Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

Spis treści

 

Kliknij tutaj, aby przeczytać ogłoszenia archiwalne. 
 

7 Niedziela Zwykła – 19. lutego 2017 r. 

 1. Bóg zapłać za złożone ofiary na cele inwestycyjne w Parafii.
 2. W środę Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy o 17.30 po niej Msza św. w intencjach nowennowych.
 3. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
 • Środa – Święto katedry św. Piotra, Apostoła
 • Czwartek – św. Polikarpa, bpa i męczennika. Ostatni czwartek przed Wielkim Postem będzie w naszej parafii Nabożeństwo Eucharystyczne popularnie zwane Nabożeństwem Czterdziestogodzinnym. Nabożeństwo to ma charakter modlitwy adoracyjnej całej wspólnoty parafialnej przed Najświętszym Sakramentem. W tym dniu na nabożeństwa zapraszamy: po Mszy św. o godz. 8.00 osoby starsze oraz wszystkie wspólnoty modlitewne oraz stowarzyszenia, na godz. 17.00 zapraszamy dzieci i młodzież, natomiast po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy rodziców. Zachęcamy także, by ten dzień był dniem liczniejszej adoracji, prywatnej adoracji nas wszystkich przy ołtarzu wieczystej adoracji w kościele św. Jakuba.
 1. Spotkania w tym tygodniu:
 • Poniedziałek – kl. 3 Gimnazjum z rodzicami godz. 17.30 w Auli Chrystusa Króla, następnie Msza św.
 • Środa – Studium Biblijne godz. 19.00
 • Wtorek – Aspiranci godz. 15.30; Towarzystwo Przyjaciół WSD godz. 18.45;
 • Czwartek – PDMD i Kolędnicy Misyjni godz. 16.00; Rodzina bł. Edmunda godz. 16.00 u sióstr przy ul. Starowiejskiej
 • Piątek - Msza św. o uzdrowienia duchowe i cielesne godz. 18.00
 1. 100 Różańców przed Setną Rocznicą Objawień w Fatimie. Różaniec w tym tygodniu poprowadzą:
 • Poniedziałek - Róża św. Marii Magdaleny godz. 17.15
 • Czwartek - Róża bł. Karoliny Kózka 17.30
 • Piątek - Róża św. Agaty godz. 17.15
 1. Nasz wikariusz ks. dr Marek Jawor wydał bogatą w treść książkę ze swoimi homiliami i rozważaniami z ostatnich 3 lat – całego roku liturgicznego. Serdecznie zachęcamy do nabycia pod chórem w cenie 30 zł.
 2. W zakrystii i u ministrantów jest do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela, Miłujcie się, Źródło, List, dla młodzieży Wzrastanie, Droga i Mały Gość Niedz., a dla dzieci Promyczek Dobra.
 3. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Kazimierz Kulka z ul. Ogrodowej, +Janina Szczupak z ul. Browarnej i + Karolina Kozub z ul. Ogrodowej. Zmarła także współzałożycielka katolickiego miesięcznika „Wzrastanie” + Halina Bednarczyk. Przez kilkanaście lat prowadziła u nas redakcję tego czasopisma. Jej pogrzeb będzie w poniedziałek w Tarnowie w parafii NSPJ o godz. 14.00 a w naszym kościele Msza św. o pokój jej duszy będzie odprawiona 24 lutego o godz. 18.00. Dobry Jezu…

 

6 Niedziela Zwykła – 12 luty 2017 r. 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę, które przeznaczone są na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.
 2. Od poniedziałku „wraca” w dni powszednie Msza św. o 6.30.
 3. W kalendarzu Liturgicznym w tym tygodniu:
 • Poniedziałek – Różaniec Fatimski poprowadzi Róża bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, początek o godz. 17.15.
 • Wtorek – świętych Cyryla i Metodego, patronów. Różaniec o 17.30 poprowadzi Róża św. Rozalii
 • W środę Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w środę o 17.30,
  po niej Msza św. w intencjach nowennowych. Różaniec poprowadzi Róża NMP z Góry Karmel, początek o godz. 16.45.
 • W czwartek comiesięczne spotkanie Modlitewnej Grupy św. O. Pio, rozpoczęcie modlitwą różańcową o godz. 17.30, którą poprowadzi Rycerstwo Niepokalanej w ramach comiesięcznego przygotowania do obchodowe 100. rocznicy powstania Rycerstwa.
 1. W piątek różaniec poprowadzi Róża św. Teresy z Avila, początek o 17.30.
 2. Zapraszamy pozostałe Roże oraz wszystkie organizacje i stowarzyszenia działające przy parafii do wspólnej modlitwy różańcowej przed Najświętszym Sakramentem – 100 modlitw różańcowych na 100. lecie objawień Matki Bożej w Fatimie. Można do tej modlitwy zapisywać się w zakrystii.
 3. Spotkania:
 • Poniedziałek - Rodzina KOPLINGA zaprasza na spotkanie z Franciszkaninem o. dr. Stanisławem Jaromim prezesem Ruchu Ekologicznego św. Franciszka z Asyżu, poświęcone encyklice papieża Franciszka „Laudato Si”
  o godz. 16.00 w Domu Katechetycznym; Lektorzy 18.45
 • WtorekMinistranci 17.00, DSM godz. 17.00 u Sióstr na Pl. Kazimierza.
 • Środa - Chór parafialny o 19.00 w Domu Katechetycznym
 • CzwartekPDMD – zapisy na wycieczkę do Białki i Zakopanego dla Kolędników Misyjnych i Młodzieży, która pomagała w tym dziele godz. 16.00; Aspiranci 16.30
 • PiątekDuszpasterstwo Młodzieży o 19.30.
 1. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę będą przeznaczone na cele inwestycyjne w parafii.
 2. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła + Irena Kramarz z ul. Mieszka I, polecamy ją miłosierdzi Bożemu.

 

V Niedziela Zwykła – 5. lutego 2017 r. 

1.Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 9.00.

 1. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom XII Brzeskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek za przygotowanie programu zaprezentowanego podczas przesłuchań́. Wszystkim należą̨ się̨ słowa uznania i szacunku za ich pracę.
 2. Grand PRIX XII Brzeskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek „O Muszlę św. Jakuba – Brzesko 2017” zdobył zespół KILKA SÓW. Gratulujemy naszym Parafianom: Jakubie Pacurze za zdobycie II miejsca, Agnieszce Marmol I miejsca, Zuzannie Patulskiej II miejsca oraz zespołom: Kraj Julia & Pacura Aleksandra II miejsca i wyróżnienia Aleksandrze Kupiec & Ewie  Słota, a także z naszej PSP nr 3 - Emilce Toboła wyróżnienia  oraz Zespołowi z PG nr 1 II miejsca,  w swoich kategoriach. Dziękujemy p. Andrzejowi Piotrowskiemu i p. Barbarze Zelek i p. Iwonie Mikołajek za ich przygotowanie.
 3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
 • Poniedziałek – Świętych Męczenników Japońskich oraz 1 rocznica święceń  biskupich, bpa pomocniczego Leszka Leszkiewicza.
 • Piątek – św. Scholastyki

·        Sobota /11.02./ - NMP z LourdesŚwiatowy Dzień Chorego. W tym, dniu w naszym kościele, będzie specjalna Msza św. dla chorych połączona z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych o godz. 12.00.

·        Uroczystości Dnia Chorego w Porąbce Uszewskiej  w sanktuarium Matki Boskiej z Lourdes, rozpoczną się Mszą św. o 16.30, po której odbędzie się  i procesja różańcowa do Groty. Szczegóły na plakatach. Rycerstwo Niepokalanej organizuje wyjazd o 15.15 spod domu katechetycznego. Są jeszcze wolne miejsca, można zapisać się w zakrystii. 

4.  W przyszłą niedzielę Dzień Skupienia dla Narzeczonych o godz. 11.30 w Auli Chrystusa króla.

5.Także w przyszłą niedzielę ofiary na tacę będą przeznaczone na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

6. W zakrystii i u ministrantów jest do nabycia prasa katolicka: Gość Niedz., Niedziela, Źródło, Arka, dla młodzieży: Wzrastanie, Droga i Mały Gość Niedzielny, a dla dzieci najnowszy Promyczek Dobra i dla dzieci przedszkolnych Mały Promyczek Dobra..

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Ludwika Janicka z ul. Ogrodowej i + Wacław Hudyma z ul. Ogrodowej, którego pogrzeb będzie w poniedziałek w k-le Miłosierdzia o 14.00. Zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.

 

4 Niedziela Zwykła - 29 stycznia 2017 r.

 1. Dzisiaj w Regionalnym Centrum Kulturalno Bibliotecznym w Brzesku o godz. 16.00 odbędzie się Koncert Laureatów XII Brzeskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek o „Muszlę św. Jakuba”. Koncert rozpocznie się o godz. 16.00, serdecznie wszystkich zapraszamy. Dziękujemy dyrektorowi Konkursu, ks. Jackowi Walczykowi oraz współorganizatorom: Burmistrzowi Miasta, Starostwu Powiatowemu, jurorom oraz wszystkim darczyńcom dzięki którym ten Konkurs trwa już od dwunastu lat, a młode talenty mogą być odpowiednio docenione i wynagrodzone. Dzisiaj podczas koncertu laureatów gościnnie wystąpi ubiegłoroczna laureatka nagrody Grand Prix Kinga Gurgul.
 2. W czasie ferii zimowych nie ma Mszy św. o godz. 6.30.
 3. Spotkanie Akcji Katolickiej w poniedziałek o godz. 19.00.
 4. W środę Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy o 17.30, po niej Msza w intencjach nowennowych.
 5. W czwartek /2.02./ ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO – Matki Boskiej Gromnicznej. Msze św. w naszej Farze o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 15.30 i 18.00. Poświęcenie Gromnic na każdej Mszy św. Ofiary w tym dniu będą przeznaczone na pomoc dla klasztorów klauzurowych w naszej diecezji. Jest to także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W tym dniu przypada także 42 rocznica święceń biskupich, biskupa seniora Władysława Bobowskiego.
 6. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:
 • Dzisiaj – Światowy dzień Chorych na Trąd
 • Wtorek – św. Jana Bosko
 • Piątek - Błażeja, błogosławieństwo gardła po Mszy św. o 8.00   

Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia imieninowe.

 1. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 • W czwartek wypada święto, w tym dniu będziemy modlić się po Mszy św. o godz. 8.00 oraz o godz. 17.30 w intencji powołań, za nasze siostry zakonne i o powołania do życia zakonnego.
 • I piątek miesiąca – Msze św. Wotywne o NSPJ o godz. 8.00 i 18.00. Nie ma Mszy pierwszopiątkowej dla dzieci.
 • Spowiedź przed I piątkiem. W środę od godz. 17.00, w czwartek na Mszach św., oraz w piątek na Mszach św. porannych oraz od godz. 17.00.
 1. W pierwszą sobotę Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 8.00 pół godziny wcześniej różaniec prowadzi Rycerstwo Niepokalanej.
 2. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 9.00.
 3. Zapraszamy uczniów szkół podstawowych do naszej Parafialnej Świetlicy w Domu Katechetycznym od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 14.00.
 4. Dyrekcja ośmioklasowej Katolickiej Szkoły Podstawowej w Brzesku, przy ul. Browarnej 39 ogłasza nabór do klasy I i VII na roku szkolny 2017/2018. Zapisy w sekretariacie szkoły. Szkoła jest bezpłatna.
 5. Jutro nasza Liturgiczna Służba Ołtarza, zorganizowana przy Klubie Sportowym „Jakub” wyrusza na obóz narciarski do Bukowiny Tatrzańskiej. Obóz zorganizował opiekun ks. Jacek Walczyk wraz z Zarządem Klubu. Dziękujemy Organizatorom i wszystkim Darczyńcom, którzy finansowo wsparli to dzieło. Życzymy naszej LSO oraz wszystkim dzieciom i młodzieży z parafii dobrego i szczęśliwego wypoczynku podczas rozpoczętych ferii zimowych.
 6. W zakrystii i u ministrantów jest do nabycia prasa katolicka: Gość Niedz., Niedziela, Źródło, Arka, dla młodzieży Wzrastanie, Droga i Mały Gość Niedz., oraz najnowszy miesięczniki: Wiara Patriotyzm i Sztuka, można tez gratisowo pobrać sobie Dobre Nowiny.
 7. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Stanisław Pacura z ul. Browarnej, +Maria Grochola z ul. Okocimskiej, + Władysława Synowiec z ul. Ogrodowej Zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu.

 

Niedziela Zwykła – 22. stycznia 2017 r.

 1. Dzisiaj w naszym mieście odbędą się dwa koncerty kolęd na które wszystkich serdecznie zapraszamy: W kościele Miłosierdzia Bożego odbędzie się XII Brzeski Koncert Noworoczny w wykonaniu Dziewczęcego Chóru Katedralnego PUELLAE ORANTES oraz kwartetu smyczkowego APOTHEOSIS. Początek koncertu o godz. 16.30. Natomiast o godz. 18.00 w Regionalnym Centrum Kulturalno Bibliotecznym w Brzesku odbędzie się Koncert Kolęd Katowickiego Chóru „GOSPEL” na rzecz „Ochronki” – Domu Pomocy Społecznej dla dzieci i młodzieży prowadzonego przez Siostry Służebniczki na ul. Starowiejskiej. Dobrowolne datki z tego koncertu będą przeznaczone na pomoc dla tych dzieci.
 2. W kalendarzu liturgicznym w tygodniu:
  • Wtorek – św. Franciszka Salezego, bpa i dokt. Kośc. – patrona dziennikarzy
  • Środa – Nawrócenie św. Pawła i zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan oraz 3 rocznica święceń biskupich bpa Stanisława Salaterskiego
  • Czwartek - Świętych Tymoteusza i Tytusa bpów,
  • Piątek – bł. Jerzego Matulewicza bpa,
  • Sobota - św. Tomasza z Akwinu, kapł. i dokt. Kośc.,

Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia imieninowe.

 1. We wtorek o godz. 17.00 zbiórka ministrantów, natomiast w czwartek o 16.30 zbiórka aspirantów.
 2. W środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o 17.30 po niej Msza św. w intencjach nowennowych.
 3. W czwartek comiesięczne spotkanie Studium Biblijnego. Początek spotkania o godz. 19.00.
 4. W piątek /27.01./ Msza św. wieczorna połączona z modlitwą o uzdrowienie duchowe i cielesne. Zaprasza Odnowa w Duchu Św.
 5. W sobotę, 28 stycznia, w Centrum Kulturalno-Bibliotecznym im. Jana Pawła II w Brzesku odbędą się  przesłuchania zgłoszonych wykonawców do XII Brzeskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek o „Muszlę św. Jakuba”. Już teraz zapraszamy w następną niedzielę /29.01./ na Koncert Laureatów tego Konkursu, który będzie też w RCKB o godz. 16.00.
 6. W zakrystii i u ministrantów jest do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny w którym znajdziemy płytę najpiękniejszymi utworami w wykonaniu Andrea Bocelli, Niedziela, Źródło, dla młodych, Droga, Mały Gość Niedzielny oraz Wzrastanie a dla dzieci Promyczek Dobra.
 7. W poniedziałek /23.01./ o godz. 18.00 w Regionalnym Centrum Kulturalno Bibliotecznym odbędzie się koncert p.t. „Z tańcem i śpiewem” wykonaniu Grupy Dziecięcej „Krakowiaczek”, „Ziarenek Nadziei” i „Krakowiaków Ziemi Brzeskiej”. Zaprasza Miejski Ośrodek Kultury.
 8. Dyrekcja bezpłatnej , ośmioklasowej Katolickiej szkoły Podstawowej w Brzesku z siedzibą przy ul. Browarnej 39, ogłasza nabór do klasy I i VII na rok szkolny 2017/2018. Zapisy w sekretariacie szkoły, szczegóły na stronie szkoły i parafialnej.
 9. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Karol Szydłowski z ul. Brzezowieckiej, + Wiesława Hajduk z ul. Leg. Piłsudskiego i + Maria Pajor z ul. Kościuszki, której pogrzeb będzie we wtorek o 14.00 w kościele parafialnym.

 

2 Niedziela Zwykła – 15. stycznia 2017 r.

 1. W środę rozpocznie się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: ”Pojednanie – miłość Chrystusa przynagla nas”.
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na cele inwestycyjne w parafii.
 3. W poniedziałek /16.01./ Różaniec o godz. 17.30 poprowadzi Rycerstwo Niepolanej w ramach przygotowania do obchodów 100. Rocznicy powstania Rycerstwa.
 4. Spotkanie Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego będzie wyjątkowo w środę 18.01. u Sióstr na Starowiejskiej o godz. 16.00.
 5. W środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy po godz. 17.30 po niej Msza św. w intencjach nowennowych.
 6. Spotkanie TP WSD będzie w środę po Mszy św. wieczornej.
 7. Spotkanie modlitewne Grupy św. O. Pio w najbliższy czwartek/19.01./, początek o 17.30.
 8. Spotkanie Duszpasterstwa Młodzieży będzie w piątek o 19.30.
 9. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
 • Wtorek – św. Antoniego, opata, Czwartek - św. Józefa Sebastiana Pelczara, bpa
 • Sobota – św. Agnieszki, dziew. i męcz. W sobotę jest Dzień Babci a w niedzielę Dzień Dziadka. Solenizantom obchodzącym imieniny, oraz naszym Czcigodnym Seniorom Babciom i Dziadkom składamy serdeczne życzenia.
 1. W sobotę kończymy wizytę duszpasterską. Wszystkim, którzy nas przyjęli składamy serdeczny Bóg zapłać. Do tych podziękowań dołącza się także nasza Liturgiczna Służba Ołtarza. Jeśli ktoś, kto nie mógł przyjąć kolędy w czasie wyznaczonym, chciałby prosić o błogosławieństwo domu, może zgłosić chęć przyjęcia kolędy w tym tygodniu w kancelarii.
  W intencji wszystkich, których odwiedziliśmy w czasie tegorocznej kolędy odprawimy Mszę św. koncelebrowaną w czwartek, 26 stycznia o godz. 18.00.
 2. W niedzielę 22 stycznia zapraszamy Liturgiczną Służbę Ołtarza wraz z rodzicami na spotkanie opłatkowe do Auli Chrystusa Króla. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 16.00. Podczas tego spotkanie będzie omówiony wyjazd na narty.
 3. Siostry Służebniczki Starowiejskie wraz z Podopiecznymi z Domu Pomocy Społecznej przy ul. Starowiejskiej serdecznie zapraszają na Koncert Kolęd Katowickiego Choru GOSPEL, który odbędzie się w niedzielę, 22.01., w Regionalnym Centrum Kulturalno Bibliotecznym w Brzesku o godz. 18.00. Zamiast biletów wstępu będą rozprowadzane cegiełki z których dochód zostanie przeznaczony na potrzeby DPS-u dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej. W naszej parafii chór ten zaśpiewa w przyszłą niedzielę na Mszy św. o 12.00
 4. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej u ministrantów i w zakrystii.
 5. I Ty możesz komuś uratować życie. Pod takim hasłem, dzisiaj, 15 stycznia w RCKB w Brzesku w godz. 10-18.00 będzie przeprowadzony Dzień Dawcy Szpiku, szczegóły na plakacie.
 6. W najbliższą sobotę /21.01./ o godz. 18.00, w Reg. Centrum Kult. Biblit. można jeszcze zobaczyć spektakl bożonarodzeniowy p. t. Ja także chcę” w opracowaniu Agaty Podłęckiej i Krzysztofa Szydłowskiego.
 7. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: +Genowefa Śmiertka
  z ul. Pomianowskiej, + Włodzimierz Biernat z ul. Ogrodowej, +Maria Kokoszka z Ogrodowej, +Zofia Zieleźnik z d. Stós z Bielsko Białej, +Małgorzata Węglowska z Boh. Westerplatte,
  + Halina Przeklasa z ul. Browarnej i +Irena Sadlińska z ul. Zamkniętej, której pogrzeb będzie we wtorek o godz. 12.00 w kościele parafialnym. Dobry Jezu…
 8.  Porządek kolędy na ten tydzień:

   

  Kapłan

  Wtorek 17. 1. 2017 r. – 16.00

  Lektor/Ministrant

  ks. Kapelan

  Ul. Browarna 12, 12 a

  Okas Oliwier, Poliszak Maciej

  Ks. Krzysztof

  Ul. Kusocińskiego nry nieparzyste

  Zelek Wiktor, Chrabąszcz Krystian

   

  Kapłan

  Środa 18.1.2017 r. – 16.00

  Lektor/Ministrant

  Ks. Jacek

  Ul. Kościuszki 70

  Kusiak Wiktor, Szydłowski Wiktor

   

   

  Kapłan

  Czwartek 19. 1. 2017 r. – 16.00

  Lektor/Ministrant

  Ks. Jacek

  Pl. Kupiecki

  Chrabąszcz Krystian, Zając Piotr

   

  Kapłan

  Piątek 20. 1. 2017 r. – 16.00

  Lektor/Ministrant

  ks. Marek

  Ul. Piastowska do torów od nr 1

  Szydłowski Wiktor, Kusiak Wiktor

   

  Kapłan

  Sobota 21. 1. 2017 r. – 10.00

  Lektor/Ministrant

  Ks. Marek

  Ul. Piastowska od torów do końca

  Szydłowski Wiktor, Kusiak Wiktor

   

 

Święto Chrztu Pańskiego – 8 stycznia 2017 r.

 1. Dzisiaj w liturgii kończy się Okres Narodzenia Pańskiego i rozpoczyna Okres zwykły w ciągu roku. W naszej polskiej tradycji, śpiew kolęd będzie nam towarzyszył aż do 2 lutego. Przez pokropienie wodą święconą na początku liturgii wspomnieliśmy przyjęty przez nas chrzest, dziękując Bogu, że przez ten sakrament staliśmy się przybranymi Jego dziećmi i członkami Kościoła Katolickiego.
 2. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00. Także dzisiaj Dzień Skupienia dla Narzeczonych o godz. 11.30 w Auli Chrystusa Króla.
 3. W środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o godz. 17.30 po niej Msza św. w intencjach nowennowych.
 4. W piątek, z racji 13-tego dnia miesiąca, różaniec fatimski poprowadzi Róża św. Joanny Beretty Molla, początek o godz. 17.15.
 5. Spotkania: Wtorek –DSM godz. 16.30 na pl. Kazimierza u Sióstr; Schola w piątek o godz. 17. 00 i niedziela o godz. 10.00
 6. Składka z przyszłej niedzieli, trzeciej miesiąca, będzie przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.
 7. W zakrystii i u ministrantów jest do nabycia prasa katolicka: Gość Niedz.., Niedziela, Źródło, Cuda i łaski, dla młodzieży: Droga, Wzrastanie i Mały Gość Niedz. i Promyczek Dobra.
 8. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli + Józef Kargol z ul. Pomianowskiej, + Tomasz Kołodziej z ul. Pomianowskiej, + Piotr Kądziołka z ul. Browarnej, + Krystyna Hebda z ul. Leg. Piłsudskiego i + Daniela Burnat z ul. Leg. Piłsudskiego, której pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 14.00 w kościele parafialnym. Polecamy zmarłych Bożemu miłosierdziu…
 9. Oto porządek kolędy duszpasterskiej:

Kapłan

Wtorek 10. 1. 2017 r. – 16.00

Lektor/Ministrant

ks. Proboszcz

Ul. Ogrodowa 9 (31-60)

Grabowicz Igor, Malec Karol

ks. Kapelan

Ogrodowa 44 (1- 30)

Jemioło Adrian, Kołodziej Szymon

ks. Marian od godz. 18.00

Ul. Ogrodowa 1A

Pacura Jakub, Kubala Karol

Ks. Krzysztof

Ul. Kościuszki 53

Słowiak Krzysztof, Słowiak Kacper

Ks. Marek

Ul. Browarna 2, 3, 4

Dudek Wiktor, Smaluch Adrian

Ks. Maciej

Ul. Browarna 8, 10

Nowak Dawid, Majcherczyk Wojciech

Ks. Stanisław

Ul. Browarna 21 (31-60)

Kuciel Jakub, Sacha Damian

 

Kapłan

Środa 11.1.2017 r. – 16.00

Lektor/Ministrant

Ks. Stanisław

Ul. Ogrodowa 13 (1-30)

Grabowcz Igor, Piechowicz Jakub

ks. Kapelan

Ul. Ogrodowa 44 (31 – 45)

Oliwier Okas, Nowak Dawid

Ks. Jacek

Ul. Leg. Piłsudskiego 23 (1-30)

Kapcia Karol, Wąs Dominik

ks. Maciej

Ul. Wojska Polskiego 1 (1-30)

Gaczoł Szymon, Świerczek Sebastian

ks. Marek

Ul. Browarna 5, 5A

Szydłowski Artur, Fijołek Kacper

Ks. Proboszcz

Ul. Chrobrego, Śmiałego

Rogula Bartłomiej, Rzenno Igor

 

 

Kapłan

Czwartek 12. 1. 2017 r. – 16.00

Lektor/Ministrant

Ks. Krzysztof

Ul. Mieszka I nry nieparzyste

Serwin Paweł, Roczniak Stanisław

ks. Stanisław

Ul. Kościuszki 64ab

Okas Jakub, Słupski Kmil

Ks. Proboszcz

Ul. Ogrodowa 12 (1-30)

Pacura Jakub, Kuciel Jakub

Ks. Marian

Ul. Ogrodowa 1B, 1C

Wawryka Karol, Bukowski Jacek

Ks. Jacek

Ul. Leg. Piłsudskiego 23 (31-60)

Rogula Bartłomiej, Solak Stanisław

Ks. Marek

Ul. Wojska Polskiego 1 (31-45)

Sacha Damian, Malec Karol

 

Kapłan

Piątek 13. 1. 2017 r. – 16.00

Lektor/Ministrant

Ks. Jacek

Ul. Boh. Westerplatte 5 (1-30)

Zelek Kacper, Piotrowski Wojciech

ks. Maciej

Ul. Brzezowiecka, Czarnowiejska

Adamczyk Adrian, Kołodziej Jakub

ks. Krzysztof

Ul. Mieszka I nry parzyste

Salamon Dariusz, Ryglowski Piotr

ks. Stanisław

Ul. Starowiejska 23 (21-40)

Okas Jakub, Bukowski Jacek

ks. Marek

Ul. Okocimska 30, 40, 42; 
Browarna 6

Gaczoł Szymon, Świerczek Sebastian

Ks. Marian

Ul. Kościuszki 69abc

Kołodziej Szymon, Kubala Karol

 

Kapłan

Sobota 14. 1. 2017 r. – 10.00

Lektor/Ministrant

ks. Kapelan

Głowackiego (nr-y nieparzyste)

Kołodziej Jakub, Adamczyk Adrian

Ks. Maciej

Ul. Słowackiego, Sienkiewicza, Jagiełły, Ogrodowa

Kapcia Karol, Kamiński Przemysław

ks. Jacek

Ul. 19 Stycznia

Rzenno Eryk, Zelek Wiktor

ks. Marian

Ul. Solskiego, Modrzejewskiej, Powstańców Warszawy, Pl. Targowy

Salamon Dariusz, Zyznawski Mikołaj

Ks. Stanisław

Ul. Osiedlowa

Jeziorek Mariusz, Rogula Bartłomiej

Ks. Marek

Ul. Okocimska

Kokoszka Karol, Kusiak Wiktor

 

Kapłan

Niedziela 15 1. 2017 r. – 14.00

Lektor/Ministrant

ks. Kapelan

Ul. Legionów Piłsudskiego

Świerczek Damian, Tota Marcin

ks. Marek

Ul. Rzeźnicza, Wesoła

Kołodziej Jakub, Adamczyk Adrian

Ks. Stanisław

Ul. Kościuszki 72 a (1-40)

Górnisiewicz Tymoteusz, Poliszak Maciej

Ks. Krzysztof

Ul. Ogrodowa 12 (31-75)

Wójcik Kacper, Słupski Kamil

 

Kapłan

Poniedziałek 16. 1. 2017 r. – 16.00

Lektor/Ministrant

Ks. Krzysztof

Ul. Kusocińskiego nry parzyste

Zelek Wiktor, Chrabąszcz Krystian

ks. Jacek

Ul. Boh. Westerplatte 5 (31-45)

Kądziołka Adrian, Szydłowski Wiktor

Ks. Maciej
od godz. 15.30

Ul. Kościuszki 72 (1-40)

Kołodziej Szymon, Jemioło Adrian

 

 

Świętej Bożej Rodzicielki – Nowy Rok 2017

 1. Dzisiaj Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, rozpoczęcie nowego roku kalendarzowego i Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Kończy się Oktawa Bożego Narodzenia.
 2. W piątek /06.01./ Uroczystość Objawienia Pańskiego – Święto Trzech Króli. Msze św. tak jak w niedzielę. Na wszystkich Mszach św. poświęcenie kredy i kadzidła. Specjalne pakieciki z kadzidłem i kredą będzie można już nabyć składając przy tej okazji ofiarę na misje. Składka z Trzech Króli przeznaczona jest na Diecezjalne Dzieło Misyjne. W tym dniu nie obowiązuje post piątkowy.
 3. W tym dniu po raz piąty, odbędzie się w naszym Mieście Orszak Trzech Króli. Rozpoczęcie uroczystego przemarszu będzie o godz. 13.00 na Placu Kazimierza, później ulicami Uczestników Ruch Oporu, Żwirki i Wigury, Głowackiego, Rynek na którym będzie program artystyczny. O godz. 17.00 w Regionalnym Centrum Kulturalno Bibliotecznym odbędzie się program bożonarodzeniowy w wykonaniu młodzieży z Miejskiego Ośrodka Kultury. Zapraszamy do udziału wszystkich, przedstawicieli różnych organizacji, szkół, kolędników misyjnych, oraz wszystkich chętnych. Niech każdy przygotuje sobie ciekawy strój, za który po zakończeniu Orszaku na Rynku będzie można otrzymać nagrodę. Zapraszają organizatorzy: Burmistrz Miasta, Radni Miejscy i Parafie Brzeskie.
 4. Uroczystość Trzech Króli jest także Misyjnym Dniem Dzieci, a więc patronalnym świętem Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Dziękujemy Ks. Marianowi za prowadzenie tego dzieła misyjnego w naszej parafii, a dzieciom należącym do PDMD za ich zaangażowanie, a przede wszystkim za kolędników misyjnych.
 5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Możliwość spowiedzi będzie w czwartek na Mszach św. porannych oraz od godz. 17.00. W pierwszy czwartek prosimy Towarzystwo Przyjaciół WSD o poprowadzenie nabożeństwa powołaniowego. W pierwszy piątek przypada Uroczystość Trzech Króli, a w sobotę o godz. 7.30 różaniec prowadzony przez Rycerstwo Niepokalanej i Msza św. Wotywna o Niepokalanym Serce NMP o godz. 8.00 i nabożeństwo pierwszosobotnie.
 6. W przyszłą niedzielę Dzień skupienia dla narzeczonych o 11.30 w auli Chrystusa Króla.
 7. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, jest do nabycia najnowszy Gość Niedz., Niedziela, Źródło.
 8. Grupa Teatralna przy Parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku zaprasza na muzyczny spektakl bożonarodzeniowy p.t. „Ja także chcę”, autorstwa Agaty Podłęckiej z muzyką Krzysztofa Szydłowskiego. Program spektakli na plakatach i na stronie internetowej.
 9. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Józef Kądziołka z ul. Ogrodowej, + Julian Serwatka z ul. Ogrodowej, + Zygmunt Biernat z ul. Głowackiego, + Andrzej Janik z ul. Piastowskiej, + Artur Duda zmarł w Toronto, jego pogrzeb będzie w środę o godz. 14.00 w kościele parafialnym. Zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu...

Kapłan

Wtorek 3. 1. 2017 r. – 16.00

Lektor/Ministrant

ks. Proboszcz

Ul. Browarna 21 (1-30)

Kuciel Jakub, Sacha Damian

ks. Jacek

Ul. Ogrodowa 7 (31-60)

Wąs Dominik, Solak Stanisław

ks. Kapelan

Ul. Krótka, Cicha, Spółdzielcza,  Zielona, Kręta

Kamiński Przemysław, Bojdo Jonasz

ks. Marian

Ul. Kościuszki 65, 67, 69

Smaluch Adrian, Majcherczyk Wojciech

Ks. Krzysztof

Ul. Marusarzówny, Czecha

Kapcia Karol, Ryglowski Piotr

Ks. Marek

Ul. Ogrodowa 5 (1-30)

Kubala Karol, Malec Karol

Ks. Maciej

Ul. Ogrodowa 4 (1-30)

Słowiak Krzysztof, Słowiak Kacper

 

Kapłan

Środa 4.1.2017 r. – 16.00

Lektor/Ministrant

Ks. Stanisław

Ul. Wojska Polskiego 7(16-45)

Szydłowski Artur, Wawryka Karol

ks. Kapelan

UL. Ogrodowa  3 (1-30)

Smaluch Adrian, Grabowicz Igor

ks. Krzysztof

Ul. Ogrodowa 2abc

Malec Karol, Górnisiewicz Tymoteusz

ks. Maciej

Ul. Ogrodowa 4 (31-60)

Bukowski Jacek, Ignacy Bujak

ks. Marek

Ul. Ogrodowa 5 (31-60)

Pacura Jakub, Sacha Damian

Ks. Marian

Ul. Browarna 17 (1-30)

Okas Jakub, Kubala Karol

 

 

Kapłan

Czwartek 5. 1. 2017 r. – 16.00

Lektor/Ministrant

ks. Kapelan

Ul. Ogrodowa  3 (31 – 45)

Jemioło Adrian, Bukowski Jacek

Ks. Krzysztof

Ul. Browarna 11

Poliszak Maciej, Okas Jakub

ks. Stanisław

Ul. Adama Asnyka i Rynek

Tota Bartłomiej, Salamon Dariusz

Ks. Proboszcz

Ul. Ogrodowa 16 (1-30)

Sacha Damian, Pacura Jakub

Ks. Marian

Ul. Browarna 17 (31-60)

Wójcik Kacper, Grabowicz Igor

Ks. Jacek

Ul. Robotnicza

Piotrowski Wojciech, Zelek Kacper

Ks. Marek

Ul. Ogrodowa 8 (1-30)

Malec Karol, Słupski Kamil

 

Kapłan

Piątek 6. 1. 2017 r. – 16.00

Lektor/Ministrant

Ks. Jacek

Ul. Pomianowski Stok: Kryształowa, Perłowa

Roczniak Stanisław, Stężowski Marcin

ks. Maciej

Ul. Browarna 13 (1-30)

Kołodziej Szymon, Dudek Wiktor

ks. Krzysztof

Ul. Świerkowa

Malec Igor, Serwin Paweł

ks. Stanisław

Ul. Piłsudskiego

Rzenno Igor, Grech Maciej

ks. Marek

Ul. Ogrodowa 8 (31-60)

Słupski Kamil, Piechowicz Jakub

Ks. Kapelan

Ul. Nowa

Tota Marcin, Świerczek Damian

 

Kapłan

Sobota 7. 1. 2017 r. – 10.00

Lektor/Ministrant

ks. Proboszcz

Ul. Ogrodowa 15

Bukowski Jacek, Kuciel Jakub

ks. Kapelan

Ul. Głowackiego (nr-y parzyste)

Kołodziej Jakub, Adamczyk Adrian

Ks. Maciej

Ul. Kościuszki nry parzyste

Kądziołka Adrian, Rudnik Krzysztof

ks. Jacek

Ul. Pomianowska

Rzenno Eryk, Rogula Bartłomiej

ks. Krzysztof

Ul. Brzeska

Tota Marcin, Grech Maciej

ks. Marian

Ul. Bujaka, Granitowa

Malec Igor, Roczniak Stanisław

Ks. Stanisław

Ul. Wyzwolenia

Salamon Dariusz, Solak Stanisław

 

Kapłan

Niedziela 8. 1. 2017 r. – 14.00

Lektor/Ministrant

ks. Proboszcz od godz. 15.30

Ul. Ogrodowa 16 (31-55)

Górnisiewicz Tymoteusz, Okas Jakub

ks. Kapelan

Ul. Ogrodowa  11 (1 – 45)

Kołodziej Szymon, Gaczoł Szymon

Ks. Maciej

Ul. Kościuszki nry nieparzyste

Zając Piotr, Kądziołka Adrian

ks. Jacek

Ul. Ogrodowa 6 (1-27)

Wąs Dominik, Kapcia Karol

ks. Marek

Ul. Boh. Westerplatte 7 (1-45)

Poliszak Maciej, Wójcik Kacper

ks. Marian

Ul. Starowiejska 21

Szydłowski Artur, Majcherczyk Wojciech

 

Kapłan

Poniedziałek 9. 1. 2017 r. – 16.00

Lektor/Ministrant

ks. Proboszcz

Ul. Ogrodowa 9 (1-30)

Grabowicz Igor, Pacura Jakub

ks. Kapelan

Ul. Ogrodowa 11 (46 – 75)

Fijołek Kacper, Smaluch Adrian

Ks. Krzysztof

Ul. Podmiejska, Łokietka

Adamczyk Adrian, Kołodziej Jakub

ks. Jacek

Ul. Ogrodowa 6 (28-51)

Zając Piotr, Świerczek Damian

ks. Marian

Ul. Towarowa

Kamiński Przemysław, Kamiński Maciej

Ks. Stanisław

Ul. Starowiejska 23 (1-20)

Jemioło Adrian, Gaczoł Szymon

 

Friday the 30th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews