Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

 1. Przeżywając drugą niedzielę adwentu w naszych modlitwach pamiętamy o katolikach żyjących na Wschodzie. Ofiarą do puszek można wesprzeć Kościół katolicki na Wschodzie.
 2. Dzisiaj i w następną niedzielę Dzień Skupienia dla Narzeczonych w Auli Chrystusa Króla o 11.30., a po Mszy św. o 9.00 zmiana tajemnic różańcowych.
 3. Świece wigilijne w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, możemy nabyć w sanktuarium św. Jakuba obok skrzynki św. Antoniego. Ofiara za małą świecę wynosi 5 zł. a za dużą 15 zł. z tym, że nie stawiamy granic hojności. Siostry pod chórem rozprowadzają poświęcone opłatki na stół wigilijny, ofiarą za opłatki dziękujemy Siostrom za pracę w parafii.
 4. Przypominamy i serdecznie zapraszamy na Roraty do naszej Fary na godz. 6.00, a dzieci na godz. 18.00. W sobotę Roraty dla dzieci o godz. 8.00.
 5. We wtorek różaniec sanktuaryjny początek o godz. 16.15, a w czwartek o 7.30 różaniec o nowe powołania do służby Bożej oraz za powołanych.
 6. W tym tygodniu zapraszamy młodzież , kandydatów do Bierzmowania wraz z rodzicami na Msze św. wieczorne (roratnie): poniedziałek – klasa 8a i 8b; wtorek – klasa 8c i 8d; środa – klasa 8e i uczniowie z innych szkół pragnący przyjąć sakrament bierzmowania w naszej parafii.
 7. W kalendarzu liturgicznym:

Dziś – wspomnienie św. Mikołaja, bp.; Poniedziałek – św. Ambrożego, bp. i doktora Kościoła. Wtorek – UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP, Msze św. o godz. 6:00; 7:30; 9:00; 15:30 na której będzie miało miejsce przyjęcie nowych członków Rycerstwa Niepokalanej oraz o 18:00 podczas której to Mszy będziemy się modlić za Siostry Służebniczki posługujące w naszej parafii. O godz. 12:00 Godzina Łaski dla świata. Serdecznie zapraszamy do kościoła na to nabożeństwo przed Najświętszym Sakramentem. Natomiast o godz. 17.30 będzie odśpiewany jeden z najpiękniejszych i najstarszych hymnów maryjnych AKATYST. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się błogosławieństwo figurek Dzieciątka Jezus, żłóbków, szopek a także matek oczekujących potomstwa. Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia imieninowe.

 1. W poniedziałek 7 grudnia. rozpoczniemy ogólnopolską nowennę w intencji naszej Ojczyzny za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli – patrona Polski. Modlitwy nowennowe codziennie po Mszy św. o godz. 8:00
 2. Za pośrednictwem Konferencji Episkopatu Polski, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę COVID-19 o oddawanie osocza. Jak czytamy w Apelu „Badania naukowe potwierdzając, że osocze ozdrowieńców, podane we wczesnej fazie choroby, może zmniejszyć ryzyko zgonu […]. Dawcą może być każdy ozdrowieniec. Wystarczy zgłosić się – nie wcześniej niż po miesiącu od wyzdrowienia – do regionalnego centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa […]”.
 3. W zakrystii oraz w przedsionku od ul. Chopina i w części jakubowej kościoła jest do nabycia prasa katolicka.
 4. Wczoraj zakończyliśmy ostatni w tym roku, etap Rodzinnego Pielgrzymowania Drogami św. Jakuba: odcinek Sączów – Piekary Śląskie. W tym roku w VI etapach pielgrzymowania pokonaliśmy 150 km. Serdeczne podziękowania należą się kapelanowi tego pielgrzymowania ks. Marcinowi Gaździe, Bractwu Jakubowemu oraz wszystkim Pielgrzymom i do zobaczenia na szlaku w przyszłym roku.
 5. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: + Kazimiera Mleczko z ul. Ogrodowej; + Krystyna Bołda z ul. Mickiewicza, której pogrzeb będzie
  w poniedziałek w kościele parafialnym o godz. 13:00 oraz + Jan Serafin z ul. Wyzwolenia, którego pogrzeb będzie w czwartek w kościele Miłosierdzia Bożego o godz. 13:00. Ich nieśmiertelne dusze polecajmy miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu a nasz Panie…
Monday the 20th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews