Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

 1. Dzisiejsza niedziela jest Światowym Dniem Środków Społecznego Przekazu.
 2. Bóg zapłać za złożone ofiary na tacę z przeznaczeniem na potrzeby inwestycyjne w naszej parafii.
 3. W środę Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy o 17.30, po niej Msza św. w intencjach nowennowych. Trwa nowenna do św. o. Pio, modlitwy nowennowe  są po Mszy św. o godz. 8.00 i o 18.00.
 4. Spotkania:
  • Poniedziałek Ministranci godz. 16:30 salka na plebanii; Lektorzy i Ceremoniarze godz. 18.45
  • Środa – godz. 19.00 na plebanię, zapraszamy Parafialną Grupę Synodalną na kolejne spotkanie po wakacjach, tematem spotkania będzie „Parafialna środowiskiem budzenia, wzrostu i dojrzewania powołań kapłańskich i zakonnych”.
  • CzwartekDSM godz. 16.30 w Domu Katechetycznym, Młodzieżowy Wolontariat Misyjny godz. 17:00 salka na plebanii. Na godzinę 18.00 na Mszę świętą zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas siódmych wraz z rodzicami. Godzina święta o 23.00 w kościele Ducha Świętego.
  • Piątek - Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na comiesięczną Mszę Św. o uzdrowienia duchowe i cielesne o godz. 18.00. Duszpasterstwo Młodych „Fideles” godz. 19.30.
 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
 • Poniedziałek - św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty , Środa – św. Ojca Pio, kapł.
 • Przyszła niedziela będzie Niedzielą Synodalną.

Wszystkim solenizantom w tym tygodniu  składamy serdeczne życzenia imieninowe.

 1. W sobotę XII Etap Rodzinnego Pielgrzymowanie Drogami Świętego Jakuba Ap. Odcinek Bukowno – Sosnowiec Stare Maczki. Wyjście o godz. 9:00 spod DT TRUMP w Bukownie. Zapisy w kancelarii do czwartku 24 września.
 2. Składamy serdeczny Bóg zapłać Bractwu Jakubowemu za zorganizowanie VII Parlamentu Jakubowego i przyjęcie przedstawicieli Bractw, Stowarzyszeń i opiekunów Dróg Jakubowych z całej Polski. Obrady toczyły się w Auli Chrystusa Króla i Schronisku Młodzieżowym na Zielonce. Kolejny VIII Parlament Jakubowy, odbędzie się w Santiago de Compostela w 16 październiku 2021 r., kiedy to w Santiago de Compostela, z racji Świętego Roku Jakubowego odbędzie się Dzień Polskich Pielgrzymów.
 3. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej.
 4. Wyjazd na diecezjalną pielgrzymkę Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ w piątek o godz. 16.00. W następną niedzielę odbędzie się doroczna Diecezjalna Pielgrzymka do Szczepanowa w intencji trzeźwości o charakterze przebłagalnym i wynagradzającym za grzechy przeciw trzeźwości. Szczegóły na plakacie.
 5. Kino „Planeta” zaprasza na film pt. „Wojtyła śledztwo”, który powstał na stulecie urodzin Ojca Świętego z Polski. Film zawiera nieznane fotografie, obrazy i oryginalne dokumenty oraz nagrania rzucające nowe światło na oblicze tego jednego z największych ludzi w historii. Seanse od 25 września o godz. 12:00.
Monday the 20th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews