Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

Chrzest

Bierzmowanie

Eucharystia

Pokuta

Namaszczenie chorych

Kapłaństwo

Małżeństwo

 
 1. Od Wigilii Paschalnej cały Kościół raduje się ze Zmartwychwstania Pańskiego. Liturgiczny czas wielkanocny będzie trwał aż do Zesłania Ducha Świętego. 
 1. Dzisiaj Msze św. w naszej Farze godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 14.30, 16.00 i 19.00 oraz w kościele Ducha Św. o godz. 10.00. Wyjątkowo dzisiaj, ze względu na największe święto chrześcijaństwa oraz na obowiązujące obostrzenia są dwie dodatkowe Msze św. o godz. 6.00 i 14.30. Trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego, dzisiaj trzeci dzień nowenny po Mszy św. o 7.30, podobnie i jutro. W następne dni nowenna po Mszy św. o 8.00 i o godz. 18.00. 
 1. Jutro drugi dzień Świąt – Wielkanocny Poniedziałek. Msze św. tak jak w niedzielę. Tradycyjnie składka z tego dnia przeznaczona jest na uczelnie katolickie – KUL i UPJPII. 
 1. Od dzisiaj wracają Msze św. w kościele Ducha Św.: w sobotę z nowenną do Ducha Świętego o godz. 7.30 oraz w niedzielę o godz. 10.00. 
 1. Kandydaci na Ministrantów będą mieć spotkanie we wtorek o godz. 16.45.
 2. W środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o 17.30, a po niej Msza św. w intencjach nowennowych.
 3. Osiem pierwszych dni Wielkanocy stanowi oktawę Paschy. W piątek w oktawie nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Od Niedzieli Zmartwychwstania do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego w miejsce Anioł Pański odmawia się antyfonę Królowo Nieba wesel się. 
 1. W sobotę Diecezjalne Święto Caritas odbędzie się w parafii Miłosierdzia Bożego w Starym Sączu. Przyszła niedziela, II Wielkanocy, obchodzona jest jako Święto Miłosierdzia Bożego i jest to patronalne święto Caritas. W przyszłą niedzielę ofiara do puszek będzie można wesprzeć wszystkie dzieła charytatywne w naszej diecezji prowadzone przez Caritas.
 2. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 9.00 będzie zmiana tajemnic różańcowych.
 3. Dzień Skupienia dla Narzeczonych w przyszłą niedzielę o 11.30 w kościele Ducha Św.
 4. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tegorocznego Triduum Sacrum oraz Świąt Wielkanocnych. Dziękujemy za ofiary na kwiaty, budowę Grobu Pańskiego i Ciemnicy oraz na całoroczny wystrój kościoła. Dziękujemy s. Organistce
  i chórowi oraz panom śpiewającym Pasję, s. Zakrystiance za wystrój oraz osobom odpowiedzialnym za porządek w kościele i wokół kościoła, Liturgicznej Służbie Ołtarza za perfekcyjne przygotowanie liturgii, Strażakom z OSP Brzesko za straż przy Grobie, Bractwu Jakubowemu, niosącym feretrony, sztandary i baldachim oraz tym, którzy podzielili się z nami darami na plebański stół wielkanocny.
 5. Już teraz informujemy, że kolejny etap drugiej edycji pielgrzymowania Drogami Św. Jakuba po naszej diecezji na odcinku Gumniska – Pilzno /16 km/ odbędzie się, jeśli sytuacja epidemiczna pozwoli, w sobotę, 17 kwietnia. Zapisy jak zwykle w kancelarii zapewniamy transport.
 6. Trwa konkurs organizowany przez nasza parafię i Świetlicę św. Jakuba na pisankę z motywem pielgrzymkowym św. Jakuba. Termin zgłaszania prac do 9 kwietnia. Rozstrzygnięcie w Niedzielę Miłosierdzia po Mszy św. o 10.30.
 7. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Krzysztof Kotas z ul. Głowackiego, + Bogumił Kulka z ul. Leg. Piłsudskiego, którego pogrzeb będzie we wtorek o 12.00 w k-le Mił. Bożego, + Katarzyna Kunys z ul. Ogrodowej, której pogrzeb będzie we wtorek w k-le parafialnym o 14.00 oraz + Teresa Mleczko z ul. Wojska Polskiego, której pogrzeb będzie w k-le paraf. w środę o 14.00. Zmarłych parafian polećmy Bożemu miłosierdzie. Dobry Jezu a nasz a Panie daj im wieczne spoczywanie.

 Życzenia:

Wszystkim Parafianom i Gościom, którzy dzisiaj wspólnie z nami obchodzą Święta Wielkanocne, życzymy, Niech Zmartwychwstanie Pańskie przyniesie Wam, w tym ciągle niepewnym i bardzo trudnym czasie, nadzieję, że z Chrystusem jesteśmy w stanie pokonać wszelkie trudności i wszelkie zło, które nas otacza. Radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!

Tuesday the 18th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews