Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

TEKST I ZDJĘCIA: ks.Maciej Biedroń. FOTOGALERIA: kliknij tutaj.

10 listopada w naszym kościele parafialnym, jak co roku, zostały przedstawione Wypominki Narodowe. Jest to misterium połączone z modlitwą za zmarłych mieszkańców Brzeska, którzy oddali swoje życie w trosce o wolność Ojczyzny. Jak zawsze to wydarzenia przygotowała młodzież z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Św. Królowej Jadwigi w Brzesku. W tym roku do tego przedstawienia włączyli się także absolwenci Gimnazjum nr 1 w Brzesku. Tegoroczny występ odbył się pod hasłem: „Z poezją i pieśnią na ustach w drodze do wolności”. Święto Niepodległości naszej Ojczyzny pomogły nam głęboko przeżyć pieśni patriotyczne, wiersze recytowane przez młodzież, listopadowa i patriotyczna dekoracja, a przede wszystkim modlitwa za zmarłych mieszkańców Brzeska.

To wydarzenie jednak nie zakończyło naszego świętowania. 11 listopada o godz. 10.30 została bowiem odprawiona Msza Święta w intencji naszej Ojczyzny, której przewodniczył i homilię wygłosił Ksiądz Wojciech Werner – proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku. Po Mszy Świętej przeszliśmy do Grobu Nieznanego Żołnierza, by tam złożyć symboliczne wiązanki kwiatów i pomodlić się za tych, którzy oddali życie w obronie naszej Ojczyzny.

 

Monday the 20th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews