Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

 1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Synodalną pod hasłem Błogosławieństwo rodzin podczas wizyty duszpasterskiej. Zapraszamy do włączenia się w Synod poprzez przekazywanie swoich pisemnych propozycji na wyznaczone co miesiąc tematy do skrzynki synodalnej ustawionej na końcu ławek. Dziękujemy za dotychczasowe zapisane przemyślenia i propozycje, które zostały wrzucone do skrzynki, lub przesłane drogą elektroniczną.
 2. Dziękujemy za ofiary złożone w dniu dzisiejszym na tacę, czy też przesłane na konto parafii, które przeznaczone są na cele inwestycyjne i funkcjonowanie parafii. Niech dobry Bóg wynagrodzi dobroć i życzliwość swym błogosławieństwem.
 3. W czwartek 29.10. przypada na naszą parafię coroczny Dzień Adoracji Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy w tym dniu, do liczniejszego czuwania modlitewnego przed Najświętszym Sakr., bo to czuwanie jest wdzięcznością diecezji tarnowskiej za dar nawiedzenia M. B. Częstochowskiej w parafiach naszej diecezji. Odbywa się ono przez cały rok, codziennie w innej parafii diecezji.
 4. W sobotę ostanie w tym roku nabożeństwo różańcowe.
 5. W kalendarzu liturgicznym:
 • Środa – święto św. Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów;
 • przyszła NIEDZIELA /1.11./– UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 19:00; W kościele Ducha Św. o godz. 00. Po południu Msza św. w kościele Ducha Św. o godz. 14.00 bez procesji na stary cmentarz.  W Uroczystość Wszystkich Świętych nie będzie w naszym kościele Mszy św. o godz. 16.00.
  W kościele Miłosierdzia Bożego Msza św. za zmarłych  bez procesji na cmentarz komunalnym o godz. 14.00.

Wypominki według dotychczasowego zwyczaju można składać w kancelarii lub w zakrystii.

Spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych od poniedziałku na Nabożeństwach Różańcowych. Wtedy będą spowiadać wszyscy kapłani. Spowiedź rano  tylko do  godz. 8.30 ponieważ księża mają zajęcia katechetyczne. 

       Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia imieninowe.

 1. Różaniec w tym tygodniu poprowadzą:
 • Poniedziałek – Akcja Katolicka;
 • Wtorek – Ministranci
 • Czwartek – Dziewczęca Służba Maryjna
 • Piątek – Odnowa w Duchu Świętym
 1. W związku z dynamicznym rozwojem zachorowań na COVID-19 przypominamy wszystkim o obowiązku noszenia maseczek w kościele i na zewnątrz oraz korzystania z wystawionych w kościele urządzeń do dezynfekcji rąk. Natomiast Przewodniczący Episkopatu Polski ks. abp Stanisław Gądecki apeluje, aby w trosce o życie i zdrowie naszych rodaków rozłożyć nawiedzanie grobów na dni poprzedzające 1 listopada oraz dni następujące po uroczystości Wszystkich świętych, ponieważ odpust za zmarłych w tym roku decyzją Ojca świętego Franciszka i Penitencjarii Apostolskiej możemy zyskiwać przez cały listopad.
 2. Komunia św. dla osób przyjmujących na rękę będzie podawana w bocznej nawie od wejścia do zakrystii. Przypominamy, że ręce wyciągnięte po Komunię św. układamy w formie „tronu”, na prawą rękę nakładamy lewą, po położeniu przez kapłana Pana Jezusa
  w Komunii św. na rękę, odchodząc krok na bok, prawą ręką bierzemy Hostię przyjmując ją do ust. Komunię św. przyjmujemy przy kapłanie, nigdy nie odchodzimy z Nią na kościół.
  W dni powszednie, osoby przyjmujące Komunię św. na rękę powinni podejść pierwsze.
 3. 1 i 2 listopada na obu naszych cmentarzach Komitet Odnowy Starego Cmentarza Parafialnego z wolontariuszami będzie przeprowadzał kwestę do puszek na renowację zabytkowych nagrobków. Natomiast tradycyjna składka do puszek na potrzeby Seminarium Duchownego w Tarnowie będzie miała miejsce przy kościele po każdej Mszy św. Bóg zapłać za wszystkie składane z tej okazji ofiary.
 4. Na starym cmentarzu można zobaczyć także odnowione nagrobki, zaznaczone biało czerwonymi wstążkami, których koszty konserwacji zostały pokryte z kwest przeprowadzanych w ubiegłych latach na naszych brzeskich cmentarzach. Tradycyjnie dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00 w kościele Ducha Św. na cmentarzu będzie miało miejsce poświęcenie kolejnego, odnowionego zabytkowego nagrobku sfinansowanego z ubiegłorocznej kwesty.
 5. Zmiana tajemnic różańcowych będzie w niedzielę 8.11. po Mszy św. o godz. 9.00.
 6. W dniach od 1 do 8 listopada organizowany jest „Różaniec do granic nieba” w int. dzieci nienarodzonych. Szczegóły na plakacie i stronie internetowej rozaniecdogranic.pl
 7. Małopolskie Stowarzyszenie Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych z siedzibą w Tarnowie zaprasza dziś po Mszy św. do Auli Chrystusa na Wystawę ptaków egzotycznych.
 8. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej.
 9. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty Parafialnej odeszli do wieczności świętej pamięci:
  + Teresa Kura
  z Bohaterów Westerplatte, + Stanisław Talarek z ul. Głowackiego, oraz + Władysław Ciaciek z Pawlikowic; + Władysław Baran z Wojnicza, którego pogrzeb będzie we wtorek o godz. 13.00 w kościele parafialnym i + Czesława Wełna z ul. Długiej, której pogrzeb będzie we wtorek o godz. 15:00 w kościele parafialnym. Polecajmy ich dusze Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie …
Monday the 20th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews