, będzie realizowała budowę studni w Krajach Trzeciego Świata.

Warto wziąć udział w tej akcji, mając na uwadze to, że wyrzucanie elektrośmieci na śmietnik stanowi zagrożenie dla środowiska i ludzkiego zdrowia ze względu na obecność niebezpiecznych substancji. Przy okazji zbiórki można także wyrazić swoją solidarność z ubogimi i prześladowanymi za wiarę chrześcijanami, którym organizacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie niesie pomoc.

Organizacje, które potrzebują potwierdzenie przekazania odpadów otrzymają Kartę Przekazania Odpadu.

Sunday the 13th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews