Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

 1. Dzisiaj Dzień Skupienia dla Narzeczonych o godz. 11.30 w Auli Chrystusa Króla.
 2. Rozpoczynają się kwartalne Dni Modlitw o Urodzaje. W tych intencjach będziemy modlić się do środy po Mszy św. o godz. 8.00.
 3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, które w naszej parafii są w dni powszednie o godz. 17.30 a w niedzielę o 18.30.
 4. W poniedziałek (10.05.) nasza parafia zorganizowała dla Seniorów warsztaty, które w przystępny sposób nauczą ludzi starszych jak unikać i chronić się przeciw różnego rodzaju przestępstwom naciągania, wyłudzania i oszukiwania ludzi starszych. Warsztaty poprowadzi prawnik i dziennikarz Kajetan Rajski ze Stowarzyszenia Fidei Defensor. Zapraszamy do Auli po Mszy św. wieczornej (18.45).
 5. W środę (12.05.) biskup diecezjalny Andrzej Jeż udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z klas ósmych. Ze względu na obostrzenia sanitarne związane z epidemią bierzmowanie będzie w dwóch turach. Klasy VIII A, B i C ze Szk. Podst. nr 3 będą mieć bierzmowanie o godz. 15.30, natomiast klasy VIII D i E ze szk. Podst. nr 3 oraz ósme klasy ze szk. Podst. nr 1 i 2 o godz. 18.00. W tym dniu nabożeństwo majowe połączone z nowenną będzie w kościele św. Jakuba o godz. 17.30. Bardzo prosimy aby inni uczestnicy Mszy św. o godz. 18.00 zgromadzili się tylko w kościele św. Jakuba. W nowej części kościoła będą tylko kandydaci do bierzmowania, świadkowie i rodzice. Spowiedź kandydatów do bierzmowania, świadków i rodziców będzie we wtorek od godz. 17.00.
 6. W czwartek, trzynastego dnia miesiąca maja, rozpoczniemy Nabożeństwa Fatimskie.
  W tym dniu nabożeństwo majowe, wyjątkowo, będzie o godz. 18.30. Msza św. o godz. 19.00. Tegoroczne nabożeństwa fatimskie rozpocznie o. Jacek Pawlikowski, karmelita z sanktuarium św. Józefa w Wadowicach. Po Mszy św. będzie procesja różańcowa wokół kościoła.
 7. W tym tygodniu także rozpoczną się w naszej parafii uroczystości pierwszokomunijne, które też ze względu na epidemię będą podzielone na kilka etapów. I Komunia św. dzieci z klasy 3B ze Szk. Podst. nr 3 będzie w sobotę (15.05.) o godz. 12.00, w przyszłą niedzielę (16.05.) klasa 3A ze Szk. Podst. nr 1 o godz. 12.00 – dlatego prosimy aby ci którzy uczestniczą w tej Mszy św. zechcieli przyjść na inne Msze św., oraz klasa 3C ze Szk. Podst. nr 3 o godz. 13.30.
 8. Spowiedź dzieci komunijnych i rodziców w piątek (14.05.) klasa 3B-Sz. Podst. nr 3 od godz. 17.00, sobota (15.05.) klasa 3A od godz. 9.00 i klasa 3C od godz. 10.00.
 9. W piątek po Mszy św. wieczornej w naszym kościele odbędzie się Rejonowy Dzień Skupienia dla Nadzwyczajnych Szafarzy Eucharystii. W dniu skupienia będą brać udział Szafarze w dekanatów: Brzesko, Czchów, Szczepanów i Porąbka Uszewska.
 10. W liturgii Kościoła:

Wtorek - Różaniec Sanktuaryjny o godz. 16.15

Czwartek NMP z Fatimy i Godzina Święta w sanktuarium św. Jakuba od 23.00 do 24.00.

Piątek św. Macieja Ap. i rozpoczęcie Nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Św. Modlitwy nowennowenowe będziemy odmawiać po Mszy św. o godz. 8.00 oraz w czasie nabożeństw majowych. W piątek o godz. 18.30, comiesięczna adoracja Najśw. Sakramentu, wyjątkowo w kościele Ducha Św. Na adorację zaprasza Odnowa w Duchu Św.

Sobota – św. Zofii

W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.

 1. Spotkania:
 • Poniedziałek – Ministranci o godz. 16.30
 • Wtorek – Aspiranci o godz. 16.45.
 • Czwartek – Młodzieżowy Wolontariat Misyjny o godz. 17.00
 • Piątek – Straż Honorowa NSPJ po Mszy św. wieczornej. Duszpasterstwo Młodych o godz. 19:30;
 • Sobota – Koronka do Krwi Chrystusa (Czerwony Różaniec) po Mszy św. o godz. 8.00.
 1. Świetlica św. Jakuba zaprasza wszystkie dzieci do skorzystania z bogatej oferty przygotowanej na ten tydzień. Szczególnie zapraszamy w piątek o 15.30 na warsztaty plastyczne zatytułowane „Z sercem na dłoni”.
 2. Zwracamy się z prośbą o oddanie głosu na projekt naszej parafii polegający na zakupieniu tablic informacyjnych na Drodze św. Jakuba i zatytułowany „Zwiedzaj ze św. Jakubem”. Żeby zagłosować należy wpisać swój adres e-mailowy na stronie inicjatywy.com.pl. Wygrywa projekt z największym poparciem. Liczymy na Wasze wsparcie. Szczegóły na FB parafialnym oraz na plakacie.
 3. Publiczne Przedszkole nr 10 w Brzesku zaprasza na akcję zbiorki elektrośmieci w dniach od 11 do 13 maja. Szczegóły na plakacie.
 4. Już dzisiaj informujemy, że kolejny III Etap Rodzinnego Pielgrzymowania Drogami św. Jakuba po naszej diecezji, będzie 22 maja z Pilzna do Zalasowej. Szczegóły będą podane za tydzień są także na plakacie i na FB parafii.
 5. Dzisiaj, z racji „Dnia Strażaka”, datkami do puszek na cele statutowe, będzie można wesprzeć Ochotniczą Straż Pożarną z Brzeska.
 6. W przyszłą niedzielę, z racji trzeciej miesiąca, ofiary na tacę będą przeznaczone na cele inwestycyjne.
 7. W dalszym ciągu, odpowiadając na prośbę papieża Franciszka modlimy się modlitwą różańcową, o ustanie epidemii, codziennie, przez miesiąc maj, po Mszy św. o godz. 8.00. Zapraszamy do prowadzenia tej modlitwy Róże, oraz grupy i stowarzyszenia działające w parafii. Można się zapisywać w zakrystii.
 8. Z racji trwających Dni Kultury Chrześcijańskiej oraz Roku św. Józefa w przyszłą niedzielę, na zewnątrz kościoła, przygotowujemy „Kiermasz Józefowy”, będzie można tam zaopatrzyć się w różnego rodzaju publikacje związane ze św. Józefem. Już dzisiaj zapraszamy aby skorzystać z bardzo bogatej oferty.
 9. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej u ministrantów, jest także wyłożona w kościele św. Jakuba oraz w przedsionku kościoła.
 10. Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odeszli: +Stanisław Ślipek z ul. Puszkina, + Alina Wołoszczak z ul. Leg. Piłsudskiego, której pogrzeb będzie w poniedziałek o 13.00 w k-le paraf., oraz +Józef Żak z ul. Grunwaldzkiej, którego pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 11.00 w k-le parafialnym.  Zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
Monday the 20th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews