Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

AUTOR: ks. Zbigniew Wielgosz / Tarnowski Gość Niedzielny. Fotogaleria: kliknij TUTAJ.

Z okazji 99. urodzin św. Jana Pawła II na brzeskim rynku mieszkańcy miasta zatańczyli dla św. Jana Pawła II. - Spotykamy się już po raz ósmy w naszym mieście, żeby zamanifestować naszą wdzięczność za Jana Pawła II. Chcemy też przypomnieć Lillę Sztyler, która była inicjatorką tanecznych spotkań, ale też promotorką Lednicy i tańców lednickich - mówi Mariusz Niedziałkowski z grupy Imprateam, która wraz z przyjaciółmi poprowadziła tańce.

Na płycie rynku zaprezentowali się m.in. dzieci z zespołu Krakowiaczek, Krakowiacy Ziemi Brzeskiej, dziewczęta z DSM w Lewniowej. W tańcach wzięli udział dorośli, młodzież i dzieci. Spotkaniu towarzyszyły przedmioty związane ze św. Janem Pawłem II przywiezione z Jamnej. - To korporał i puryfikaterz, których św. Jan Paweł II używał do odprawiania Mszy św., srebrny różaniec podarowany sanktuarium na Jamnej oraz meble przygotowane dla papieża podczas jego wizyty w zakopiańskich Krzeptówkach - dodaje pan Mariusz.

Podczas spotkania zatańczono premierową choreografię do tegorocznego hymnu Lednica 2000, którym jest piosenka Siewców Lednicy „Wiesz, że cię kocham”. - Lednica to wspólnota, otwartość na drugiego człowieka, miłość, którą mamy nieść w świat - mówi Kinga Gawęcka. - Choreografia jest wspólnym dziełem uczestników warsztatów, które odbyły się w Myślenicach - dodaje pani Kinga. Urodzinowym tańcom dla św. Jana Pawła II patronowali Burmistrz Brzeska, parafia NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku oraz „Gość Tarnowski”.  

Monday the 27th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews