Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

 1. Przeżywamy Niedzielę Synodalną, której tematem są instytucje diecezjalne, wspierające biskupa w zarzadzaniu diecezją. Jeszcze raz prosimy o włączenie się w prace synodu przez pobranie przygotowanych przez Parafialny Zespół Synodalny kartek z pytaniami i zapisanie swoich przemyśleń i propozycji oraz wrzucenie ich do skrzynki synodalnej, która znajduje się na końcu ławek lub przesłanie na adres e-mailowy parafii. Dzisiaj także z racji Światowego Dnia Chorych na Trąd modlimy się za chorych i tych, którzy posługują chorym na trąd.
 2. Wczoraj, w kościele NMP Królowej Polski w Tarnowie – Mościcach miała miejsce uroczystość przyjęcia święceń biskupich ks. bpa Artura Ważnego – biskupa pomocniczego naszej diecezji. Osobę ks. bpa Artura polecamy waszym modlitwom.
 3. WE WTOREK /2.02./ ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO ZWANE TRADYCYJNIE ŚWIĘTEM MATKI BOŻEJ GROMNICZNEJ. MSZE ŚW. W TYM DNIU BĘDĄ O GODZ. 6.00, 7.30, 9.00, 15.30 i 18.00. Poświęcenie Gromnic na każdej Mszy św. Także dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Dziękujemy Panu Bogu za Siostry Służebniczki. To już 102 lat obecności i pracy Sióstr Służebniczek Starowiejskich w trzech Domach Zakonnych naszego Miasta. W intencjach naszych Sióstr Służebniczek będziemy modlić się na Mszy św. o godz. 18.00 i wtedy Siostry odnowią swoje śluby zakonne. Ofiary na tacę z tego święta są przeznaczone na klasztory klauzurowe w naszej diecezji.
 4. Jak zapowiadaliśmy, dzisiaj po Mszach św. zakrystii można nabyć gromnice przygotowane przez radio diecezjalne RDN Małopolska w cenie 20 zł., jest to także z naszej strony  forma wsparcia tego radia.
 5. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
 • Dzisiaj – św. Jana Bosko;
 • Poniedziałek - rozpoczynamy miesiąc luty, który poświęcony jest modlitwie za konających;
 • Środa – Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30 po niej Msza św.
  w intencjach nowennowych oraz wspomnienie św. Błażeja
  bpa i męcz., po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00 błogosławieństwo gardła;
 • Piątek – św. Agaty i męcz., po Mszy św. o 8.00 błogosławieństwo chleba, wody i soli;
 • Sobotaśw. Pawła Miki i Towarzyszy - męczenników japońskich i 5.rocznica święceń biskupich bpa Leszka Leszkiewicza;
 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W PIERWSZY CZWARTEK modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne oraz za powołanych po Mszy św. o 8.00 oraz modlitwami prowadzonymi przez Towarzystwo Przyjaciół WSD w Tarnowie
  o godz. 17.00. W PIERWSZY PIĄTEK miesiąca wotywy o NSPJ o godz. 8.00 i 18.00
  z kazaniem katechizmowym. Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci o godz. 16.30, a dla młodzieży o godz. 19.00.
  W PIERWSZĄ SOBOTĘ Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 8.00, pół godziny wcześniej różaniec prowadzony przez Rycerstwo Niepokalanej. SPOWIEDŹ PRZED I PIĄTKIEM W CZWARTEK OD GODZ. 17.00, W PIĄTEK NA MSZACH ŚW. PORANNYCH ORAZ OD GODZ. 16.00. DO CHORYCH Z POSŁUGĄ, KSIĘŻA UDADZĄ SIĘ DO TYCH, KTÓRZY WCZEŚNIEJ BĘDĄ ZGŁOSZENI TELEFONICZNIE LUB W KANCELARII.

Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia imieninowe.

 1. W tym tygodniu na Mszę św. wieczorną o godz. 18:00 zapraszamy na comiesięczne przygotowanie do sakramentu bierzmowania kandydatów wraz z rodzicami:
 • PONIEDZIAŁEK – klasa 8a i 8b ze Szkoły Podstawowej nr 3;
 • ŚRODA – klasa 8c i 8d ze Szkoły Podstawowej nr 3;
 • CZWARTEK – klasa 8e ze Szkoły Podstawowej nr 3 i kandydaci z innych szkół przygotowujący się w naszej parafii.
 1. Dzisiaj o godz. 17.00 w naszym odbędzie się Brzeski Wieczór Kolędowy w czasie którego wystąpią zwycięzcy XVI Brzeskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek o Muszlę św. Jakuba. Wydarzenie to będzie także transmitowane na stornie parafialnej i Facebooku parafii. Już teraz dziękuję wszystkim, którzy wsparli finansowo to dzieło muzyczne. Dziękujemy także bardzo serdecznie ks. Marcinowi Gaździe, Dyrektorowi  Konkursu, że w tej niełatwej sytuacji podjął się organizacji 16. edycji tego Konkursu.
 2. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 9.00. Także w przyszłą niedzielę na Mszach św. kazanie będzie głosił o. Robert Pyłypczuk z Żytomierza z prowincji oo. Bernardynów na Ukrainie. Po Mszy św. klerycy tego zakonu, którzy przygotowują się do kapłaństwa w Kalwarii Zebrzydowskiej, będą kwestować do puszek prosząc o wsparcie działalności duszpasterskiej na Ukrainie. 
 3. W zakrystii i u ministrantów jest do nabycia prasa katolicka.
 4. W kościele św. Jakuba zostało umieszczone specjalne naczynie z wodą święconą, obok tego naczynia są przygotowane znane już z Mszy św. kolędowych naczyńka sanktuaryjne na wodę święconą. Woda święcona będzie do pobrania z tego naczynia przez cały rok, aby jej nigdy nie brakowało w naszych domach.
 5. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności  odeszli: + Jerzy Kamysz z ul. Mickiewicza, + Leszek Sieński  z ul. Wojska Polskiego, którego pogrzeb będzie we wtorek o g.14:00 w kościele parafialnym, a także + Antoni Skóra – lekarz brzeskiego Szpitala, za którego emerytowani pracownicy będą się modlić na Mszy św. w poniedziałek o 6:30. Zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie…
Monday the 20th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews