Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

/Źródło, kliknij tutaj/
Wprowadzenie ciała śp. Księdza Juliana do kościoła pw. Matki Bożej Fatimskiej w Gnojniku we wtorek (29 listopada) o godz. 15.00.

Msza święta pogrzebowa w środę (30 listopada) o godz. 13.00, po której ciało Zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

Ks. Julian OSMOLA urodził się 28 marca 1925 roku w Wojsławiu k. Mielca. W dniu 3 maja 1953 roku przyjął święcenia kapłańskie. W latach 1953-1958 pełnił posługę kapłańską w Kaninie k. Limanowej, następnie był wikariuszem w Siedlcach k. Nowego Sącza (1958-1962), wikariuszem w Niwiskach (1962-1966) - obecnie diecezja rzeszowska, wikariuszem w Mochnaczce k. Krynicy (1966-1967). W 1967 roku przybył do Gnojnika, gdzie początkowo pełnil funkcję wikariusza - ówczesnego proboszcza - ks. Teodora Madeji. Od 1969 roku - decyzją ówczesnego ks. biskupa Ordynariusza Jerzego Ablewicza - został mianowany najpierw administratorem, a następnie proboszczem parafii. Od 1996 roku mieszkał na terenie parafii, jako rezydent. Za całokształt swojej pracy duszpasterskiej został odznaczony przez biskupa ordynariusza godnością kanonika eksponowanego (Expositorium Canonicale). Miał również przywilej noszenia rokiety i mantoletu).

Ostatnie dni swojego życia spędził w Rodzinnym Domu Opieki w Gnojniku, gdzie był otoczony troskliwą opieką i modlitwą.
Dobry Jezu a Nasz Panie, daj Mu wieczne spoczywanie.

Tuesday the 21st - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews