Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

"Kościół to jest sukcesja nieprzerwana świętych: ludzi, czynów i zasad, która łączy w jedną całość mnóstwo ludzi, którzy żyli na świecie od dawna i żyją, niektórzy są w niebie i w czyśćcu, inni na ziemi, a wszyscy są złączeni w jednym duchu, wspomagają się wzajemnie i ze sobą komunikują. To jest Kościół katolicki, święte ciało, choć w nim dużo członków chorych albo umarłych" (św. Albert)

Uroczystość Wszystkich Świętych - znanych i anonimowych, dawnych i współczesnych Kościół uroczyście wspomina 1 listopada. Uroczystość Wszystkich Świętych nie jest - jak czasem się myśli - "Świętem Zmarłych". W dniu Wszystkich Świętych Kościół raduje się z faktu, iż bardzo wielu naszych zmarłych dostąpiło już zbawienia i przebywa u Boga w niebie.
Radujemy się z wielkiej rzeszy świętych, o których pamięć wśród ludzi nieraz zaginęła.

W odróżnieniu od tej uroczystości, następnego dnia - 2 listopada, w dniu zadusznym - wspomina się wszystkich wiernych zmarłych.

1 listopada:
Msze św. dzisiaj w naszej parafii o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30 i 12.00 oraz w kościele Ducha Św. o 10.00. Nie będzie w kościele parafialnym Mszy św. o 16.00 i 19.00.

  • O godz. 14.00 w kościele Miłosierdzia Bożego będzie Msza św. i procesja na cmentarz komunalny.
  • Także o godz. 14.00 w kościele Ducha Świętego rozpoczną się Nieszpory za zmarłych wraz procesją na stary cmentarz, a o godz. 15.00 będzie Msza św. w tym kościele.

  • W tym dniu po południu rozpoczyna się  Tydzień Modlitw za Zmarłych. Wierni, którzy w dniach od 1 do 8 listopada nawiedzą cmentarz, lub kościół i pomodlą się za zmarłych mogą zyskać odpust  zupełny pod zwykłymi warunkami /komunia św., modlitwa za zmarłych, modlitwa w intencjach Ojca św. i wyzbycie się przywiązania do grzechu/, odpust jest darowaniem kar za grzechy już odpuszczone, można go ofiarować za jednego zmarłego raz na dzień.

2 listopada: WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH - DZIEŃ ZADUSZNY

W kościele parafialnym: Msze św.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 16.00 i  19.00. 15 minut przed każdą Mszą św. będą czytane wypominki.

W kościele Ducha Świętego: Msza św. o godz. 10.00, Nieszpory o godz. 15.00 z procesją na stary cmentarz parafialny.

Msza św. o 16.00 w kościele parafialnym!

Więcej o uroczystości Wszystkich Świętych: [1], [2]
Więcej o wspomnieniu wszystkich wiernych zmarłych (2 listopada): [1], [2], [3], [4]

Wednesday the 16th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews