Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

Tekst i zdjęcia: ks.Marian Kostrzewa. Fotogaleria - kliknij tutaj.

Trzecia Niedziela Adwentu jest nazywana „Niedzielą Różową” lub - z łaciny – „Niedzielą Gaudete”. Nazwa ta pochodzi od słów antyfony na wejście: "Gaudete in Domino", czyli "Radujcie się w Panu".

Teksty liturgii tej niedzieli przepełnione są radością z zapowiadanego przyjścia Chrystusa i z odkupienia, jakie przynosi. Zanim jednak przyjdzie do nas jako mała dziecina, codziennie przychodzi w swoich ubogich. Dlatego to dla nich, już po raz 25. w parafii NMP Matki Kościoła i św.Jakuba w Brzesku zorganizowano posiłek wigilijny. Inicjatorem oraz głównym organizatorem są państwo Kazimierz i Anna Kuralowie, miejscowi restauratorzy, którzy troszczą się o ubogich nie tylko od święta. W tym wielkim przedsięwzięciu, które gromadzi ponad setkę potrzebujących osób, wspiera ich także parafialny oddział Caritas. Niezmiernie cieszy wszystkich obecność Pasterza Diecezji, który z tej okazji sprawował także Eucharystię.

W kazaniu odwołał się do wielkiej mocy sprawczej, jaka jest w każdym człowieku. „Nóż jest kawałkiem zaostrzonej stali. Można nim dzielić chleb, ale ten sam nóż może kogoś zabić, zranić. Możemy być zatem twórcami dobra, ale także, niestety, zła” – przestrzegał.

Póki jednak nie brakuje takich inicjatyw jak w Brzesku, pozostaje nadzieja, że dobro będzie wygrywać w sercach naszych diecezjan. 

Monday the 20th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews