Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

TEKST I ZDJĘCIA: ks. Zbigniew Wielgosz / Tarnowski Gość Niedzielny

Od rana 29 lutego w sanktuarium św. Jakuba czuwali na modlitwie członkowie Grup św. o. Pio z diecezji tarnowskiej, którzy przyjechali na swój wielkopostny dzień skupienia.

- W historię młodego sanktuarium św. Jakuba, bo mającego zaledwie dwa lata, wpisuje się to dzisiejsze spotkanie - mówił do zebranych kustosz ks. prał. Józef Drabik. - Ponadto w tym roku Grupa św. o. Pio działająca przy naszej farze obchodzi 15-lecie istnienia. Tym bardziej cieszymy się, że tegoroczny dzień skupienia odbywa się w naszej wspólnocie, przeżywającej również wizytację kanoniczną bp. Andrzeja Jeża - dodał ks. Drabik.

Biskup Jeż w homilii podkreślił, że diecezja tarnowska, mimo swojego duchowego dziedzictwa i potencjału, wciąż potrzebuje odnowy. - Po to został zwołany V synod, aby umocnić to, co dobre, wartościowe, otwierając jednocześnie drzwi na przyszłość - mówił.

Kaznodzieja zwrócił uwagę, że obserwacja Kościoła diecezjalnego utwierdza go w przekonaniu, iż w Kościele jest więcej dobra niż zła. - Medialne obrazy podkreślające jedynie złe strony życia kościelnego są fałszywe. Zło w Kościele istnieje, ale dobra jest więcej. I to ono mobilizuje nas do apostolskiej gorliwości, czego przykładem są Grupy św. o. Pio, tak bardzo aktywne w naszej diecezji - mówił bp Jeż, dziękując członkom tych grup za uczestnictwo w życiu parafii, modlitwę i świadczenie dzieł miłosierdzia.

Aby przeczytać całość, kliknij TUTAJ.

Monday the 20th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews