Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

Tekst: mgr inż. Dorota Wojtyś

W środę 30 maja 2018 r. w Auli Chrystusa Króla przy Kościele Parafialnym pod wezwaniem św. Jakuba w Brzesku odbyło się uroczyste spotkanie promocyjne książki „Święty Jakub opowiada dzieciom”.

Opowiadania, które znalazły się w tej książce spisał Ks. Prałat Franciszek Kostrzewa, a ilustracje wykonali uczniowie z naszej szkoły pod kierunkiem Doroty Wojtyś. Młodzi ilustratorzy, których prace wzbogaciły szatę graficzną książki to: Tomasz Gorzelak i Rebeka Sowa z kl. 7b, Wiktoria Rudnicka, Oliwia Stypka, Faustyna Holik i Julia Waśniowska z kl. 6a, Katarzyna Batko i Beata Guzik z kl. 7a, Lilla Mikulińska i Oliwia Witkowska z kl. 5a, Jacek Bukowski i Klaudia Sambor z kl. 6c oraz Karolina Hebda z kl. 6b i Kamila Zelek z kl. 5b. Kilka ilustracji wykonała też Zuzanna Biel z Liceum Katolickiego. Książkę wydała Brzeska Oficyna Wydawnicza.

W spotkaniu wzięli udział: ks. Proboszcz Józef Drabik, Dyrektor Szkoły Katolickiej Halina Podolańska-Nabożny, Dyrektor PSP nr 3 w Brzesku Dorota Wójcik oraz wybrani uczniowie szkół wraz z nauczycielami. Po przedstawieniu książki przez Ks. Prałata, poproszono Ks. Proboszcza oraz obie Panie Dyrektor o przeczytanie wybranego fragmentu opowiadania. Całą uroczystość uświetnił także śpiew Scholi dziecięcej pod kierunkiem Barbary Zelek i Michała Seremaka.

Serdecznie gratulujemy Ks. Franciszkowi wydania książki skierowanej do młodych czytelników, a naszym uczniom wyróżnienia, jakim było umieszczenie ich prac w tej książce.

Monday the 20th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews