Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

 1. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w naszym kościele w niedziele o godz. 18.30 a w dni powszednie o godz. 17.30. Po Mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic różycowych, także dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca adoracja eucharystyczna po każdej Mszy św..
 2. Rozpoczął się Odpust Różańcowy w Bochni. W tym roku zachęcamy w najbliższą sobotę do indywidualnego pielgrzymowania. Mszę św. w intencji naszych pielgrzymów odprawi w Bochni o 17.00 ks. Krzysztof Misiaszek.
 3. W liturgii w tym tygodniu:

Dzisiaj – św. Franciszka z Asyżu

Poniedziałek – św. s Faustyny Kowalskiej

Wtorek – 3. rocznica ustanowienia Sanktuarium św. Jakuba Ap. przy Drodze Via Regia.

Środa – NMP Różańcowej

Wszystkim Solenizantom, a wśród nich ks. prałatowi Franciszkowi Kostrzewie składamy serdeczne życzenia imieninowe.

 1. Spotkania:
 • Poniedziałek – Ministranci o 16.30, Lektorzy i ceremoniarze o 18.45
 • Czwartek – DSM – 16.30 w Domu Katechetycznym, Kandydatów do bierzmowania z klas VII wraz z rodzicami zapraszamy na różaniec i Mszę świętą.
 • Piątek – Dzieci komunijne na różańcu o 17.30, Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ po Mszy św. wieczornej, Duszpasterstwo Młodych „Fideles” o 19.30.
 • Sobota spotkanie Bractwa Szkaplerznego po Mszy Świętej o godzinie 8.00, pół godziny wcześniej różaniec prowadzony przez bractwo
 1. W sobotę, 10 października, zapraszamy na kolejny 13. Etap Pielgrzymowania Drogami św. Jakuba z Sosnowca do Będzina - 26 km. Wyjście z Sosnowca o godz. 8.00, w połowie etapu w Dąbrowie Górniczej w sanktuarium św. Antoniego, ok. godz. 13.00 będzie Msza św. Zapisy w kancelarii do czwartku.
 2. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili kolejny 20. Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus”. Tradycyjnie przed kościołem w tym dniu młodzież będzie zbierała do puszek ofiary na Fundację Nowego Tysiąclecia.
 3. Dzień skupienia dla narzeczonych w niedzielę o 11.30 w kościele Ducha Świętego.
 4. Różaniec w tym tygodniu prowadzą:
 • Czwartek – kandydacie do Bierzmowania z klas VII
 • Piątek – Rycerstwo Niepokalanej
 1. Wczoraj odbył się po raz drugi, bieg Drogami św. Jakuba – „Brzeska Dycha św. Jakuba”. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za organizację naszemu Klubowi Sportowemu” Jakub”: ks. Marcinowi Gaździe, p. Janowi Chrabąszczowi i p. Tomaszowi Mikulińskiemu, firmie Kępa – Sport, a przede wszystkim sponsorom na czele z Urzędem Miasta Brzeska, bez których to wielkie przedsięwzięcia sportowe nie byłoby możliwe. Na dystansie 5 i 10 km. wzięło wczoraj udział biegaczy z całej Polski. Bieg ten organizujemy z racji kolejnej rocznicy ustanowienia naszego sanktuarium jakubowego.
 2. Planowany jest weekendowa katechizacja przedmałżeńska /Kurs Przedmałżeński/ w dniach od 6 do 8 listopada. Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej parafii.
 3. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, w najnowszym Gościu Niedzielny znajdziemy obszerną relację z VII Parlamentu Jakubowego, który odbył się w naszym sanktuarium.
 4. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: śp. +Kazimiera Licak z ul. Piastowskiej, + Norbert Szuba z ul. Ogrodowej, + Jan Musiał z ul. Browarnej, + Antoni Rajski z ul. Boh. Westerplatte, nasza rodaczka Barbara Buczyńska ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Starowiejskich, pochowana na cmentarzu komunalnym oraz ks. prał. Józef Górka, emerytowany proboszcz z Poręby Spytkowskiej i piątkowy spowiednik w naszym sanktuarium. Wszystkich zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu Dobry Jezu, a nasz Panie…
Monday the 20th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews