Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

W czwartek /20.06./ UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI PAŃSKIEJ – BOŻE CIAŁO. W tym dniu Kościół przez udział w procesji manifestuje całemu światu prawdę o żywej obecności Chrystusa pod postaciami Chleba i Wina.

Uroczysta Msza św. o godz. 9.00 z procesją eucharystyczną ulicami: wyjście z kościoła od strony Rynku, Kościuszki, Jagiełły. Ogrodową i zakończenie na Pl. Kazimierza Wlk.

Mszy św. będzie przewodniczył neoprezbiter ks. mgr Grzegorz Wolak, który w okresie Wielkiego Postu odbywał u nas praktykę diakońską, w koncelebrze będzie także drugi neoprezbiter ks. mgr Jakub Bączek z Jasienia.

Pozostałe Msze Św. o godz. 6.00, 7.30, 12.00, 16.00 i 19.00. Nie będzie Mszy św. w kościele parafialnym o 10.30.

Bardzo prosimy o przygotowanie trasy procesji. Już teraz dziękujemy tym, którzy podjęli przygotowania Ołtarzy: Różom św. Rozalii, św. Zofii z Trzema Córkami i bł. ks. Popiełuszki, Akcji Katolickiej, Rodzinie Kolpinga oraz Siostrom Służebniczkom. Zapraszamy do procesji niosących feretrony, poczty sztandarowe, dzieci sypiące kwiatki, chłopców dzwoniących, dzieci w strojach komunijnych oraz DSM.

W dni powszednie przez Oktawę Bożego Ciała nabożeństwo czerwcowe wraz procesją po Mszy św. o godz. 8.00 i o 17.30. W niedzielę procesja eucharystyczna o godz. 10.30 i o godz. 18.30.

link Boże Ciało - wiara.pl
link Boże Ciało - brewiarz.pl
link "Witaj Pokarmie" - omówienie treści pieśni
link "O zbawcza Hostio" - omówienie 
link "Zbliżam się w pokorze" 
link "Prawdziwy kult Jezusa w Najświętszym Sakramencie" (ks. Mariusz Pohl)

link Film "Biała sukienka" - polecamy :) 

Monday the 20th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews