Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

Tekst: Julia Cich
Zdjęcia: ks.Marian Kostrzewa, Agata Kołodziej (kliknij tutaj, aby zobaczyć galerię)
„Miłość moja nad górami ponad szczyty się wznosi”
– tak brzmiało hasło tegorocznej oazy zimowej dzieci do Zakopanego. Już kolejny raz, dzięki życzliwości opiekunów, sponsorów, mogliśmy wypocząć  i odkrywać nowe zakątki naszego kraju.
    Centralnym momentem każdego dnia była Eucharystia, na której doświadczaliśmy obecności Boga i Jego miłości. Od Niej też rozpoczęliśmy naszą podróż. W drodze opiekunowie zaskoczyli nas miłą niespodzianką – zboczyliśmy z trasy i ruszyliśmy do Krakowa. Byliśmy w Łagiewnikach – w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

    Po dotarciu na miejsce naszego pobytu, rozpoczęliśmy wspólną przygodę.  Zakopane przywitało nas… duuużą ilością śniegu i cudownymi widokami. W willi, w której gościliśmy, spotkaliśmy się z ludzką serdecznością i sympatią.

    Z radością  odwiedziłam znajome z poprzednich wypraw miejsca – Dolinę Strążyską, Siklawicę. To tutaj ukazało się nam prawdziwe oblicze naszych polskich Tatr. Z zachwytu zapierało nam dech w piersiach. Krajobrazy były przepiękne. Podobnie było na Gubałówce.

    Na naszej oazie „extreme”, nie zabrakło też rozrywek: oglądanie filmu w krakowskim kinie, wyjazd na basen do Bukowiny Tatrzańskiej, zabawa w karczmie przy akompaniamencie góralskiej kapeli…

    W drodze powrotnej  wstąpiliśmy do Jaworek koło Szczawnicy. Tam wyjechaliśmy kolejką linową  na platformę widokową, skąd podziwialiśmy piękne krajobrazy Pienin.

    Było pomysłowo i wesoło. Pozostały nam miłe wspomnienia i nadzieja, że za rok znów będą ferie i podobny wyjazd. To był świetny czas, a potwierdzeniem tego jest ciągłe wracanie do tych niesamowitych chwil. Na pewno wspomnienia i wyniesione nauki pozostaną z nami na długo…

Monday the 20th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews