Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

/źródło: Onet.pl, artykuł archiwalny/

"W ciągu 20 lat istnienia WOŚP zebrała łącznie prawie 500 milionów złotych. Ale to nie ona zbiera najwięcej pieniędzy. W tym roku Wielka Orkiestra Codziennej Pomocy (WOCP) Caritas zbierze około 450 milionów złotych - informuje tygodnik "Uważam Rze". W rekordowym dla Wielkiej Orkiestry Codziennej Pomocy roku 2010 udało się rozdać aż 550 milionów. O WOCP-ie jest jednak niezwykle cicho gdyż księża i świeccy, działający już od 41 lat, nie dbają o rozgłos.
(...)  Skala i zakres działalności Caritasu są imponujące: począwszy od zakupów sprzętu i codziennej pomocy, a skończywszy na pomocy instytucjonalnej. Ta ostatnia obejmuje ponad 9 tys. placówek w całym kraju. Główne obszary zainteresowań to dziecko, młodzież, rodzina, osoby niepełnosprawne, chore i w podeszłym wieku, a także ludzie żyjący w skrajnym ubóstwie. Caritas Polska angażuje się także we wsparcie dla zagranicy. (...) 
2010 rok WOŚP zakończył przychodem w wysokości 58,29 mln zł. W tym samym czasie Caritas Polska, bez wliczania wartości darów rzeczowych, pozyskała 238,1 mln - wylicza autor tekstu w "Uważam Rze" Mariusz Gierej. Gdyby w tę kwotę wliczyć dary materialne, to wartość przychodów Caritas Polska wyniosłaby nawet 500 milionów. Czyli mniej więcej tyle, ile WOŚP w ciągu 20 lat istnienia." (...)
/Kliknij, aby przeczytać całość/

Sunday the 19th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews