Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Drukuj
Szczegóły: | Utworzono: 02 grudzień 2014 | Odsłony: 31643

Podobnie jak w ubiegłym roku także obecnie piękna pogoda 1 i 2 listopada na pewno miała swój udział w udanej zbiórce pieniężnej na rzecz ratowania zabytkowych pomników na „starym cmentarzu”, zorganizowanej przez Komitet Odnowy i Troski o Cmentarz Parafialny w Brzesku, działający przy parafii pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba Ap.

Drugim – oczywiście najważniejszym – czynnikiem, jaki wpłynął na udaną kwestę, byli bez wątpienia wszyscy, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zebrania 8 414,04 zł i 2,70 euro, czyli OFIARODAWCY, BEZINTERESOWNI SPONSORZY i WSPANIALI WOLONTARIUSZE.

Oprócz kwestujących osób dorosłych, którym niniejszym bardzo serdecznie dziękujemy, na szczególne słowa uznania zasłużyła liczna, bo prawie 50-osobowa, grupa uczennic i uczniów: harcerzy i „cywili” z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 oraz członków Szkolnego Koła Wolontariuszy z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 (ich opiekunom również składamy gorące podziękowania).

Już po raz trzeci ks. Wojciech Werner – proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego - udzielił gościny kwestującym na cmentarzu parafialnym. Jemu i Paniom z kawiarenki Makarios składamy płynące z serca „Bóg zapłać”.

Przedstawiony w tegorocznej cegiełce kamienny nagrobek Franciszka Rybickiego, ur. 28.12.1914, zm. 13.09.1915, jest jedynym zachowanym figuratywnym nagrobkiem na cmentarzu Parafialnym w Brzesku. Został odnowiony za pieniądze zebrane podczas kwesty w 2013 roku.

Wszyscy, którzy nie mieli okazji „zasilić” puszki, a chcieliby  jeszcze wesprzeć tegoroczną kwestę, mogą to uczynić, przekazując swój datek na konto:

Parafia NMP Matki Kościoła i św. Jakuba Ap. w Brzesku

32-800 Brzesko, ul. Głowackiego 2

nr konta: 06 1020 4984 0000 4702 0030 8551

tytułem: DAROWIZNA NA CELE KULTU – CMENTARZ

Mamy nadzieję, że za rok wszyscy będziemy mogli cieszyć wzrok następnym odnowionym zabytkiem na „starym cmentarzu”.

Komitetu Odnowy i Troski o Cmentarz Parafialny w Brzesku