Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Drukuj
Szczegóły: | Utworzono: 30 kwiecień 2018 | Odsłony: 25575

Jeżeli jesteś młodym człowiekiem i myślisz o kapłaństwie lub o życiu zakonnym, nie bój się odpowiedzieć na wezwanie Jezusa i pójść za Nim! Na ziemi żyje się tylko raz - nie można daru życia zmarnować!

Wszelkich informacji udzieli Ci nasz ks. Proboszcz Józef Drabik, albo księża duszpasterze.

Pomoc w rozeznaniu powołania młodym ludziom jest dla nas kwestią PRIORYTETOWĄ!

Przyjdź, zadzwoń, albo napisz! 


Ks. Proboszcz mgr Józef Drabik, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ks. mgr Jacek Walczyk - dekanalny opiekun Listurgicznej Służby Ołtarza - e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ks. mgr Łukasz Polniaszek - dekanalny duszpastrz młodzieży 


Poniżej prezentujemy filmy promocyjne Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

MODLITWA OJCA ŚWIĘTEGO BENDYKTA XVI W INTENCJI POWOŁAŃ

Ojcze, spraw, by wśród chrześcijan rozkwitały liczne i święte powołania kapłańskie, które będą podtrzymywały żywą wiarę i strzegły wdzięczną pamięć o Twoim Synu Jezusie poprzez głoszenie Jego słowa i sprawowani Sakramentów, za pomocą których nieustannie odnawiasz Twoich wiernych. Daj nam świętych szafarzy Twojego ołtarza, którzy będą mądrymi i żarliwymi stróżami Eucharystii, Sakramentu najwyższego daru Chrystusa dla zbawienia świata.

Powołuj sługi Twego miłosierdzia, którzy poprzez sakrament Pojednania będą rozszerzać radość Twojego przebaczenia. Spraw, Panie, by Kościół przyjmował z radością liczne natchnienia Ducha Twojego Syna i posłuszny Jego wskazaniom troszczył się o powołanie kapłańskie i do życia konsekrowanego.

Wspieraj Biskupów, kapłanów i diakonów, osoby konsekrowane i wszystkich ochrzczonych w Chrystusie, aby wiernie wypełniali swoje posłannictwo w służbie Ewangelii. Prosimy o to przez Chrystusa naszego Pana. Amen.