Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

 1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy jako Niedzielę Słowa Bożego. Papież Franciszek w ubiegłym roku postanowił aby każda trzecia niedziela zwykła w ciągu roku była w Kościele obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego.
 2. W kalendarzu liturgicznym w tygodniu:
  • Dzisiaj – św. Franciszka Salezego, bpa i dokt. Kośc. Poniedziałek – Nawrócenie św. Pawła, Ap., zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan i 7 r. święceń biskupich bp Stanisława Salaterskiego, Wtorek – świętych Tymoteusza i Tytusa, Środa - Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Czwartek – św. Tomasza z Akwinu, kapł. i dokt. Kośc. Piątek – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie – matki kościołów naszej diecezji.
  • Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia imieninowe.
 3. We wtorek Różaniec sanktuaryjny – 4 części, początek o godz. 16.15.
 4. W środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o 17.30 po niej Msza św. w intencjach nowennowych.
 5. W środę w Radiu Maryja o godz. 19.00 w audycji „Głos z Krakowa” będzie program o naszej parafii, zachęcamy do wysłuchania.
 6. W czwartek Godzina Święta – cotygodniowe czuwanie modlitewne od godz. 23.00 do północy w kościele św. Jakuba.
 7. W piątek Msza św. o godz. 18.00 z modlitwą o uzdrowienie duchowe i cielesne.
 8. Marcin Byś zaprasza w tym tygodniu na spotkania dzieci pierwszokomunijne z rodzicami na Mszę św. o godz. 18.00:

Poniedziałek /25.01./ kl. 3 a - Szk. Podst. nr 3.

Wtorek /26.01./ kl. 3 b – Szk. Podst. nr 3.

Środa /27.01./ kl. 3 c – Szk. Podst. nr 3

Czwartek /28.01./ - kl. 3 d – Szk. Podst. nr 3

Piątek /29.01./ - kl. 3 – Szk. Podst. nr 1 oraz dzieci z naszej parafii chodzące do innych szkół.

 1. INFORMACJE DOTYCZĄCE XVI KONKURSU KOLĘD I PASTORAŁEK O MUSZLĘ ŚW. JAKUBA: Dzisiaj o godz. 17.00 będzie miało miejsce ogłoszenie wyników Konkursu. Ogłoszenie to będzie transmitowane na stronie parafialnej i FB parafii. Podczas ogłoszenia wyników poznamy skład jury konkursu i wszystkie szczegóły organizacyjne. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 w naszym kościele odbędzie się Brzeski Wieczór Kolędowy w którym wystąpią zwycięzcy XVI Konkursu Kolęd i Pastorałek o Muszlę św. Jakuba. Podczas tego Wieczoru zostaną wręczone nagrody dla zwycięzców i wyróżnionych. To wydarzenie będzie transmitowane przez telewizję STARnowa TV.
 2. Zakończyliśmy tegoroczną kolędę, która ze względu na epidemię miała całkowicie inny charakter. To nie my odwiedzaliśmy Wasze domy, ale to Wy przychodziliście do świątyni by na Mszy św. kolędowej wspólnie z kapłanami prosić o Boże błogosławieństwo w Waszych domach. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę tutaj w kościele i w domach. Każdy mógł zabrać ze sobą specjalnie przygotowaną książeczkę kolędową wydaną na czas epidemii oraz zabrać ze sobą pojemnik z wodą święconą. Chociaż o to nie prosiliśmy i ks. bp zaznaczył, że czas tegorocznej kolędy nie będzie czasem przyjmowania tradycyjnych ofiar, to niektórzy z Was złożyli przy tej okazji ofiarę kolędową. Serdecznie za to dziękujemy, a mając na uwadze ciężką sytuację jaka dotyka każdego z nas, postanowiliśmy, że te ofiary przekażemy na kapłański fundusz dla księży chorych i emerytów tzw. Caritas sacerdotalis oraz na potrzeby naszego Seminarium Duchownego. Bóg zapłać za te ofiary. Do podziękowań pragnie dołączyć Służba Liturgiczna Ołtarza, którą wsparliście ofiarami kolędowymi.
 3. Burmistrz Brzeska informuje, że dla mieszkańców gminy wyrażających chęć zaszczepienia się przeciwko COVID-19 organizowany jest bezpłatny transport do punktów szczepień. Osobami uprawnionymi do skorzystania do skorzystania z w/w transportu są mieszkańcy gminy Brzeska:

- posiadający aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę.

- w wyjątkowych przypadkach osoby mające trudności z dostępem do punktu szczepień. Szczepienie prowadzą cztery placówki: Multimed – na oś.. Jagiełły 15, Szpital Powiatowy, Pulsmed na ul. Leg. Piłsudskiego 27A oraz Puls -Medica na ul. św. Alberta 6.

 1. Z racji zbliżającego się święta Matki Bożej Gromnicznej, nasze diecezjalne radio RDN Małopolska przygotowało gromnice w cenie 20 zł., będzie je można nabyć w przyszłą niedzielę po Mszach św., zakup świecy będzie też formą wsparcia tego radia.
 2. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Jerzy Rogoziński z ul. 11 Listopada
  i + Mateusz Żak
  z ul. Kościuszki. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.
Monday the 20th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews