Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

/Źródło, kliknij tutaj/
Przed kolejnym finałem WOŚP do ZHP, ZHR oraz Związku Strzeleckiego „Strzelec” trafił list otwarty dotyczący współpracy wymienionych organizacji z Orkiestrą. „(…) apeluję, aby Strzelcy i Harcerstwo wycofały się ze współpracy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy i nie hańbiły munduru” – czytamy w liście.


Jego autorką jest Marcelina Sieracka, prezes Klubu Patriotycznego im. por. Antoniego Bieguna „Sztubaka”.

Zwracam się do Państwa – liderów Organizacji prowadzących działalność wychowawczą i dbających o kształtowanie u młodego pokolenia postaw patriotycznych – z apelem, aby jednoznacznie opowiedzieli się Państwo przeciwko współpracy z Jerzym Owsiakiem i jego Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W ten sposób swoim autorytetem przeciwdziałając zaangażowaniu w jego inicjatywy młodych ludzi, którym ideały patriotyczne są bliskie sercu, a którzy nie są świadomi, jakiego człowieka dzieło wspierają” – napisała Sieracka.

Według niej, Owsiak „to postać, która reprezentuje zupełnie inny system wartości niż ten, który powinien być wpajany młodemu pokoleniu”.

Wspierając finansowo dzieło Owsiaka, wspieramy tworzenie z niego autorytetu moralnego, w ten sposób pomagając lewicowej rewolucji kulturowej. Owsiak, korzystając ze swego autorytetu, stara się zaszczepiać w ludziach niechęć do patriotyzmu, do Kościoła, do tradycyjnego światopoglądu, stara się oswoić Polaków z lewicowymi postulatami cywilizacji śmierci, na przykład wzywając do dyskusji o eutanazji” – podkreśla autorka.

Dodaje też, że WOŚP, „za pośrednictwem spółki Złoty Melon, wydaje wielkie pieniądze na organizowanie Przystanku Woodstock”, a tam „młodzi ludzie zagrożeni są nie tylko pokusą nieobyczajnego zachowania, ale również sektami (Hare Kryszna) i indoktrynacją lewicowo-liberalną”.

Jak zaznacza Sieracka, „rodzina Owsiaków zarabia wielkie pieniądze ze swojej działalności związanej z Fundacją WOŚP”.

Prezes Klubu Patriotycznego przypomina też o wyjątkowo niekorzystnym dla Owsiaka wyroku sądu w procesie przeciwko blogerowi Piotrowi Wielguckiemu (Matka Kurka). „Dlatego apeluję, aby Strzelcy i Harcerstwo (w znaczeniu: wszystkie organizacje odwołujące się do idei strzeleckiej i harcerskiej) wycofały się ze współpracy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy i nie hańbiły munduru. Strzelcy i Harcerstwo to środowiska, które powinny uczyć młodych ludzi postawy patriotycznej, tradycyjnych wartości, a popieranie lewicowego Owsiaka się z tym kłóci” – podsumowuje Sieracka.

Miejmy odwagę powiedzieć NIE obłudzie i prywacie!” – kończy swój list.

Thursday the 17th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews