Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

W czasie Światowych Dni Młodych nasza parafia stała się domem dla prawie 1200 pielgrzymów z Węgier. Przez 7 dni mieliśmy niepowtarzalną okazję poznać zwyczaje i kulturę bratniego nam narodu. Jednak czas ŚDM-u szybko dobiegł końca. Dlatego młodzi wolontariusze ŚDM naszej parafii, wraz ze swoim opiekunem, ks.Marianem postanowili jeszcze lepiej poznać ojczyznę naszych gości i zaraz po zakończeniu Pieszej Pielgrzymi Tarnowskiej, w dniach 27 - 29 VIII pojechali na wycieczkę na Węgry.
Naszymi przewodnikami byli przedstawiciele węgierskiego punktu informacyjnego, na czele z prowincjałem franciszkanów o.Benedyktem, oraz ks.Mario, którzy razem z naszą młodzieżą pełnili dyżury na Auli podczas ŚDM.
Zwiedziliśmy wiele ciekawych i ważnych dla Węgrów i Polaków miejsc, m.in.: wzgórze Gellerta, Parlament, Bazylikę św.Stefana, kościół św.Mateusza, wzgórze zamkowe, a także nawiedziliśmy narodowe sanktuarium maryjne w Mátraverebély-Szentkút.
3 dni to krótko, aby choć w części poznać piękną stolicę naszych Bratanków, ale mamy nadzieję, że tam jeszcze wrócimy. Zapraszamy do zobaczenia fotogalerii ks.Mariana Kostrzewy.

Monday the 20th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews