Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

Tekst: Magdalena Dumańska, RK Brzesko 

„Jako chrześcijanie trwamy mocni w wierze,
troszczymy się o rodzinę,
doceniamy wartość i godność pracy
oraz pomagamy lokalnym społecznościom.”  /bł. Adolph Kolping/                       

W minioną sobotę 16 maja, w miejscowości Porąbka Uszewska miała miejsce „Majówka z Kolpingiem” integrująca wspólnotę Rodzin Kolpinga. Do malowniczo położonej wsi, słynącej z kopii Groty Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, Porębska Rodzina Kolpinga zaprosiła członków i sympatyków Rodzin Kolpinga z Diecezji Tarnowskiej: Łoniowej, Dębna, Bochni, Jadownik, Brzeska oraz Krakowa Nowego-Bieżanowa i Członków Klubu Celtyckiego również z Krakowa. Udział w majówce wzięło ponad 130 osób. Gośćmi byli także członkowie krajowego zarządu Związku Centralnego Dzieła Kolpinga w Polsce, których wielu obecnych na spotkaniu kolpingowców, miało okazję spotkać po raz pierwszy.

Majówka rozpoczęła się o godz. 14.00  Mszą  św. koncelebrowaną przez ks. prezesów Rodzin Kolpinga Diecezji Tarnowskiej, na czele z ks. prezesem Dzieła Kolpinga w Polsce – prałatem Józefem Jakubcem głoszącym homilię oraz ks. Zygmuntem Bochenkiem – prezesem Rodziny Kolpinga w Brzesku i ks. Józefem Golonką – prezesem Rodziny z Porąbki Uszewskiej. Śpiewy kolpingowskiego chóru Familia z Krakowa-Nowego Bieżanowa wypełniły całą liturgię mszy św., natomiast gościnnie występujący zespół śpiewaczy „Niedźwiedzoki” przewodniczył pieśniom maryjnym śpiewanym w czasie litanii do Matki Bożej. Maj to miesiąc maryjny dlatego właśnie w przepięknej Grocie modliliśmy się o łaski, moc, siłę i integrację Ruchu Kolpingowskiego.

Po modlitwach i części duchowej przyszedł czas na wspólne rozmowy integracyjne i zabawę przy ognisku z kiełbaską, chlebem z wiejskim smalcem. W czasie spotkania cały czas nie milkły śpiewy zespołu „Niedźwiedzoki”. Do wieczora czas mijał przyjemnie i radośnie.

Takie integrujące spotkania są bardzo ważne dla wspólnoty Rodzin Kolpinga gdyż, jak wspomniał przewodniczący brzeskiej Rodziny Kolpinga, a równocześnie założyciel Rodzin z Diecezji Tarnowskiej – Józef Pabian – często członkowie Rodzin nie znają się nawzajem. Aby Rodzina była silna musi budować dobre, serdeczne relacje w swoim gronie i na takich właśnie spotkaniach to się odbywa i jest ku temu okazja.

Mamy nadzieję, że do kolejnego spotkania w Kolpingowskim gronie dojdzie niebawem, a szczególną do tego okazją są rozpoczęte w kwietniu b.r.  obchody 20-tej rocznicy istnienia i działalności Rodziny Kolpinga w Brzesku. 

Nasze spotkanie zostało uwiecznione na zdjęciach, do których obejrzenia serdecznie zapraszamy. FOTOGALERIA - Kliknij tutaj.

Monday the 20th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews