Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

Tekst: ks. Maciej Biedroń, zdjęcia: Agnieszka Mastalska - Sowa. Fotogaleria: kliknij tutaj.

W sobotę 9 lutego 2019 roku kandydaci do bierzmowania przygotowujący się do przyjęcia tego sakramentu przeżywali dzień skupienia. Wraz z ks. Maciejem i rodzicami przeżywali swoje skupienie w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu.

Młodzi najpierw uczestniczyli w Mszy Świętej przed cudownym Obrazem Matki Bożej Pocieszenia i mogli skorzystać z sakramentu spowiedzi świętej. Po Eucharystii ks. Michał Łukasiak – wikariusz z parafii Tymbark wygłosił kandydatom konferencję, w której poruszył kwestię świadectwa, którego tak bardzo potrzebuje dzisiejszy świat i wspólnota Kościoła. Zauważył w swojej nauce, że aby być świadkiem potrzeba najpierw doświadczenia Boga. Dopiero wtedy nasze świadectwo będzie autentyczne. Zachęcił także młodzież do szczerej rozmowy z Panem Bogiem w swoim życiu, do tego, by nie bali się mówić Jezusowi o tym, co jest dobre w ich życiu, ale też i o tym, czego im brakuje lub co chcieliby, aby Jezus zmienił w ich życiu, by mogli być bliżej Niego.

Słowo Boże usłyszane podczas Eucharystii i podczas konferencji młodzi kandydaci mogli przemedytować podczas osobistego spotkania z Jezusem podczas adoracji. Adoracji towarzyszyła także dłuższa chwila milczenia. Każdy, w szczerości serca mógł Jezusowi opowiedzieć o sobie i swoim życiu. Budująca była długa, głęboka cisza modlitewna, w której trwali kandydaci przed Jezusem Eucharystycznym.

Następnie młodzież zwiedziła Sanktuarium i miejsca kultu z nim związane, a więc świątynię, starą kaplicę i drogę krzyżową w plenerze. Nie straszny nam był nawet śnieg, który jeszcze zalegał na pagórkach i na drodze krzyżowej. Potem przyszedł czas na spotkanie przy wspólnym stole w domu pielgrzyma. Na koniec udaliśmy się do bazyliki Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej, by tam pokłonić się Maryi i zwiedzić piękne wnętrze bazyliki. Tutaj także kandydaci nie szczędzili czasu na spotkanie z Jezusem podczas wieczystej adoracji.

W swoich modlitwach pamiętaliśmy o kandydatach, ich rodzinach, ale i o wspólnocie naszej parafii. Dziękujemy także tym, którzy serdecznie przyjęli nas podczas tegorocznego dnia skupienia. Prosimy również o modlitwę w intencji kandydatów do sakramentu bierzmowania, którzy już 18 marca w Sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Brzesku przyjmą sakrament bierzmowania, udzielony przez posługę Księdza Biskupa Leszka Leszkiewicza.

Monday the 20th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews