Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

 1. Dzisiaj z racji rozpoczynających się Dni Modlitw o Życie Chrześcijańskie Rodzin po Mszy św. o godz. 10.30 odmówimy modlitwę w intencji matek oczekujących potomstwa oraz poświęcimy przyniesione przez dzieci figurki Dzieciątka Jezus i szopki.
 2. Bóg zapłać za ofiary inwestycyjne złożone dzisiaj na tacę oraz za ofiary składane indywidulanie i przelewane na konto parafii.
 3. W związku, że w czasie Gorzkich Żali nie było możliwości, jak to miało miejsce dotychczas w naszej parafii złożyć ofiary na tacę na wystrój kościoła, będziemy mogli złożyć taką ofiarę od poniedziałku podczas rorat o godz. 6:00 na świąteczny wystrój kościoła i ołtarza wieczystej adoracji. Dziękujemy za zrozumienie i życzliwość oraz troskę o piękno naszej świątyni.
 4. Dzisiaj, z racji 13. dnia miesiąc, różaniec fatimski będzie poprowadzony przez Różę bł. Karoliny Kózka i św. Barbary, początek o godz. 18.15. Dzisiaj również dzień skupienia dla narzeczonych w Auli Chrystusa Króla o godz. 11.30.
 5. Trwa nowenna w intencji Ojczyzny i ustania epidemii do św. Andrzeja Boboli. Modlitwy nowennowe dzisiaj po Mszy św. o godz. 7.30 w poniedziałek i wtorek po Mszy św. o 8.00.
 6. W środę rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus, modlitwy po Mszy św. o 8.00 i 18.00.
 7. W czwartek będzie ostanie w tym roku comiesięczne spotkanie Modlitewnej Grupy św. Pio, rozpocznie się modlitwą różańcową godz. 17.30. Modlitewna Grupa św. o. Pio  w naszej parafii rozpocznie 17 rok formacji – tematem kolejnego roku rozważań będzie: Eucharystia pocałunkiem Bożej Miłości.
 8. W sobotę (19.12.) po Mszy św. o godz. 8.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej do Najdroższej Krwi Pana Jezusa – „Czerwony Różaniec”.
 9. W kalendarzu liturgicznym: dzisiaj św. Łucji i męcz. jest to także rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Zachęcamy aby dzisiaj (niedziela 13.12.), tak jak to co roku czynił św. Jan Paweł II, o godz. 19.30, zapalić w oknie świecę jako wyraz naszej pamięci o wszystkich ofiarach zbrodniczego stanu wojennego, który został wprowadzony przez władze komunistycznego w naszej Ojczyźnie 39 lat temu. Poniedziałek – św. Jana od Krzyża, kapł. i dokt. Kość.
 10. Przypominamy, że Roraty w naszym kościele codziennie o godz. 6.00, a dla dzieci o 18.00.
  W czwartek wyjątkowo roraty dla dzieci będą o godz. 16.30, a w sobotę o godz. 8.00.
 11. Przyjmujemy zapisy chorych na spowiedź i komunię św. świąteczną. Zapisy w zakrystii i w kancelarii. Do chorych udamy się z posługą 23 grudnia od godz. 10.00.
 12. Ze względu na panującą sytuację epidemii i związane z nią obostrzenia sanitarne, nie będzie, jak to już słyszeliśmy z listu ks. biskupa Andrzeja Jeża, organizowanych, z większą ilością księży, spowiedzi przedświątecznych w parafiach. Każdy, kto będzie chciał skorzystać z sakramentu pokuty, musi to uczynić w swojej parafii. W naszym kościele będą przedświąteczne dyżury księży w konfesjonałach. Od najbliższego poniedziałku w dni powszednie będzie dyżur w konfesjonale codziennie od 8.30 do 9.30 oraz od 17.00 do 19.00 oraz podczas każdej Mszy świętej.
 13. Trwa Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, świece wigilijne są wyłożone obok skarbonki św. Antoniego w kościele św. Jakuba i tam można je nabyć, składając do tej skarbony należną ofiarę. Są także poświęcone opłatki do nabycia u Sióstr i w zakrystii.
 14. Redakcja „Kościoła nad Uszwicą” zaprasza uczestników konkursu patriotycznego „Polacy w służbie Niepodległej – Bitwa Warszawska 2020” na ogłoszenie wyników i odbiór nagród w przyszła niedzielę (20 XII) po Mszy św. o godz. 10:30 do Sali Domu Katechetycznego.
 15. Obok skrzynki synodalnej znajdują się kartki z pytaniami do tematu synodalnego na miesiąc grudzień: Katecheza rodzinna. Zachęcamy wszystkich parafian, aby włączyli się w prace V synodu poprzez swoje sugestie jakie można napisać i wrzucić do skrzynki synodalnej bądź też przesłać e-mailowo na pocztę elektroniczną parafii. Pytania i temat grudniowy zostały zamieszczone także na stronie internetowej parafii.
 16. Zapraszamy do akcji pt. „Poślij znaczek na misje”, którą organizuje Parafialny Młodzieżowy Wolontariat Misyjny. Do specjalnie oznakowanego pudełka w kościele możemy wrzucać ostemplowane zużyte już znaczki z półcentymetrowym marginesem.
 17. Pragniemy poinformować, że do naszego kościoła zostały zakupione i częściowo ufundowane przez pewne osoby bezdotykowe kropielnice na wodę święconą. Koszt takiej, kropielnicy wynosi jedyne 850 zł. Jedna z trzech kropielnic została już zamontowana w kościele świętego Jakuba, natomiast dwie będą zamontowane po niedzieli na nowej części kościoła. Kropielnice te działają podobnie jak dezynfektory. Wyciągamy dłoń pod kranik i kropla wody święconej spłynie na dłoń. Bardzo prosimy, aby nie ciągnąć za kranik, z którego wypływa woda. Gdyby kropla wody nie chciała spłynąć na dłoń trzeba powtórzyć czynność, ale po zgaśnięciu światełka, aby mechanizm ponownie mógł pobrać wodę ze zbiornika.
 18. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej.
 19. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:+ Piotr Koczaski z ul. Ogrodowej, +Ireneusz Zamęta z ul. Wyzwolenia, + Krzysztof Janik z ul. Okocimskiej, którego pogrzeb będzie we wtorek o 15.00 w k-le Mił. Bożego. Zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie…
Tuesday the 21st - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews